Archive

Po rregullonin tubacionet, zbuluan një thesar të shekullor

Në një park në Jug të Spanjës, disa punëtorë të cilët po merreshin me rregullimin e tubacioneve kanë zbuluar një thesar shekullor. Bëhet fjalë për rreth 600 kilogramë monedha romake,

Sky Sport: Shqipëria, Hirushja e Europjanit

Në emisioni “Kodi i Kuq” në “Sky Sport” është dikskutuar rreth kualifikimit historik të Kombëtares Shqipëtare. Seria e radhës e këtij emisioni iu është kushtuar suprizave të këtij sezoni, ku

Së shpejti do të karikoni celularin përmes bimëve në shtëpinë tuaj

Një kompani evropiane është duke zhvilluar një pajisje intriguese e cila do ju lejojë të ngarkoni telefonin tuaj nga bimët në vazot tuaja. Sistemi i quajtur Bioo Lite, shfrytëzon fuqinë

Shekspiri kishte të drejtë për rozmarinën

Disa shekuj më parë, Shekspiri shkruante: “Hamleti i thotë Ofelisë: Merre këtë rozmarinë, për të kujtuar”. Si për shumë gjëra të tjera, dramaturgu i njohur kishte të drejtë. Aroma e

Këto ushqime mos i përzjeni kurrë me ilaçe

Disa ushqime mund të ndalojnë efektin e ilaçeve, ose në rastin më të keq mund të kenë efekte anësore të rrezikshme. Dr Aisling Hillick, ka treguar për “Mirror” se cilat

Laçi rikthehet tek fitorja, mposht Vllazninë

Pas tri humbjeve radhazi, Laçi është kthyer tek fitorja dhe këtë e ka bërë në shtëpi në sfidën përballë Vllaznisë. Shkodranët kaluan të parët në avantazh me Markun në minutën

Soni dhe Gena publikojnë klipin e ri

Këngëtarja Soni Malaj publikoi klipin e ri të realizuar në bashkëpunim me Genën. “Ti, jeta” kështu është titulli i këngës më të re . Këtë bashkëpunim artistja e ka bërë

Bimët në shtëpi mund të karikojnë telefonin tuaj së shpejti

Kur Nëna Natyrë krijoi fotosintezën, ajo me siguri nuk priste që të përfshihej ndonjë kabllo USB. Një kompani evropiane është duke zhvilluar një pajisje intriguese e cila do ju lejojë

Kur Bleona eksiton edhe zombi-t…

Këngëtarja bukuroshe dhe mjaftë e debatuar Bleona Qereti, ka hedhur së fundit në profilet e saj në rrjetet sociale disa foto ku ajo duket sikur po sulmohet nga disa Zombi.

Humb jetën punëtori, e zunë rrënojat e objektit ku punonte

Një 48-vjeçar ka humbur jetën, pasi e kanë zënë poshtë rrënojat e një objekti ku ai punonte. Ngjarja e rëndë ndodhi sot në fshatin Grudë të Shkodrës. Burime nga policia

Bajerni ‘ngec’ në shtëpi, Dortmundi shpreson mrekullinë

Sfida me Borusia Monchengladbach këtë të shtunë, konfirmoi edhe njëherë tjetër momentin jo të mirë të Bajernit të Pep Guardiolës. Ndeshja përfundoi në barazim 1-1 në “Allianz Arena”, por më

I vendosen gjobë 26 mijë euro djalit të ish-deputetit të PD, burg për dy të rinjtë

Gjykata e Krimeve të Rënda ka lënë në arrest me burg dy të rinj të akuzuar për “Shtrëngimit me anë të kanosjes për dhënie pasurie”. Rogers Ademaj, 18 vjeç dhe

Arrestohet boksieri terrorist, donte të vriste Papën

Policia italiane ka arrestuar një boksier iranian dhe bashkëshorten e tij në një zonë, në Lecco të Italisë, pasi po planifikonin një udhëtim drejt territorit ku ndodhen luftëtarët e Isis,

As mos të të shkojë në mendje Bradley!

