Archive

Arrestohen dy persona, kapen me 9 kg kanabis sativa në makinë

Policia e Tiranës ka bër të mundur arrestimin e dy personave, në mjetin e të cilëve u gjetën 9 kg kanabis sativa. Ata janë Albert Alimema, 51 vjeç dhe Orland

Kjo është çadra që ju paralajmëron se kur do të bie shi (Foto)

Tashmë me këtë teknologji ju nuk do të harroni më çadërën tua në shtëpi, lokal ose në autobus. Jo vetëm që është çadër me ngjyra të ndezura, por nuk mund

Ja si dukej Roma e Lashtë (Video)

Jeni kurioz të dini se si duket Roma e Lashtë? Tashmë kjo video ju jep shansin që ta shihni. Videoja 3D na dërgon 320 vjet para Krishtit. Ajo është punuar

Derbi Partizani-Tirana, shpërthejnë polemikat për biletat

Me afrimin e derbit të së premtes Partizani-Tiranë kanë nisur edhe polemikat që janë të zakonshme mes dy klubeve të madha kryeqytetase. Këtë herë mollë sherri janë kthyer biletat që

Kashar, përfshihet nga flakët një magazinë

Një magazinë në zonën e Kasharit është përfshirë nga flakët pasditen e sotme. Në vendngjarje kanë shkuar katër makina zjarrfikëse. Sipas dëshmitarëve raportohet për dëme të shumta materiale. Flakët janë

Zbardhet debati… erotik mes Arta Dades dhe Alfred Pezës

Mesa duket brenda Komisioneve Parlamentare nuk ka vetëm debate por edhe tema…erotike. Sot një tjetër përplasje mes deputetëve të PS ka tqërhequr vemendjen e mediave. Debati u zhvillua mes deputetit

Letër e hapur drejtuar Ardit Gjebreas/ Nga Av. Altin Goxhaj

Jam shume i acaruar me shume komentues online qe përpiqen te te justifikojnë ty dhe ti dalin ne mbrojtje Vrasësit Pedofil te një fëmije 16 vjeç dhe te femes se

Motra e Aldës zbulon letrës e Rrokut: E doja shumë Aldën, por më tradhtoi

Motra e Alda Canajt, Ornela vijon të publikojë fakte ku tregon se Marjan Rroku ka gënjyer pasi ai e ka vrarë me paramendim motrën dhe nënë e sa jpara 15

“Venecia” LSI: Dialog politik për Reformën në Drejtësi

Lëvizja Socialiste për Integrim këmbëngul në konsensusin për reformën në drejtësi dhe si rrugë të vetme për këtë sheh dialogun politik. Kreu i Grupit Parlamentar të kësaj force politike renditi

Gjendet trupi i një gjermani në jaht, “ishte kthyer në mumie”

Një trup i pajetë i një aventurieri gjerman u gjet në jahtin e tij të braktisur në fundjavë në brigjet e Filipineve jugore. Manfred Fritz Bajorat, 59 vjeç, u zbulua

Rama-Veliaj presion ministrisë së Mjedisit që të falsifikojë dokumenta dhe datë e leshimit/ Denoncon Berisha

Te dashur miq, te kapur me presh ne dore ne dhunimin e pese ligjeve me projektin e betonizimit te parkut te liqenit, Edi Rama dhe Pedofili i tij politik po

Pa tekst/ Nga Jamarbër MALLTEZI

Sot fillon semestri i ri, kohë kur unë u ligjëroj studentëve mbi planifikimin mjedisor të përdorimit të tokës. Kam frikë se këtë vit do të ngelem në vështirësi ndaj pyetjeve

Rrahu përmbaruesi, nis procedim penal kundër kryebashkiakut të Pogradecit

Nis procedim penal kundër kryebashkiakut të Pogradecit Eduart Kapri. Sipas njoftimit të policisë, Kapri është kallëzuar penalisht nga një përmbarues, i cili pretendon se është dhunuar nga kreu i Bashkisë

Zyrtare, Xhelal Mziu firmos në Malajzi ndërtimin e një kampusi arsimor në qytetin e Kamzës

Tashmë është zyrtare! Në Kamëz do të ndërtohet një kampus arsimor me standardet ndërkombëtare bashkëkohore në fushën e mësimdhënies. Firma është hedhur nga kryetari i Bashkisë Kamëz, Xhelal Mziu, dhe

Gjykata “shuplakë” Veliajt. Pezullon gjobën që i vendosi PD-së

Gjykata Administrative ka pezulluar ekzekutimin e gjobës që Bashkisë së Tiranës vendosi për Partinë Demokratike pas protestës së 8 dhjetorit, ku u dëmtua bunkeri te Minsitria e Brendshme dhe u

