Archive

Kujdes kur fëmijët janë këtë pozicion

Kur janë duke lozur, shpesh herë fëmijët ulen në formë të shkronjës “W”. Ata zakonisht kalojnë shumë orë në këtë pozicion dhe shumë prindër nuk i kushtojnë rëndësi këtij fakti,

Zjarrëfikëst shpëtojë lepurin e ngecur në pemë

Jemi mësuar t’i shohim kur situata është shumë e rrezikshme, por zjarrëfikësit në Irlandë teksa vendin e kanë përpirë erërat e forta që po sjellin dëme të mëdha në gjithë

Së shpejti iPhone do të karikohet pa kabllo

Teknologja e re që “Apple” do të prezantojë është ajo e karikimit të baterisë së “iPhone” dhe “iPad” pa kabllo. Sipas mediava të huaja, tregtimi i këtij lloj karikimi mund

Seti i mrekullueshëm fotografik me pamjet e shpërthimit të një vullkani

Një set i ri fotografik fotografik, nxorri në pah momentet emocionuese të shpërthimit të vullkanit Piton de la Fournaise. Piton de la Fournaise, është një nga vullkanet më aktive të

John Terry i thotë lamtumirë Chelsea në qeshor

Kapiteni legjendar i Chelsea, John Terry, do të largohet nga ekipi londiez në fund të sezonit pasi klubi nuk ka rënë dakord për t’ia rinovuar kontratën siç ka ndodhur në

Shqiptari masakron me thikë shtetasin grek, arrestohet

Një shqiptar, i cili dyshohet se ka qëlluar dhe vrarë me thikë një 43­-vjeçar grek është marrë në pyetje nga policia në Athinë. Mediat vendase shkruajnë se ngjarja ka ndodhur

Kjo është arsyeja e takimit mes Çiljetës dhe Ingridit (Foto)

Çiljeta me Ingridin dihet se kanë një shoqëri shumë të lidhur mes njëra-tjetërs, por tashmë kjo shoqëri është fuqizuar akoma më shumë tashmë që të dy këngëtare janë bër mama.

Për pak sa nuk përfundon në tragjedi, anija gati sa nuk mbytet (Video)

Për pak sa nuk ka përfunduar një tragjedi të madhe, një anije mallrash e cila ka krijuar panik në oqeanin Atlantik ndërsa ka udhëtuar e anuar drejt brigjeve të Francës.

Këto janë dhjetë routerat wireles më të mira që përmirësojnë cilësinë e internetit

Shumë prej nesh na ka ndodhut të ankohemi shpesh herë për cilësinë e internetit. Por nuk është gjithmonë faji i cilësisë, pasi edhe mjetet që e transmetojnë atë kanë një

Klaudia Pepa shkëlqen tek videoja e Stevie Wonder (Video)

Aftësitë e saj nuk janë dyshuar që në momentin e parë kur ka filluar të vallëzoj, bëhet fjalë për balerinë, Klaudia Pepa, e cila po korr një sukses të madh.

Tmerr në Tiranë, babai vret me thikë vajzën 17 vjeçe

Policia e Tiranës njoftoi para pak minutash një ngjarje të rëndë në rrugën Jordan Misja në Tiranë. Shtetasi Kujtim Ibraj ka qëlluar me thikë dy vajzat e tij E.I, dhe

Milan nxjerr në shitje 3 futbollistë

Skuadra e Milanit ka nxjerre në shitje tre futbollistë dhe shpreson se ata do të largohen para se të mbyllet afati kalimtar të hënën. Nigel de Jong, Nocerino dhe Luiz

Këngëtarja Dion falenderon fansat për mbështetjen

Dy javë pas ndarjes nga jeta të bashkëshortit Rene Angelil, Celion Dion ka bërë një deklaratë në faqen e saj zyrtare në internet. “Unë edhe familja ime ju jemi mirënjohës

Mesele dibre: Arsyeja se përse duhet të ikë Edi Rama.

