Archive

Aurela Gaçe uron shqiptarët me foton e vajzave

Ylli i muzikës shqiptare Aurela Gaçe nuk mund të mos kishte një urim për fansat e saj por edhe gjithë shqiptarët për Vitin e Ri 2017. Aurela ka zgjedhur të

“Alo policia, më gjej një të dashur”…shqiptarët dhe kërkesat e tyre të çuditshme

Për një vit në kryeqytet, policia dhe prokuroria janë angazhuar për gati 16 mijë kallëzime, që nga më të thjeshtat e deri te ngjarjet më të rënda. Por mes tyre,

Basha uron Vitin e Ri me një kartolinë speciale për të gjithë shqiptarët

Edhe kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha vendosi të bëjë urimin e tij për Vitin e Ri 2017 në facebook-un e tij personal. Kreu i opozitës nëpërmjet një kartoline uron

Viti i Ri erdhi, në Zelandën e Re u prit me spektakël fishekzarresh

Ishullin e Tongës dhe ishujt Chatham, zor se i njeh kushdo, por ato janë të parët që presin ndërrimin e viteve, ashtu siç përshëndesin çdo ditë të re. Këta ishuj

Marina dhe Luana në sheshin Nënë Tereza për numërimin e minutave të fundit

Një koncert i madh festiv do të zhvillohet me rastin e Vitit të Ri në sheshin “Nënë Tereza” në kryeqytet. Në koncertin e zhvilluar nuk do të mungojë muzika më

Deputeti kaubojs, jo vetëm piktor, por edhe këngëtar (video)

Deputeti më kontrovers i Rilindjes, “kaubojsi” Eduart Ndocaj ka shpalosur edhe një talent tjetër të fshehur. Pas atij të piktorit, Ndocaj ka vendosur që edhe të këndojë. Pasioni i tij

Lamtumirë diabetit pa ilaçe, konsumoni këtë përzierje për 3 muaj!

Ky burrë kishte vazhdimisht etje dhe vendosi të bënte një kontroll për gjendjen e tij shëndetësore. Kjo ndodhi katër vjet më parë, kur ai u diagnostikua me diabet dhe tension

Këshilla për çiftet. Ja si ta nisni mbarë vitin e ri

Nisja e vitit të ri mbarë është i rëndësishëm edhe për çiftet. Shpesh marrëdhënia përfundon kur mes partnerëve ka frikë dhe ankth. ‘Tgcom’ sjell 10 pika që duhet të respektohen

Policia turke arreston 30 të dyshuar për lidhje me ISIS

Policia turke arrestoi 30 persona të dyshuar për lidhje me Shtetin Islamik në provincën Adana në jug të vendit, ndërsa përleshjet mes ushtarëve turq dhe grupit xhihadist intensifikohen në veri

Kur Ledion Liço ishte “një vajzë brune” (foto)

Moderatori Ledion Liço ka publikuar në rrjete sociale një foto mjaft gazmore. Në të ai shfaqet me këngëtaren Kamela Islami dhe një kolege tjetër gjatë provave të një spektakli. “Kur

Kuroni veshkat, stomakun dhe përmirësoni shëndetin e trupit tuaj vetëm me këtë pije

Luleradhiqe është një bimë e njohur mijëvjeçare dhe vetitë e saj mjekësore janë përdorur në trajtimin e sëmundjeve të ndryshme shëndetësore. Ajo detoksifikon mëlçinë, rregullon nivelin e kolesterolit, trajton alergjitë

Intervista ndryshe e De Biasit/ Kush është shqiptari që më nevrikos më shumë

Xhani De Biazi është shpallur nga lexuesit e “Panorama Sport” si personazhi sportiv i vitit në Shqipëri. Në anketën me 9 emra të tjerë të spikatur të sportit në vendin

Trump e sulmon hapur: Putin është i mençur!

Presidenti i ri amerikan Donald Trump, duke komentuar vendimin e presidentit rus që mos t’i përzejë diplomatët amerikanë, ka thënë se “gjithmonë e kam ditur se Putini është i mençur”.

