Archive

Baton Haxhiu: Meta nuk do të betohet si President

Emisioni ‘Komiteti’ në Kosovë ka prodhuar një debat mjaft interesant për sa i përket situatës politike në Shqipëri. Gazetari Baton Haxhiu i ftuar në emision ka thënë disa informacione që

Shpëtim Idrizi do t’i marrë PS-së mandatin e deputetit. Ja arsyeja

N/Kryetari i PDIU, Abaz Hado në një intervistë për gazetarin Denis Minga në Report Tv u shpreh i bindur se Shpëtim Idrizi do të marrë mandatin e deputetit në qarkun

Berisha bëhet nostalgjik, publikon një foto me Azem Hajdarin. Ja mesazhi

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka postuar sot një foto të vjetër që i përket vitit 1991. Në këtë foto është ish-kryeministri Berisha, Azem Hajdari, shkrimtari Ismail Kadare dhe gazetari Elez Biberajn,

Sherr mes banorëve dhe ndërtuesve te ish parku i autobusëve Tiranë

Përplasje mes banorëve e ndërtuesve tek ish-parku i autobusëve në Tiranë. Aty, po punohet për ndërtimin e një kompleksi pallatesh. Banorët në zonë janë kundër këtij vendimi dhe janë konfliktuar

E rëndë në Elbasan, 33-vjeçari helmohet me fostoksinë

Një 33-vjeçar ka humbur jetën në Elbasan një ditë më parë në mënyrë tragjike. 33-vjeçari L.T., rezident në fshatin Çikallesh, është gjetur nga të afërm në gjendje të rëndë. Ai

Çdo ditë niveli bie me 40cm! Liqeni i Fierzës drejt tharjes

Mungesa e reshjeve të shiut po çon drejt tharjes me ritme të shpejta Liqenin e Fierzës. “Një thatësirë e tillë ka vite që nuk mbahet mend në Kukës”, thonë ekspertët,

Policia operacion të gjerë, kapet drogë e madhe dhe tritol në Pukë

Policia ka zbuluar një sasi të madhe droge dhe tritoli në një banesë të braktisur në Gjegjan të Pukës. Droga dhe lënda eksplozive ishte e braktisur. Për momentin nuk ka

Bashkia e Tiranës po dëmton rrjetin, ja pse nuk kemi drita. Deklarata nga OSHEE

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njoftoi se po ndiqet me vëmendje furnizimi me energji elektrike në Tiranë, ndërsa rrjeti elektrik vijon të goditet nga institucione shtetërore dhe subjekte private,

Ilir Meta takon përzemërsisht Jozefina Topallin (foto)

Në aktivitet kushtuar publicistikës së gazetarit dhe diplomatit të njohur Agim Neza, ndarë nga jeta para një viti, ku kishte shumë gazetarë dhe njërëz të politikës, ishte edhe Presidenti i

Bujar Nishani flet për garën për kreun e PD-së. Ja çfarë do të bëjë ai

Presidenti Bujar Nishani ka folur për zgjedhjet dhe situatën brenda PD-së si dhe një kandidim të mundshëm për kryetarin e saj. Në një intervistë me gazetarin Lutfi Dervishi, për emisionin

Del nga burgu Shukri Xhelili, u përfshi në një skandal seksual

Shukri Xhelili, ish kryebashkiaku i Dibrës, i dënuar me burg pasi u përfshi në një skandal seksual, është liruar nga qelia. Xhelili ka lënë qelinë pasi ka përfunduar dënimin. Ka

Futet në det, gjen vdekjen turistja nga Kosova

Një grua, pushuese nga Kosova ka gjetur vdekjen pasi është futur në det. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në Kune të Lezhës, ku 44 vjeçarja, V.P., me banim në

Grabitje me armë në Kakavijë, 4 shqiptarë bien në pranga

Policia greke ka arrestuar katër shqiptarë që akuzohen për një grabitje me armë, në rrugën Kakavijë – Janinë. Të arrestuarit me moshë nga 19 deri 27 vjeç, mësynë në një

Fotoja e rrallë/ Sali Berisha në tryezë me Azem Hajdarin dhe Ismail Kadarenë

Ish- kryeministri Sali Berisha kujton një ndër themeluesit e PD-së, të ndjerin Azem Hajdari. Berisha publikon një foto nga një seancë dëgjimore në Komisionin e Helsinkit së bashku me Ismail

Sezoni veror/ Edhe këtë vit patrullime të përbashkëta Kosovë-Shqipëri

Duke iu referuar bashkëpunimit të vazhdueshëm të Policisë së Kosovës me Policinë e Shqipërisë, bazuar edhe në memorandumin e bashkëpunimit të firmosur nga autoritetet policore të të dyja shteteve, do

Arrestohen dy personave, vodhën bateritë e një antene të një kompanie celulare

Policia e Durrësit ka vënë në pranga ditën sotme dy persona, të cilët akuzohen se kanë vjedhur bateritë e një antene të një kompani celulare. Mësohet se në pranga janë

Një kosovar në krye të diplomacisë shqiptare?

