Archive

Talenti shqiptar transferohet te Reali i Madridit

Për herë të parë një shqiptar në radhët e Realit të Madridit. 16-vjeçari Egzon Alili ka nënshkruan një kontratë 7 vjeçare me “Los Blancos”. Mesfushori, i cili është pjesë e

Një sinjal nga alienët?

Astronomët e përfshirë në kërkimin e shenjave të inteligjencës jashtëtokësore, të njohur ndryshe si SETI, i kanë kthyer instrumentat e tyre nga një yll i ndodhur 94 vite-dritë larg Tokës,

Si të fitoni mbi frikën dhe të jetoni të lumtur

Pesë strategji për t’i buzëqeshur më shumë jetës dhe për të triumfuar ndaj ankthit të përditshëm. Të ngrejë dorën kush nuk ndien frikë. Vjen në mënyrë të papritur, rrahjet e

Si ta përdorni pjeshkën si një ilaç bukurie!

Pjeshka është frut që përmban shumë substanca të cilat ju japin pamje të shkëlqyer të lëkurës, ju japin shëndet dhe ju zbukurojnë, thotë Hademar Bankhofer, dermatolog. Sipas Banhoferit, pjeshka është

I dashuri i Lori Hoxhës i plotëson çdo dëshirë vëllait të saj të vogël (Foto)

Lidhja mes të dashurit të trashëgimtares së Top Channel Lori Hoxha dhe familjes së saj duket se është mjaft e ngushtë. Në SnapChatin e tij ai ka publikuar një video

“Daily Mail”: Ariu Tomi jetonte me bukë dhe birra në Shqipëri

Lajmi për lirimin e ariut Tomi është publikuar edhe nga “Daily Mail”. Më herët media britanike kishte bërë një artikull të gjatë ku tregoheshin kushtet e mjerueshme në të cilat

Ja si u përgjigjet fansave Nora për mustaqet në fytyrë (Foto)

Ajo u kritikua nga fansat e saj për shkak të një fotoje ku shfaqej e pa depiluar në fytyrë. Por, këngëtarja kosovare Nora Istrefi, moskokëçarëse ndaj kritikave ka vijuar me

Miriam Cani debaton me një fanse, ja arsyeja (Foto)

Shohim shpesh nëpër profilet e Vip-ave shqiptarë dhe jo vetëm, që shkruajnë angisht e jo shqip. Pikërisht kjo ka qenë edhe arsyeja që një fanse e ka kritikuar këngëtaren Miriam

Vendosni një sapun poshtë jastëkut, rezultati do ju lërë pa fjalë

Nëse gjatë natës nuk arrini të gjeni pozicionin e duhur për të pushuar dhe përpëliteni vazhdimisht, jeni të prekur nga sindroma e “këmbës pa pushim”. Kush vuan nga kjo sindromë

Skandal! Shikoni Jonida Maliqin përpara operacioneve (Foto)

Operacionet plastike në ditët e sotme janë bërë trend, sidomos për ata që quhen VIP-a. Në disa ka dështuar e në disa ka bërë mrekullira. Viktima e rradhës për ‘Vipat

10 mënyra të çuditshme për ta lënë duhanin

Lënia e duhanit paraqet hapin më të rëndësishëm, të cilin mund ta ndërmarrin duhanpirësit për të përmirësuar kualitetin dhe gjatësinë e jetës. Edhe pse lënia e duhanit është një sfidë

Vrasja e dyfishtë në Korçë, dyshohet për kultivimin e kanabisit

Një vrasje e dyfishtë ka ndodhur ditën e sotme në Korçë. Sipas burimeve, paraprakisht dyshohet se dy persona kanë humbur jetën. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Lekas. Policia është në

Vriten dy persona me armë zjarri në Korçë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në një fshat të Korçës, ku mësohet se dy persona kanë mbetur të vrarë me armë zjarri. Policia ka bërë të ditur se

Durrës, plagosje me thikë në një pikë bastesh sportive, arrestohet autori

Një person ka mbetur i plagosur me thikë pasditen e sotme në qytetin e Durrësit, pas një sherri në një pikë bastesh sportive. Ngjarja ka ndodhur në lagjen numër 1

PD: Luftohet vetëm droga që s’ka paguar haraçin e Ramës

Me anë të Sekretares së Marrëdhënieve me Publikun, Grida Duma, Partia Demokratike i ka cilësuar si show aksionet e Policisë së Shtëtit kundër kanabisit. “Shfaqja e Tahirit në parcelat me