Pse janë të shëndetshme turshitë? Ja arsyet pse duhet t’i konsumoni

Nëse nuk e keni ditur,perimet turshi janë të pasura me laktobacile, enzima dhe vitamina dhe kështu pra bëhet fjalë për ushqim ideal Në vijim ju zbulojmë për çfarë janë të

Shqiptarët do të paguajnë më shtrenjtë nesër për gazin

Duke nisur nga nesër, gazi i makinave që do të hyjë në territorin e vendit do të jetë më i shtrënjtë. Ndryshimet fiskale të miratuara në fund të vitit nga

Nuk ndalet dhuna në familje, 53-vjeçari rreh barbarisht gruan në ditën e festës

Një 53-vjeçar ka rënë në pranga, pasi akuzohet se ushtronte dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij. Burime nga drejtoria e policisë së Lezhës bënë me dije se Pjetër Marku, banues

Tahiri nxjerr në rrugë 4500 policë natën e Vitit të Ri

Në zbatim të planit të masave të hartuar me rastin e festave të fundvitit, ku prej datës 20 Dhjetor, Policia e Shtetit ka kaluar në shërbim të përforcuar, janë marrë

Eni Koçi flet për lidhjen me Xherdan Shaqirin

Këngëtarja Eni Koçi u përfol gjatë në media për një lidhje dashurie me futbollistin Xherdan Shaqiri. Por e ftuar në “Zonë e Lirë” këngëtarja bukuroshe i hodhi poshtë këto zëra

Europa në panik nga terrorizmi. Blindohen kryeqytetet për natën e Vitit të Ri

Qytetet e mëdha në giithë botën po rrisin masat e sigurisë, në prag të grumbullimit të një numri të madh njerëzish për festimet e natës së Vitit të Ri 2017.

Berisha: Kodi i mafias Rama-Veliaj do betonizojë Tiranën

Ish-kryeministri, Sali Berisha e ka quajtur planin urbanistik të Tiranës, miratuar nga maxhoranca në Këshillin Bashkiak, si kodin urbanistik të mafies. Sipas tij, ai është kodi urbanistik i mafies Rama

Policia publikon videon: Ja si u grabit kazinoja mbrëmë në Tiranë

Policia e Tiranës ka publikuar sot videon e grabitjes së kazinos mbrëmë te Zogu i Zi, si dhe videon e arrestimit të autorit. Sipas njoftimit, më datë 30.12.2016, Shërbimet e

Amerikanët vijnë në Shqipëri për argëtim jo për punë. E pranon Ambasadori Lu

Ambasadori amerikan Donald Lu dhe ambasada amerikane në Tiranë i kanë uruar shqiptarët në rrjetet sociale me këtë mesazh: “Ambasadori Lu, unë dhe i gjithë stafi i Ambasadës së SHBA-së

Arrestohet shqiptari në Itali, kapet me 2.7 ton marijuanë

Në Itali është sekuestruar një sasi rekord droge në një oficinë makinash në Kolubro në periferi të Romës. Policia gjeti 2.7 ton marijuanë të ndarë në 126 pako. Operacioni u

Një politikan shqiptar ka dy ftesa për ceremoninë e betimit të Trump-it. Ja kush është ai

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka konfimuar për Telegrafin se ai do të jetë pjesë e ceremonisë së inaugurimit të Presidentit të Shteteve të Bashkuara

Shokon tranvestiti. Kam shkuar me lojtarin e Milanit, është më femër se unë!

M’Baye Niang, sulmuesi i Milanit kapërfunduar në qendër të një skandali seksual. Postimi më i fundit në “Twitter” i transeksuales Guendalina Rodriguez, me një tekst të parovokues, ka ngritur një

Në botë janë 6 vende të nxehta nga ku mund të nisë Lufta e Tretë Botërore

Së fundmi ”The Sun” ka publikuar një listë përmes të cilës parashikon 6 pikat më të nxehta ku mund të nisë Lufta e Tretë Botërore. Konkretisht bëhet fjalë për Ukrainën,

Horoskopi për ditën e sotme, 31 dhjetor 2016

Dashi Jeta sentimentale e çifteve do lerë për të dëshiruar sot. Asgjë nuk ka për t’ju ecur si duhet madje nuk do mungojnë as debatet. Do jeni të parezistueshëm sot

Merkel i jep një mesazh terroristëve: Ju nuk përcaktoni dot mënyrën tonë të jetesës

Kancelarja gjermane Angela Merkel në pronocimim e saj për mediat gjermane ka thënë në mesazhin e saj për të Vitit të Ri edhe një “sinjal” paralajmërimi ndaj terroristëve. Duke iu

Lëkurë e pastër? Ja ç’duhet të hash çdo mëngjes

Të gjithë duam të kemi lëkurë të pastër dhe të shëndetshme, por ndonjëherë ajo ka nevojë për më shumë gjëra se sa thjeshtë të vendosësh produktin e përshtatshëm. Sekreti i

Vogëlushja shqiptare që mahniti Francën, takim special me David Beckam

Erza Muqolli quhet vogëlushja shqiptare që me zërin e saj ka mahnitur Francën. Në talent show “Franca gots’ talent”, vajza me origjinë nga Kosova është renditur në vendin e tretë.