Archive

Berisha: Në New York plas skandali tronditës “Bilalgate”!

Ish-kryeministi i vendit Sali Berisha, përmes një statusi të publikuar në rrjetin social “Facebook, ka reaguar rreth skandalit që ka plasur në SHBA, i cili ka të bëjë fondet e

Kuksi nuk shkon më larg se barazimi, vendoset në Mal të Zi

Kuksi e cila fitoi të drejtën e të luajturit në kupat e Europës përme fitimit të kupës së Shqipërisë, u ndal në barazim 1-1 në ndeshjen e parë të Europa

“Presidenti nga populli”, Ben Blushi inicion një peticion online

Deputeti Ben Blushi ka hapur një peticion online, ku bën thirrje të gjithë qytetarëve që janë dakort që Presidenti i Republikës së Shqipërisë të zgjidhet nga vota e popullit dhe

Kulla Eiffel ndriçohet me ngjyrat e flamurit turk

Kulla Eiffel u ndriçua me ngjyrat kuq e bardhë të flamurit turk, në shenjë nderimi dhe solidariteti për viktimat e sulmeve kamikaze në aeroportin e Stambollit. Kryetarja e Bashkisë së

Bilal Shehu spiunon Edi Ramën. Skandali publikohet zyrtarisht edhe nga Departamenti Amerikan i Drejtësisë

Departamenti Amerikan i Drejtësisë ka publikuar detajet e plotat të hetimit që ka të bëjë fondet e paligjshme që janë injektuar në fushatën e elektorale të Obamës gjatë vitit 2012.

PSG zyrtarizon trajnerin e ri

Paris Saint Germain prezantuar trajnerin e ri që do t’i zërë vendin Laurent Blanc. Ky u fundit u largua nga kampionët e Francës pas tri vitesh tek klubi pasi skuadra

Flini pa ngrënë darkë? Gabim që s’duhet bërë…

Shpesh na ndodh që të shtrihemi për të fjetur pa ngrënë darkë. Po a është ky një veprim i gabuar? Studimet e fundit të kryera në Britani, thonë se njerëzit

Kroacia nuk lejon hapjen e negociatave të Serbisë me BE-në

Bashkimi Evropian ka hapur të enjten kapituj të rinj të negociatave të anëtarësimit me Turqinë dhe Malin e Zi, por nuk ka arritur të hapë negociata për kapitullin 23, që

Grabitet 22-vjeçari, e godasin në kokë dhe i marrin telefonin dhe varësen

Një 22-vjeçar ka rënë pre e grabitësve në rrugën ‘Tre Dëshmorët’ në Tiranë mëngjesin e së enjtes. Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 03:20. 22-vejçari me inicialet J.K., është

Reforma në drejtësi, a po tenton ambasadori Lu përçarjen e PD? Takime me disa deputetë

Drafti për reformën në drejtësi do të votohet në datën 21 korrik në Kuvend. Për miratimin e tij duhen 94 vota të cilat deri më tani nuk janë të mundshme

Nëse hani hudhër me mjaltë për shtatë ditë, ja çfarë i ndodh trupit tuaj

Ka një arsye pse gjyshet gjithmonë ju sugjerojnë të hani pak hudhër. Hudhra mund të bëjë mrekulli në shëndetin tuaj! Shkenca ka filluar të zbulojë atë çfarë gjyshja juaj tashmë

Tipat e njerëzve të cilët duhet t’i keni në jetën tuaj

Që nga strategu deri tek ëndërrimtari dhe planifikuesi, njerëzit që ju rrethojnë kanë shumë rëndësi pasi ata ndikojnë në mënyrë direkte dhe indirekte në jetën tuaj. Nuk ka rëndësi se

PDIU: Presidentin nga populli e propozuam ne, Blushi do të bëjë zhurmë

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar ndaj deklaratave të deputetit Ben Blushi në lidhje me propozimin për zgjedhjen e presidentin nga popullit. PDIU deklaron se tentativa e Blushit duket

Zbutet Putin, heq sanksionet turistike e tregtare me Turqinë

Presidenti rus Vladimir Putin ka firmosur dekretin qeveritar dhe ka bërë të ditur se Rusia do të heqë sanksionet ndaj udhëtimeve turistike në Turqi, hap ky që vjen vetëm pak

Mesila Doda i kërkon falje Berishës: Kishe të drejtë për Blushit

Kërkesa për zgjedhjen e Presidentit nga populli është kthyer në një mollë sherri mes PDIU-së dhe Ben Blushit. Ndërsa deputeti socialist Blushi ironizoi sot në Kuvend, Mesila Dodën, e cila

