Archive

Kujdes! Ky detergjent shkakton kancer, mos e përdorni

Pastrimi i shtëpisë është një proces sa i thjeshtë,aq edhe i vështirë. Përveç lodhjes fizike, jo gjithmonë është e lehtë të gjesh produktet larëse të duhura. Kjo është arsyeja që

E frikshme! Ja pse NASA nuk e vizitoi më kurrë Hënën

Dr. Edgar Mitchell, njëri nga astronautët më të famshëm në historinë e NASA-s, njeriu i cili mori pjesë në misionin “Apollo 14”, si dhe njeriu i gjashtë që shkeli në

A e dini pse themi “Alo” kur përgjigjemi në telefon?

Me siguri e keni pyetur veten se përse përgjigjemi gjithnjë me “Alo” kur flasim me dikë në telefon. Në fakt, kjo fjalë është përdorur për herë të parë nga Thomas

Kush do të jetë Kryeministri i ardhshëm? Nga Blendi Fevziu

Nga Blendi Fevziu Kush do të jetë Kryeministri i ardhshëm i Shqipërisë? Kjo pyetje e cila ka marrë gjithnjë përgjigje në këto 27 vite me rezultatin e zgjedhjeve duket këtë

E paparë! Anëtare e Asamblesë së PS, kualifikohet nga OMN për Vetingun

Një kandidate për organet e vetingut që do të bëjnë rivlerësimin e gjyqtarëve dhe prokurorëve është kualifikuar edhe pse është anëtare e Asamblesë së Partisë Socialiste. Një qytetar ka denoncuar

Pamje të mrekullueshme, delfinët ‘pushtojnë’ Jalën (VIDEO)

Një tufë delfinësh që kërcejnë në ujë në plazhin e Jalës në Vlorë janë filmuar të shtunën e kaluar. Bledar Bregu koordinator i ecovolis dhe që gjatë sezonit veror manxhon

Akuza për marrje 80 mijë euro rryshfet, Apeli e shpall të pafajshëm gjyqtarin e Sarandës

Apeli i Krimeve të Rënda ka nxjerrë të pafajshëm gjyqtarin e Sarandës Rasim Doda u cili u dënua me 4.6 vite burg për korrupsion. Gjyqtari u akuzua se kërkoi 80

LSI e pakënaqur me vetingun, Rama: ONM ka aplikuar dy standarde në vlerësimin e kandidatëve!

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Luan Rama ka reaguar për procedurën e ndjekur nga bordin e Operacionit të Monitorimit Ndërkombëtar për kandidatët që do të përzgidhjen për drejtuesit e

Vdes në aksident polici 27 vjeçar. Kishte dalë të kontrollonte për kanabis

Një aksident automobilistik ka ndodhur sot në Devoll. Makina ka dalë nga rruga, duke shkaktuar vdekjen e shoferit, i cili është punonjës i policisë. Ai është 27-vjeçari Loren Duli dhe

Mimi Kodheli “nxjerr dhëmbët”, padit kandidatin e dytë të PD në Dibër

Kandidati i dytë i PD-së për deputet në qarkun e Dibrës, Xhemal Gjunkshi është paditur nga Ministria e Mbrojtjes në Gjykatën e Tiranës me objekt padie, për kthim shume. Gjunkshi

Plas sherri në qeveri, ministrja e Bashës përplaset keq me zv.ministren e Ramës

Përplasja në ministritë, të cilat i janë lënë në administrim ministrave teknikë sa vjen dhe thellohet. Një ditë më parë, Ministrja e Financave, Helga Vukaj firmosi urdhërin ku kërkonte ndërprerjen

Fabian Topollaj kërkon ‘qeverisje teknike’ edhe për Bashkinë e Tiranës

Këshilltari i djathtë në Bashkinë e Tiranës Fabian Topollaj ka akuzuar kryebashkiakun Erion Veliaj se po shfrytëzon potencialin e Bashkisë për karrierën e vet politike dhe nuk i vjen aspak

Lefter Maliqi braktis Bashën: Votat e mia shkojnë për Ramën

Pasi i dha afat kryedemokratit Lulzim Basha deri në mbrëmjen e djeshme që të reflektojë mbi renditjen e tij të tretin në listën e kandidatëve për deputetë të PD-së në

A ishte sulmi kimik ndaj opozitës, një akt i mirëfillte terrorist? Nga Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar sot për incidentin e ndodhur të shtunën e kaluar në mitingun e PD-së. Për shkak të një lëndë kimike më shumë se 140 protestues demokratë

Aktori i Hollivudit vlerëson lart muajin e shenjtë të Ramazanit

Aktori i famshëm i Hollivudit Vin Diesel i njohur veçanërisht për rolin e tij në serialin e filmave Fast and Furious, ka vlerësuar në një video muajin e shenjtë të