Ata janë të lidhur prej një viti, por 41-vjeçari Bradley Cooper thjesht mund të joshet duke e çuar këtë lidhje më tej. Irina Shayk është shfaqur mahnitëse me fustane nusërie

Sarandë, digjet komplet shtëpia, shpërtheu gazi i frigoriferit

Një banesë është përfshirë nga flakët në qytetin e Sarandës sot rreth 12:35, në lagjen nr.2 të qytetit bregdetar. Sipas informacioneve që përcjell policia, mësohet se banesa është në pronësi

Ja kush është Renato Çepa, identitetin e të cilin vodhi Arben Frroku

Dy dokumente e falsifikuara të të arrestuarit Arben Frrokut janë zbuluar me identitet të rremë si të pasaportës ashtu dhe patentës. Kjo është pasaporta greke e falsifikuar dhe me identitet

Detajet/ Këta janë viktimat që humben jetën në makinën që ra në liqen

Policia e Dibres ka dhënë të tjera detaje për ngjarjen e ndodhur sot pranë Tunelit të Shkopetit ku një makinë tip Benz ra në liqenin me të njëjtin emër. Sipas

Letra prekëse e Edmond Tupes për djalin e tij autik

“Ges, ti i ke dhënë një kuptim të ri jetës sime, unë mësova prej teje të kuptoj Tjetrin, të mposht vetveten, egon time, sa herë që kjo është e domos-

Kjo është vajza që e bën Florin të ndihet i bekuar (Foto)

Për Flori Mumajesin dita e sotme është e veçantë pasi motra e tij, Elona ka ditëlindjen. Ai rrallë herë shfaqet me pjesëtarë të familjes të tij, por në çdo intervistë

Aurela Gaçe mungoi në “The Voice Reunion”, arsyeja?

Gjatë mbrëmjes së djeshme u zhvillua puntata speciale e “The Voice Reunion”, ku morën pjesë finalistë nga të gjitha edicionet. E megjithatë u vu re mungese e një prej trajnerëve

E dini kush është objekti me më shumë baktere në shtëpinë tuaj?

Çuditërisht, tualeti juaj është një nga sipërfaqet më të pastra në shtëpinë tuaj. Ndërkohë vendet që janë më shumë të pritura të kthehen në një habitat të përsosur për bakteret

Arjan Çani “fut në sherr” Albano Bogdon dhe Jul Dedën (Foto)

Pas statusit të aktorit Albano Bogdo në Facebook kundra Arjan Çanit ka komentuar edhe aktori Julian Deda, i cili ndonëse ka dashur të bëjë humor me Bogdon është keqkuptuar nga

Filmi që tregon në historinë e dashurisë së Barack dhe Michelle Obama (Video)

Është vera e vitit 1989, ai është një i ri që aspiron të bëhet avokat në një firmë ligjore në Chicago, që përdor një makinë të ndryshkur, pi cigare dhe

Sërish tragjedi në Mesdhe, mbytet gomonia me 70 refugjatë, 43 të humbur

Nga brigjet italiane vjen një tjetër tragjedi, ku një gomone me 70 refugjatë është mbytur në ujërat e Mesdheut. Sipas medieve ndërkombëtare, bëhet fjalë për një gomone të nisur nga

PD prezanton platformen e shëndetësisë, Shehu: Aktualisht është në krizë

Departamenti i Shëndetësisë në Partinë Demokratike bëri publike dhe debatoi platformën me mjekë dhe specialistë në qytetin e Vlorës . “Shëndet dhe dinjitet”, ishte moto e prezantimit të Platformës së

Aksidenti në Dibër, furgoni bie në liqenin e Shkopetit, 2 të vdekur

Si pasojë e aksidentit të rëndë që ndodhi sot në Diber, teksa një furgon me pasagjerë ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në Liqenin e Shkopetit, dy persona kanë

PD: Miliona lekë të OSHEE për miqtë e Ramës

Partia Demokratike ka vijuar akuzat kundër qeverisë sa i përket administrimit dhe operimit të OSHEE. Në një deklaratë për mediat, zëdhënësja e PD, Ina Zhupa tha se, OSHEE është thesari

Aksident në Diber, një furgon me pasagjerë ka rënë në liqenin e Shkopetit

Një aksident rrugor është shënuar në aksin Tiranë-Peshkopi. Sipas të dhënave të para, një furgon me pasagjerë dyshohet se ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në ujërat e liqen.

Shkenca gjen zgjidhje për rënien e flokëve

Shkencëtarët japonezë kanë gjetur kurën për alopecinë (njerëzit pa flokë). Ata kanë arritur të krijojnë në laborator lëkurën e kokës me gjëndrat e djersës dhe të flokëve. Kjo lëkurë mund

Nuk tha moshën e vërtet, arrestohet

Një 29-vjeçar është arrestuar pasi ka gënjyer për moshën. Një lojtar nga Sudani i Jugut, i kthyer në yllin e ekipit të basketbollit të gjimnazit të tij në Ontario të