Shiu i nxjerr të palarat lal’ Erit. Ja zhuli në Tiranë (Foto)

Sot Tirana është shoqëruar nga reshjet e shiut. Por ajo që ka habitur qytetarët, ishte pluhuri dhe dheu që ra bashkë me shiun. Mos u çudisni se nuk është ndonjë

E pamoralshme: Shan privatin, por ministren dhe zëvendësen e ka që andej

Edhe sot Rama vijoi sulmin ndaj shkollave dhe universiteteve private. Duke folur për to, Rama u shpreh se kanë dhënë mijëra diploma pavlerë duke shkatërruar sistemin arsimor në vend. Por

Prokuroria çon në gjykatë dosjen e “Giu”

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka mbyllur hetimet për dosjen “Giu”, duke e dorëzuar këtë të fundit në gjykatë. Prokurori i Krujës u arrestua me akuzën për korrupsion të funksionarëve

Kujdes me pronarët!/ Nga Aulon Kalaja

Partia Demokratike dergoi sot për shfuqizim ligjin e pronave në Gjykatën Kushtetuese. Perfaqesia e PD përbëhej, nga deputetët Jorida Tabaku, Oerd Bylykbashi, juristi Gazmend Bardhi dhe Shefi i Departamentit të

Tensionet në Kuvend, Rama këshilla deputetëve: Mos u provokoni nga opozita

Pas tensioneve në sallën e Kuvendit, kryeministri Edi Rama ka kësshilluar deputetët e tij që të ruanjtë qetësinë dhe most ë provokohen nga opozita. “Ruani qetësinë në Kuvend. Mos bini

Partizani rrit çmimin e biletës për derbin e së premtes

Të premten e 4 marsit pritet të zhvillohet derbi i kryeqytetit midis skuadrave të Partizanit dhe Tiranës. Klubi i kuq është organizatori i supersfidës, ndaj ka filluar që sot të

Halimi: Komisioni i Venecias e shqetësuar pasi politika ka kapur drejtësinë

Deputeti i Partisë Demokratike, Eduard Halimi, është shprehur se drafti i Komisionit të Venecias për Reformën në Drejtësi shpreh shqetësimin për kapjen politike të sistemit të drejtësisë. “Jemi të inkurajuar

Mirditë, dhunohet 44 vjeçari për një konflikt prone

Një person në Mirditë është dhunuar, pas një konflikti pronësinë për një pjese toke. Gjatë ditës së sotme u bë ndalimi i 51- vjeçarit Ndue Mena, banues në Ishull Lezhë,

Kreu i PS në Leskovik kallëzon penalisht Alibeajn, kërkon 1 lek dëmshpërblim

Kreu i PS në Leskovik, Sergein Peshtani, ka depozituar në Prokurorinë e Korçës një kallëzim penal për ish-ministrin Enkelejd Alibeaj. Kallëzimi ka ardhur pas akuzave për përfshirjen e tij në

Kastro Zizo tallet me kryetaren e FRESSH-it

Pak kohë më pare kishte harruar se ku zgjohei në mëngjes, më pas harroi se me cilin shtet fqinj kufizohet Shqipëria dhe tashmë kryetarja e të rinjve socialistë Joleza Koka

Rama dhe Veliaj janë pedofilë politik! Jo më pak kriminel se sa pedofilet e vertetë

Nga Sali Berisha Te dashur miq, ka disa dite qe shoqeria civile zhvillon nje beteje te vendosur ne mbrojtje te mushkrive tona ne Parkun e Liqenit. Shoqeria civile po proteston

Manjani-Nishanit: Fale Nazime Vishën përmes amnistisë

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani i ka dërguar presidentit të Republikës, Bujar Nishani, një propozim për faljen e të dënuarës Nazime Visha. Ministria e Drejtësisë bën të ditur se propozimi

Përleshje midis refugjatëve dhe policisë në kufirin maqedonas

Situata me migrantët në kufirim maqedono – grek në Idomeni, është përkeqësuar shumë, pasi një numër i madh i tyre presin të futen në Maqedoni. Situata raportohet të jetë jashtë

Ja si e arrestoi marshalli amerikan ish-punonjësin e SHIK-ut qe vrau nënë e bijë

Kevin Connolly është Marshalli amerikan që i kishte vënë detyrë vetes për të kapur të arratisurit në Uashington. Nga të gjitha arrestimet që Connolly ka bërë në karrierën e tij

Bojkoti i opozitës, Donald Lu në zyrën e Bashës

Pas takimit me aleatët e PD-së, kryedemokrati Lulzim Basha ka pritur në selinë blu ambasadorin e SHBA-së Donald Lu. Basha dhe Lu besohet se do të diskutojnë në lidhje me