“Tirona Fanatics” ngrihen në protestë, i kërkojnë Veliajt shkarkimin e Halilit

“Tirona Fanatics”, grupimi i tifozëve që mbështet skuadrën 24 herë kampione të Shqipërisë ka organizuar një protestë para Bashkisë së Tiranës, për t’i kërkuar kryebashkiakut Erion Veliaj t’i heqë aksionet

Manjani: Tymi i hashashit zuri dhe qeverinë politeknike

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani shprehet se që me nisje të fushatës elektorale Policia e Shtetit nuk po kap më hashash. Në një koment në Twitter Manjani shprehet se tymi

Qëllohet me breshëri plumbash në Itali, i riu shqiptar

Një 25-vjeçar shqiptar po lufton me vdekjen në Itali, pasi është qëlluar me breshëri plumbash. Ngjarja ka ndodhur gjatë orëve të natës në zonën “Monterotondo Scalo” të kryeqytetit italian Romë,

Këshilla për rënien në peshë tani përpara plazhit. Nga Anila Kalleshi

Po afron stina e veres…Ja disa keshilla që do t’ju ndihmojnë të humbisni peshë, pa shumë përpjekje dhe mundim. 1. Mos harroni asnjë vakt! Mbajtja konstante e niveleve të sheqerit

Rama përplaset me ministrat e PD-së për shkarkimet nga administrata

Shkarkimet e punonjësve të administratës që bëhen pjesë e fushatës së Partisë Socialiste kanë shqetësuar kryeministrin Rama. Goditjet po bëhen nga ministrat e Partisë Demokratike në qeveri dhe ishin pjesë

Kokteil me lëngun e kungullit që të bën të lumtur!

Kungulli i verdhë është protagonisti i stinës së veres! Thuajse të gjitha recetat vërtiten rreth tij! Sot, nuk kemi asnjë recetë të ndërlikuar me të! Mjafton edhe vetëm lëngu për

Agron Duka: Rama, një burrë që del me tuta dhe tallet me gratë….

Aleati i PD-së, kryetari i PAA-së, Agron Duka, u ka sjellë në kujtesë faktin se Rama me arrogancën e tij edhe të lëndon, kur “tallet me ne dhe u thotë

Aurela Hoxha zbulon sekretin e pranisë së saj në eventet botërore!

Aurela Hoxha është me shumë mundësi një nga vajzat shqiptare (që jeton në Shqipëri) që merr pjesë në më shumë evente të huaja se askush tjetër. Pjesëmarrëse në ‘Milan Fashion

Rama, Berisha e Meta “bëhen bashkë” në gjyqin e Tom Doshit

Gjykata e Lartë vendosi që në seancën gjyqësore për deputetin Tom Doshi të dëshmojnë kryeministri Edi Rama, kreu i Kuvendit, Ilir Meta, ish-kryeministri Sali Berisha, ish-ministri Saimir Tahiri, deputetja e

Majlinda Bregu reagon pas incidentit në fabrikën e këpucëve: Mos i helmoni gratë

Deputetja e PD-së, Majlinda Bregu ka reaguar në lidhje me ngjarjen që ndodhi sot në një fabrikë këpucësh, ku u helmuan 11 punonjëse gra. “Mos i helmoni gratë” Kështu e

Rama vizitë në një kompani këpucësh në Lezhë, por nuk flet asnjë fjalë për helmimin e grave

Kryeministri Rama së bashku me ministren Nikolla ka zhvilluar sot një takim në një fabrikë këpucësh në Lezhë. Në postimin e tij në facebook ai shprehet: “Lezhë, mes punëtoreve të

U helmuan në fabrikën e këpucëve, flet mjeku: Ja gjendja shëndetësore e pacientëve

Pas helmimit të 11 vajzave në një fabrikë këpucësh në Bubq, pranë Rinasit ka folur mjeku i Urgjencës së Fushë Krujës ku janë dërguar 8 paciente. Shkak i helmimit dyshohen

Fleckenstein: Nuk më intereson kush lëshoi më shumë, e rëndësishme që u arrit marrëveshja

Raportuesi për Shqipërinë ne Parlamentin Europian Knut Fleckenstein, shpreh kenaqesine per arritjen e marreveshjes politike ne Shqiperi, per te cilen ka kontribuar edhe ai. Në një intervistë për ABC news,

PD çel fushatën në Sarandë, Basha: Qeveria jonë në duart e qytetarëve

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka çelur fushatën elektorale në Sarandë. Në fjalën e tij, Basha bëri një ndasi të plotë mes filozofisë së të qeverisurit nga Rama dhe

11 gra helmohen në fabrikën e këpucëve. Ja çfarë thotë policia

Policia e Durrësit jep detaje pas incidentit të ndodhur në një fabrikë këpucësh në Fushë-Krujë ku disa punonjëse mbetën të helmuara. Sipas policisë, janë 11 gra që janë paraqitur ditën