Archive

Ushqimet që nuk duhet të konsumoni në plazh

Cilat janë ushqimet për të mos u konsumuar në plazh apo për të mos u marrë me vete gjatë qëndrimit në çadër për të hequr ndjesinë e urisë? Në fakt,

Pushteti të plak

Kur hedhin hapin e parë drejt Shtëpisë së Bardhë janë më të qeshur, më të rinj dhe me më pak rrudha në fytyrë, por kur dalin prej saj, dalin me

Ja cila ngjyrë i tërbon meshkujt

Studimet shkencore vërtetojnë atë që kemi kohë që e mendojmë: meshkujt tërbohen nga ngjyra e kuqe. Jo më kot thonë: “E kuqja tërbon dhe demin”! Një studim anglez thotë meshkujt

Iken porsi limon i shtrydhur!

Nga Sali Berisha Te dashur miq, Opera eshte institucion themelor i jetes shpirterore te nje kombi dhe prestigjit te saj. Fal perkushtimit, dashurise, talentit te kengetareve, artisteve, kercimtareve, balerineve te

Ngjarjet në Vaqarr dhe Shënkoll, PD: Siguria në burgje në degradim total

Pas dy ngjarjeve në burgjet e Shënkollit dhe të Vaqarrit ka reaguar Partia Demokratike duke i cilësuar si tronditëse, ndërsa akuzon se siguria në vend përkeqësohet çdo ditë pa kthim.

Ja pse seksi i mëngjesit është më i mirë

Gazeta britanike “Metro” ka paraqitur disa nga arsyet pse seksi është më i mirë në mëngjes. 1.Pse jo? Jeni të zhveshur, të eksituar dhe në shtrat – seksi në mëngjes

5 shenjat që tregojnë se mund të keni kancer

Pothuajse një e treta e pacientëve të rinj me kancer diagnostikohen kur sëmundja arrin në një shkallë avancuese, ka gjetur hulumtimi nga ‘Teenage Cancer Trust’. Kanceri tek njerëzit e rinj

Plagosën kosovarin nga jashtë burgut, arrestohen 2 persona. Ja kush ishte objektivi

Një ditë pas tentativës së vrasjes nga jashtë burgut të Vaqarrit janë arrestuar nga policia dy persona, Ergys Kolaveri 25 vjeç dhe Enea Ceka 24 vjeç,të dy banues në Tiranë.

Mesfushori i Shalke 04, përforcimi i parë i Kombëtares shqiptare

Në kualifikueset e Botërorit 2018, kombëtarja e futbollit pritet të ketë ndryshime. Kapiteni Lorik Cana u tërhoq dhe priten largime të tjera, por grupit do t’i bashkohen edhe lojtarë të

Ja pse duhet të pini ujë të vakët çdo mëngjes

Nga shumë studime të publikuara tashmë, dihet që është mirë që dita juaj të nisë me një gotë ujë, por mjekët këshillojnë që uji i vakët është shumë më i

Aurela Gaçe, fotoja e parë me dy vajzat (Foto)

Këngëtarja Aurela Gaçe po kalon periudhën e dytë më të ëmbël të jetës së saj. Ajo është në pritje të vajzës së dytë. Fotoja e publikuar nga këngëtarja transmeton shumë

Sarandë\ Grabitet dhe plagoset me thikë një 31 vjeçar

Një 31 vjecar është grabitur dhe është plagosur me thikë në qytetin e Sarandës. Sipas të dhënave të policisë, ngjarja ka ndodhur në lagjen nr 1 të qytetit, ku Leonard

Skandal\ Mijëra shqiptarë presin më orë të tëra në rradhë në Rinas. Aeroporti vetëm me dy sportele

Rreth 1 mijë shqiptarë janë përballur me një tjetër skandal në aeroportin ndërkombëtar të Rinasit, ku janë detyruar të presin me orë të tëra në rradhë për të kaluar check

Berati, mes 10 vendeve me energji pozitive shpirtërore

Ka disa vende në botë, ku përjeton një lidhje ndryshe me hyjnoren, ku përfshihesh nga një energji e rrallë, së cilës nuk arrin t’i japësh dot shpjegim, e ku përqëndrimi

Luftojeni kështu pagjumësinë

Përballja me pagjumësinë na bën që shpeshherë netët të na duken të gjata, dhe ditët e lodhshme. Një gjumë i qetë dhe i rregullt, stimulon organizmin tonë që të jemi