Basha: Rama krihet para kamerave, ndërsa ekonomia e biznesi po shkrumbohen

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e vlerëson në rënie ekonominë e vendit, ndërsa bën përgjegjës për këtë situatë kryeministrin Rama. Në një deklaratë për mediat, Basha thekson se situata

Rama i kërkon sërish “martesë” Ilir Metës? Ja çfarë folen në drekë sëbashku

Dje në Kuvend kryeministri Edi Rama pati mbështetjen e të gjithë aleatëve për të kaluar ligjin për kontrollin e prokurorëve dhe gjyqtarëve, të njohur ndryshe si Vettingu. Ndërsa sot ai

Pukë, zjarr në Gjegjan; ndërhyn helikopteri i Mbrojtjes

Flakët kanë përfshirë gjatë ditës së mërkurë një masiv me pisha në pyjet e Gjegjanit të Pukës. Intensiteti i flakëve ka qenë i lartë dhe të favorizuara edhe nga era,

Burg për 73-vjeçarin që vrau gruan në Golem

I braktisur nga të tre fëmijët, por edhe të afërmit, 73-vjeçari Veli Dervishi doli para Gjykatës së Krimeve të Rënda nga e cila mori masën “arrest me burg” për vrasjen

Sërish probleme me fluturimet e ‘Blue Panorama’, pasagjerët presin me orë të nisin udhëtimin

Nuk kanë kaluar as 24 orë nga problemi teknik që detyroi avionin e kompanisë ‘Blu Panorama’ të bënte ulje të detyruar në Rinas, ndërsa sot janë hasur vonesa. Sipas të

Grerëza që pickoi Majlinda Bregun, ngre shëndetësinë në këmbë

Deputetja e Partisë Demokratike Majlinda Bregu është paraqitur dje në ambientet e Poliklinikës së Specialiteteve nr. 3 në Tiranë për të bërë një ultrakorten, për shkak të pickimit nga një

Euralius: Miratimi i vettingu-t i hap rrugë vlerësimit të gjyqtarëve

Misioni i Euralius ka përshëndetur miratimin e ligjit të vettingut nga Parlamenti shqiptar ditën e mërkurë. Me anë të një deklarate, Euralius thekson se ky ligj është shumë i rëndësishëm

Astronomët marrin një sinjal nga alienët

Astronomët e përfshirë në kërkimin e shenjave të inteligjencës jashtëtokësore, të njohur ndryshe si SETI, i kanë kthyer instrumentat e tyre nga një yll i ndodhur 94 vite-dritë larg Tokës,

Vuan nga depresioni, Selena Gomez braktis muzikës: Do kurohem

Selena Gomez bëri të ditur se do të tërhiqet nga muzika për një kohë të pacaktuar, pasi i duhet të trajtojë sulmet e panikut, ankthin dhe depresionin. Këngëtarja amerikane njoftoi

Legjenda e Hollywoodit Kirk Douglas, së shpejti bën 100 vjeç: Jam ëndërrimtar dhe shoh përpara

Ikona e «Spartacus» mbush 100 vjec më 6 Dhjetor dhe sot ndihet krenar për librat që shkruan. Asgjë nuk e mposht Kirk Douglas, fituesi Oscar i interpretit më të mirë

Recetë e thjeshtë për largimin e gurëve në veshka

Veshkat janë një nga organet më të rëndësishme në trupin tonë. Ndihmojnë në filtrimin e mbetjeve nga gjaku, për t’i larguar më pas nga trupi përmes procesit të urinimit. Gjithashtu

Rama zgjedh Zana Çelën drejtoreshë të TKOB-it

Producentja Zana Çela do të jetë drejtuesja e re e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit. Këshilli i Ministrave ka emëruar sot Zana Çelën në krye të TKOB-së, pas dorëheqjes

Mark Zuckerberg mbyll vizitën në Romë, pas takimit me Renzin dhe Papa Françeskun

‘U kënaqëm vërtetë në Romë dhe mbrëmë kemi vizituar Colosseo. Me ndihmën e të gjithëve që njohëm në Itali, u ndjemë si në shtëpinë tonë. Do të kthehemi prapë atje”.

Avioni bën ulje të detyruar, plagosen 16 persona në bord

Të paktën 16 persona që ishin në bordin e një avioni janë plagosur, pasi ai bëri një ulje të detyruar. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në aeroportin ‘Shannon’ në Irlandë.

Ndodh mrekullia, ja si duken sot binjaket që lindën të ngjitura

Mund të mos e besoni, por këtyre dy vogëlusheve u është dhënë një shans i dytë për të jetuar. Bëhet fjalë për binjaket identike Rosie dhe Ruby. Para fillimit të