Archive

Denoncimi rrënqethës. Ja si deshën të më vrasin policët në protestë (VIDEO)

Behar Hasa, është njëri nga tre të ndaluarit e parë të protestës së ditës së hënë kundër ndërtimeve tek zona e Liqenit dhe falenderon Zotin që është gjallë. Në videot

Fshehën 8.7 kg drogë, arrestohen dy shoferët e autobusit për Athinë

Plot 8.7 kg lëndë narkotike kanabis sativa është sekuestruar nga policia e Gjirokastrës, ndërsa në pranga janë vënë dy shoferët e autobusit të linjës Tiranë-Athinë. Shërbimet e Policisë Kufitare gjatë

Lirimi i 13 të arrestuarve, Basha: Më të vendosur kundër oligarkisë dhe krimit

Pas lirimit të 13 protestuesve të arrestuar nga policia ditën e hënë, ka reaguar edhe kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha. Basha thotë se ata u ngritën për të mbrojtur

Jozefina Topalli: Këta janë shpresa e të rinjve shqiptarë

Deputetja demokrate, Jozefina Topalli, shpreh mbështetjen ndaj të rinjve që protestuan në mbrojtjen e Parkut të Liqenit, të cilët më pas përfunduar në pranga. Duke njohur secilin prej tyre, deputetja

Hungaria nën alarm, ISIS e ka në shënjestër për sulme

Këshillitari kryesor i kryeministrit hungarez Giorgi Bakondi, ka thënë sot se vendi i tij është në shenjestrën e sulmeve të ISIS. Përmes një konference për shtyp ai tha se Hungaria

Majlinda Bregu i hedh kunja Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës

Drejtuesja e Këshillit Kombëtar të Integrimit Majlinda Bregu ka lëshuar disa kunja si për kundërshtaren e saj në politikë Monika Kryemadhi, por edhe me kolegun e tij, deputetin Flamur Noka.

U hoq nga Rama si ambasador, Meta i gjen punë te Kuvendi

Ish-ambasadori shqiptar në Turqi, Genc Muçaj, është punësuar në Kuvendin e Shqipërisë. Muçaj u kthye në atdhe vetëm pak ditë më parë, pasi qëndroi në krye të Ambasadës shqiptare në

Tentuan të kalonin 8 kg kanabis me autobus, arrestohen në kufi 2 shoferët

Shoferët vazhdojnë të përdorin autobusët e linjave jashtë vendit për trafikimin e lëndëve narktoike. Një tjetër rast u zbulua në autobusin e linjës Tiranë-Athinë me targa “TR 0844 S” nga

Rrëmbyen shitësin për t’i marrë 100 mijë euro, arrestohen pas tre vitesh

Historia e gjobëvënies ndodhur 31 djetorin e tre viteve më parë mori fund ditën e djeshme me arrestimin e dy autorëve. Gjatë operacionit të koduar “Lundra”, për gjobëvënie ndaj një

Trafikantët sjellin refugjatët në Shqipëri

Trafikantët përdorin rrjetet sociale për të bindur emigrantët që të kalojnë kufirin përmes Shqipërisë. Një grup tarfikantësh i drejtohen refugjatëve të ngecur në Idomeni të Greqisë, që të përdorin kufirin

Policia liron 13 të ndaluarit e protestës: Nuk ndalemi nga protestat

Pas më shumë se tre orësh të dhënjes së vendimit të Gjykatës për lënjen të lirë të 13 të ndaluarve të protestës të Liqenit, më në fund i ka liruar

Banorët vrasin një baldosë të rrallë pranë Llogarasë (Foto)

Një tjetër kafshë e egër e rrallë është vrarë në mënyrë të paligjshme. Denoncimi u bë nga Shoqata për Ruajtjen dhe Mbrojtjen e Mjedisit Natyror në Shqipëri (PPNEA). Baldosa u

Policia vonon lirimin e të ndaluarve të PD-së

Edhe pse Gjykata e Tiranës i la të lirë të 13 të ndaluarit nga policia pas protestës tek Liqeni, ata ende nuk janë liruar. Duket se mbajtja e tyre brenda

10 vendet me pagat më të larta në botë

Keni menduar ndonjëherë se në cilin vend paguhen më së shumë njerëzit? Nëse po, atëherë përgjigjen mund ta gjeni më poshtë, ndonëse mund të zhgënjeheni nga pagat e larta që

Dy makina përplasen në aksin Lezhë-Tiranë

Një aksident u shënua mesditën e kësaj të mërkure në aksin rrugor Lezhë-Tiranë. Në aksidentin e ndodhur te vendi i njohur si kryqëzimi i Shën Kollit, u përfshinë dy automjete,