Zyrtare, Ibrahimoviç zgjedh ekipin e ri, ja kush është

Zlatan Ibrahimoviç i ka dhënë fund dilemës se ku do të luajë sezonin e ardhshëm. Pas ndërprerjes së kontratës me PSG­në, suedesi ka vendosur të luajnë në Premier Ligë. Ibrahimoviç

Supergrabitja në Rinas, thasët me lekë peshonin 83 kg, zbulohet pronari mjetit

Zbardhen detaje të reja në lidhje me grabitjen e ndopdhur sot në aeroportin e Rinasit ku tre persona të maskuar dhe me armë rrëmbyen rreth 3 milionë euro të cilat

Çunat e krimit pohojnë bashkëpunimin në vjedhjen e një kuintal monedhave euro në pistën e aeroportit të Rinasit!

Nga Sali Berisha Te dashur miq, sot ne ora 12:30 minuta, tre persona te maskuar dhe te armatosur grabiten nje kuintal euro qe transportohej me nje makine te blinduar per

Ja pse grabitësit e aeroportit janë të lidhur me Edi Ramën dhe Saimir Tahirin! Faktet/ Nga av. Altin Goxhaj

VETEM NJE GRUP I CMENDUR MUND TE REALIZONTE NJE PLAN TE VJETER GRABITJEJE ME NDRYSHIMIN 24 ORESH PERKATES TE PARAMETRAVE TE SIGURISE!!! Vjedhja spektakolare ne Aeroportin Nene Tereza eshte organizuar

Ministria e Drejtësisë nis procedimin disiplinor për gjyqtarin e Beratit

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka urdhëruar procedim displinor për gjyqtarin Shyqyri Çobo. Ky procedim sqaron zyra e shtypit në Ministrinë e Drejtësisë vjen për shkak të sjelljeve, që cënojne

A duhet policia private të ruajë paratë? Se si shumë u bënë

Brenda 18 muajve janë bërë tre vjedhje spektakolare të bankave të nivelit të dytë shifra që kapin shumë prej disa miliona eurosh. Në dy raste kanë firma Nazeri 2000 e

Grabitja në Rinas, Basha: Dëshmon se shteti ka rënë

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me grabitjen e ndodhur në Rinas. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Basha thotë se grabitja në atë që

Edi Rama në sitën e FBI-së

Para pak orësh prestigjozia “Washington Times” e bëri për ujë të ftohtë kryeministrin, Edi Rama dhe ministrin, Saimir Tahiri, duke i cilësuar ata si të lidhur me korrupsionin dhe krimin,

E padëgjuar në Përmet. Zgjedhjet në PS habisin shkencën

Mund të duket e pabesueshme por ajo që ka ndodhur me zgjedhjet për kreun e degës së Partisë Socialiste në Përmet është e padëgjuar më parë. Në datën 25 maj,

Tmerr! Qentë vrasin foshnjën e porsalindur

Një foshnje e porsalindur ka vdekur në spitalin e Fresno të Kalifornisë pas plagëve të marra nga qentë e familjes. Sipas Global Neës, e ëma e kishte lënë derën e

Zbulohet shuma e parave të grabitura në Rinas

Tre persona të armatosur kanë kryer një super grabitje në brendësi të aeroportit të Rinasit. Dyshohet se autorët janë larguar me 3 milionë euro. Pas grabitjes, autoret mësohet se i

Shyqyr që ishin hajdutë! EDITORIAL

Ngjarja e Rinasit është shumë më e rëndë se ajo e Stambollit. Nëse në aeroportin Ataturk kamikazët mezi arritën të depërtojnë, të shpërthejnë një ngarkesë eksplozivi e më pas të

Grabitja në Rinas, policia: Grabitësit prenë menteshat e portës së jashtme

Policia e Tiranës ka reaguar në lidhje me grabitjen e ndodhur në aeroporin e Rinasit. Policia thotë se është njoftuar për ngjarjen rreth orës 14:45 ndërsa grabitja ka ndodhur në

Edhe ligji i pronave shkon në “Venecia”

Fati i ligjit të pronave do të varet nga Komisioni i Venecias. Gjykata Kushtetuse ka vendosur t’i drejtohet Komisionit të Venecias ëpr ligjin në fjalë para se ajo të shprehet.

Plasin grabitjet në mbarë vendin

Dy hajdut janë kapur pjesa tjetër janë në kërkim, ata kanë grbitur me dhunë pronarin e një dyqani me materiale ndërtimi. Njëri është kapur në flagrancë, tjetri shpallet në kërkim,