Një personalitet kosovar mund të drejtojë diplomacinë shqiptare gjatë mandatit të dytë të Edi Ramës. Sipas burimeve pranë kryeministrit, në mendjen e tij janë katër kandidatë për të qenë në

Drogë në veshjet e brendshme, arrestohen dy vëllezërit shqiptarë në Itali

Dy vëllezër shqiptarë dhe e fejuara e njërit prej tyre janë arrestuar nga policia italiane në Rimini, pasi transportonin kokainë. Sipas mediave italiane janë arrestuar dy vëllexërit A.H., 28 vjeç

Në pikun e vapës Tirana pa ujë e drita

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka reaguar lidhur me mungesën e energjisë në disa zona të Tiranës. OSHEE njofton se rrjeti elektrik vijon të goditet nga institucione shtetërore (duke

Basha takon Berishën. Zbulohet se çfarë biseduan

Lulzim Basha i cili është në garë për kryetar të PD ka zhvilluar një takim me ish-kryeministrin Sali Berisha. Në takim mësohet se përveç situatës politike brenda PD-së, Basha dhe

Hapet sot tenderi për blerjen e 185 mijë targave me vlerë rreth 1 mln euro

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor në Tiranë nisi tenderin për blerjen e 185 mijë targave kundrejt vlerës 1 milion euro. Ftesa për tender u bë nga Agjencia

Ish-lojtari i Kombëtares dënohet me 3 vjet e 4 muaj burg

Altin Raklli dënohet me 3.4 vite burg për veprën penale mashtrim me pasoja të rënda, për një shumë prej 150 mijë eurosh. Ish-sulmuesi i Kombëtares shqiptare u hetua për mashtrim

Erla Mëhilli feston 35-vjetorin, dhurata surprizuese e Berishës

Ish-zëdhënësja e Berishës, ka festuar sot 35-vjetorin e lindjes, dhe surprizat për të nuk kanë munguar as nga personi për të cilin punoi për 8 vite me rradhë. Sali Berisha

Selami kërkon ndjesë: Të analizojmë ato që na bashkojnë dhe jo ato që na ndajnë

Deputeti demokrat Eduart Selami, i cili do të kandidojë përballë Lulzim Bashës, për kreun e PD-së, ka ulur ndjeshëm tonet, duke theksuar se të gjithë duhet të bashkohen për të

Tiranë, biznesmeni Hyka ishte kërcënuar para atentatit

Tofik Hyka kishte marrë kërcënime të ndryshme prej disa kohësh. Policia e Tiranës ka zbuluar se i vinin nga persona të paidentifikuar, nëpërmjet telefonit celular. Burime nga grupi hetimor thanë

Gjirokastër, nëna denoncon humbjen e djalit

Një djalë 39 vjeç me aftësi të kufizuara mendore është denoncuar i zhdukur në policinë e Gjirokastrës. Ditën e djeshme nëna e djalit 63 vjeçe, D.M., banuese në Gjirokastër ka

Bylykbashi: Të analizojmë veten, që nga koha që ishim në pushtet

Deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi ka reaguar për herë të parë rreth disfatës së demokratëve në zgjedhjet e 25 qershorit dhe debatit të madh që është hapur me rastin

Arrestohet një faturino në Tiranë, vidhte udhëtarët e urbanit

Një faturino që grabiste qytetarët në Tiranë është arrestuar nga Policia. Uniformat blu kanë vënë në pranga 23-vjeçarin me inicialet R. T. Ai ishte faturino në linjën e Unazës dhe

Vdes fëmija, e zuri poshtë porta e oborrit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në qytetin e Durrësit. Një fëmijë ka ndërruar jetë aksidentalisht, pasi i ka rënë dera e oborrit të banesës. Njoftimi i

Energjia, OSHEE publikon statistikat e 5-mujorit

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike publikon të dhënat statistikore të treguesve për 5-mujorin e parë të vitit 2017. Në 5-mujorin e parë të këtij viti, sasia e energjisë së