Turqi, arrestohen 16 persona, dyshohen për lidhje me terrorizmin

Autoritetet turke kanë arrestuar 16 anëtarë të Frontit Nusra, grup i njohur për lidhje të ngushta me Al-Kaidan, gjatë një operacioni të gjerë në lindje të vendit, kanë raportuar mediat

Mësuesi kultivonte kanabis dhe i kamuflonte si cigare (Foto)

Tre persona përfunduan në pranga për prodhim dhe trafik droge, mes tyre edhe një mësues. Të arrestuarve iu sekuestruan 350 cigare me përmbajtje hashashi, 555 doza kanabis dhe 56 doza

Mësuesja “shuplakë” Veliajt: Hiq foton e fëmijës tim, nuk ke leje ta përdorësh

Kryebashkiaku Erjon Veliaj është akuzuar shpesh herë për mënyrën e paskrupullt që ai bën duke përdorur fëmijët në fushatën tij politike. Por ndryshe nga herët e tjera ka ardhur edhe

Aeroporti i Tiranës do t’i shitet kinezëve?

Kinezët mund të blejnë me koncesion edhe Aeroportin e Tiranës! Një kompani nafte iu shit së fundmi kinezëve, ndërsa duket se i njëjti fat do të ndodhë dhe me aeroportin.

PD do të vijojë me bojkotin e Kuvendit

Partia Demokratike ka vendosur të vijojë të bllokojë punimet e Kuvendit. Vendimi është marrë pas mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së, ku është vendosur të mbahet i njëjti qëndrim deri

Fitojnë protestuesit, asnjë në burg. I liron Gjykata

Gjykata e Tiranës ka liruar të gjthë protestuesit e arrestuar pas protestës së Liqenit. Gjykata vendosi masën ‘detyrim paraqitje’, për 13 të arrestuarit. Gjykata ka pranuar kërkesën e Prokurorisë, duke

Ik shit fiq o legen mbi posterin e lal’Erit (Foto)

Edhe pse ka muaj që ka mbaruar fushata për zgjedhjet vendore në shumë ambjente të Tiranës po mbahen posterat e kryebashkiakut të Erjon Veliaj, është pse sipas Kodit Zgjedhor ato

Deputeti socialist Vladimir Kosta debat me Shalsin: Je prepotent dhe arrogant

Deputetët socialistë janë përplasur mes tyre për ligji për Dhomat e Tregtisë, në Komisionin e Veprimtarive Prodhuese. Përplasja ishte mes deputetit Vladimir Kosta dhe Eduart Shalsi. Vetë deputeti Kosta e

PD: Rama mashtroi Europën për vendimin e Kushtetueses

Partia Demokratike ka akuzuar kryeministrin e vendit e ka mashtruar Europën dhe përfaqësuesin e saj të lartë në Tiranë për vendimin e Gjykatës Kushtetuese, “që detyron parlamentin që t’i dërgojë

Nis gjyqi ndaj protestuesve që u arrestuan pas protestës te Liqeni

Ka nisur gjyqi për 13 të arrestuarit e dy ditëve me përpara që protestuan kundër ndërtimeve të zona e Liqenit. Të akuzuarit janë paraqitur në gjykatë. Më heret, organi i

Për çështjen “Strazimiri”!/ Nga Aulon KALAJA

Një rilindas i vërtetë dhe jo një “rilindist”, bëhet fjalë për Sami Frashërin, ka thënë, “ I gjori shqiptar është i shqetësuar ditë e natë, të rrijë me armë në

Arrestimi i protestuesve, prokuroria kërkon detyrim paraqitje

Prokuroria ka kërkuar “detyrim paraqitje” për 13 protestuesit e arrestuar në lidhje me përplasjen me policinë kundër ndërtimeve te Parku i Liqenit. Me këtë kërkesë organi i akuzës i është

Lezha me vetëm 30 minuta ujë të pishëm në ditë

Qyteti i Lezhës po vuan shumë me ujin e pishëm, pasi nuk ka orar, furnizimi me ujë zgjat maksimumi 30 minuta, por në katet e larta arritja e ujit është

Shpërdorimi i Veliajt, mban dritat ndezur në mes të ditës në rrugët e bllokuara nga punimet

Ndërkohë që në rrugët e Tiranës në qender po punohet dhe janë të bllokuara për makinat dhe kalimtarët, dritat dhe sëmaforët janë në fusnkion. Kjo është një shpërdorim i parave

Hahn: Opozita të ulet në tryezën e reformës në drejtësi

Komisionieri për zgjerimin e BE-së nënvizoi nevojën e një gjyqësori funksional por dhe zbatimin e ligjit të dekriminalizimit dhe të reformës zgjedhore dhe i bëri thirrje opozitës që të hedhë