Imami në Britani: Djemtë mund të kenë skllave seksi

Një imam mysliman radikal, i cili dyshohet të ketë radikalizuar tre xhihadistë britanikë, u thotë adoleshentëve gjatë mësimeve fetare, se në Islam është e lejueshme që djemtë të kenë skllave

E frikshme, por ky peshkaqen po ju “buzëqesh”

Mund të ketë shumë pak gjëra të frikshme me të cilat mund të jeni ndeshur në botë, por një ndër to është edhe “buzëqeshja” e ofruar nga një peshkaqen. Një

Çudia/ Macja i mbijeton larjes në lavatriçe me 60 gradë

Të zotët e saj nuk e kishin vënë re se Bobby, macja e tyre 9-muajshe, kishte hyrë në lavatriçe, ku e kishte zënë gjumi mbi rrobat e palara. Kështu që

Rregulla të rrepta në martesën mbretërore shqiptare: Elia duhet të heqë dorë nga…

Protokolli i oborrit mbretëror nuk ndryshon pavarësisht kohëve që vijnë. Ashtu si në Britaninë e Madhe, Suedi, Danimarkë, edhe në Shqipëri ky protokoll ruhet me fanatizëm, pasi është një ndër

Këto janë dhjetë historitë më të pabesueshme të “Facebook-ut“

Në rrjetin social Facebook bëmat duket se nuk kanë të mbaruara. Ai është bërë thuajse pjesë e përditshme e se cilit prej nesh. Por këtë herë do t’ju sjellim dhjetë

Mediat italiane: Mafia shqiptare, kineze dhe rumune, më të rrezikshmet

Gazeta italiane Giornale.it ka shkruar një artikull në lidhje me mafiet më të rrezikshme që po qarkullojnë për momentin në Itali dhe me aktivitetet kriminale të tyre. “Shqiptarë, kinezë, rumunë.

Basha: Rama ndryshoi buxhetin me akt normativ për të shtuar luksin për vete

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha akuzon kryeministrin Rama se ka ndryshuar me akt normativ buxhetin, duke shmangur rrugën normale që është dërgimi në komisione, në parlament. Në një deklaratë

Kur Briseida e ha bananen pa kupon tatimor (Foto)

Briseida Shehaj u shfaq sërish me bikini në bregdetin e Dhërmiut duke marrë vëmendjen e të gjitha portaleve që habiten kur shohin një zyrtare si ajo të zhvishet. Shumica e

Rikthehen në burg të dënuarit e asfiksuar nga flakët e Shënkollit

Te burgosurit që mbetën të asfiksuar në burgun e Shenkollit dolën nga spitali i Lezhës paraditen e sotme. Të burgosurit janë kthyer në burg, pasi janë mbajtur gjatë të gjithë

Sherri në parukeri, Merita: Ja e verteta me dy vajzat

Merita Merja, pronarja e sallonit të bukurisë te Rruga e Durrësit në Tiranë, ku ndodhi incidenti i pak ditëve më parë me vajzën 18-vjeçare, mohon akuzat ndaj saj. Pas publikimit

Morinë, arrestohet 38-vjeçari nga Kosova; akuzohet për grabitje në Zvicër

Policia Kufitare e Morinës kap dhe arreston një shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar, me qellim ekstradimi, Në pranga ka rënë shtetasi Mentor Jusufi, 38 vjeç, banues në Prishtinë, Kosovë.

Dëshmia e të burgosurit: Nuk na lanë të ndihmojmë Flamurin, më duket se na duan të vdekur

Orët e ferrit mes të burgosurve të Shënkollit të shtunën pasdite nxorën në pah paaftësinë dhe reagimin skandaloz të policisë së burgjeve. Nëse policët do të kishin pasur nën kontroll

“Kuroi kancerin me sodë buke”, Gjykata liron mjekun Italian

Gjykata e Apelit në Tiranë liroi Tulio Simoncinin, një person të dënuar për mjekim të pakujdesshëm të një 27 vjeçari nga Italia. Mjeku ishte dënuar me një vit e 5

Seri të shtënash Austin të Teksasit, një e vdekur dhe tre të plagosur

Mediat amerikane po raportojnë se një person i armatosur ka hapur zjarr në qendër të qytetit të Austinit në Teksas të SHBA-ve. Policia e Austinit konfirmon se nga të shtënat,

Ligji i vetingut, të hënën pritet diskutimi në Komisionin e Reformës

Komisioni për reformën në drejtësi pritet të mblidhet ditën e hënë për diskutimin e ligjit për rivlerësimin e gjyqttarëve dhe prokurorëve të njohur ndryshe si vetingun, që është edhe ligji