Të njohur për alegorinë dhe mençurinë në bisedat e tyre, dibranët kanë nisur të qarkullojnë këtë mesele për Edi Ramën: Gomari dihet se është kafshë që mban mend rrugën sepse

ÇËSHTJA SOROS: WHY THE DOG DIDN’T BARK ? Nga AUREL PLASARI

  Do të vijë një ditë kur 28 janari 2016 do të përfshihet në historinë politike të shtetit shqiptar si datë historike: ish-presidenti dhe ish-kryeministri Sali Berisha denoncoi në Kuvendin

Ulen temperaturat, rikthehen reshjet e dëborës

Edhe pse këto ditë patën temperature të larta, duket se moti i keq do të mbërthejë sërish Shqipëirinë. Meteorologët parashikojnë që nga dita e hënë deri të mërkurën të ketë

Kaubojsi Eduart Ndocaj nis fushatën për PS-në. Takime në Diber

Deputeti i qarkut të Lezhës, socialisti Eduart Ndocja ka nisur këtë të dielë dhe takimet e tij të para që hapin fushatën që “kaubojsi” do të bëjë për garën e

Trishtuese! Aksidenti tragjik, vëlla e motër vdiqën të përqafuar

Tre të rinj humbën jetën në një aksident tragjik javën që shkoi në autostradën Milano-Breshia. Mes tyre ishin edhe dy shqiptarë, motër e vëlla, të cilët u gjetën të përqafuar

Çfarë i ndodh trurit në momentet e fundit të jetës?

Studiuesit amerikanë shpjegojnë se si reagon truri përballë vdekjes, edhe nëse përvoja është personale, por edhe kur shohim skena horrori, p.sh. në filma. Emocioni i parë që provojmë është frika.

Nuk di të ndalet Juventus, fitorja 12 rradhazi, del në krye të renditjes

Kampionët e Italisë, Juventusi, kane shënuar fitoren e 12-te radhazi në Serie A, duke mposhtur Chievon në transferte me rezultatin e thellë 4-0. Skuadra e Allegrit tregoi që në minutat

Plagoset me thikë 42-vjeçari, arrestohet i dyshuari

Sërish plagosje me thikë. Në qytetin e Lushnjës ka ndodhur një plagosje me thikë, ku policia ka bërë të ditur se ka arrestuar në flagrancë autorin e ngjarjes. Sipas burimeve

Ja çfarë tregojnë buzët tuaja për shëndetin tuaj

Buzët tona janë fleksibile, lëvizin kur qeshim, kur shqiptojmë fjalët apo përgatitemi për puthje. Ato përbëhen nga shtresat më të holla të lëkurës, çka i bën të ndjeshme në prekje

Ksera-Prokurorit: Nuk më ke pyetur asnjëherë për këtë çëshjte

Ish ministri i Punës dhe Çështjeve Sociale, Spiro Ksera do të vijojë të qëndrojë në burg të paktën deri në shqyrtimin e çështjes në Gjykatën e Apelit. Gjatë seancës gjyqësore

“iPhone”, tashmë do të karikohet në distancë

“Apple” ka bërë të ditur teknologjinë e tij të re, atë të ushqimit të baterisë së “iPhone” dhe “iPad” pa kabllo. Sipas mediava të huaja, tregtimi i këtij lloj karikimi

Studimi: Meshkujt nuk tërhiqen nga femrat inteligjente sepse…

“Një femër inteligjente është tërheqëse, por vetëm nga larg. Kur meshkujt afrohen më një femër më të zgjuar se ata vetë, ajo nuk është më interesante për ta”, ky është

Disa zona që ndezin femrat, por që meshkujt i harrojnë shpesh

Çfarë e bën një burrë një super-dashnor në krevat? Një përzierje e mirë mes aftësive praktike dhe njohurive teorike. Ai duhet të dijë mirë se cilat janë zonat më erogjene

Gjykata lë në burg ish ministrin Spiro Ksera

Ish-ministri Spiro Ksera është njohur me masën “Arrest me burg” nga gjykata e Tiranës. Pas përfundimit të seancës, avokati Genc Gjokutaj tha se akuza është e paqartë pasi nuk shpjegohet

Berisha: Arrestimi i Spiro Kserës i porositur dhe politik

Arrestimet jashte flagrance, pa pyetur kurre te arrestuarin, jane atavisem e koherave te shkuara, deshmi e dobesise ekstreme te atij qe leshon urdherarrestin! Te dashur miq, prej dy ditesh mediat

Miriam Cani, foto me të bijën në Instagram

Çifti i njohur Alban Skenderaj dhe Miriam Cani janë bërë prindër për herë të parë me 28 Nëntor 2015. Miriam Cani u bë nënë për herë të parë para dy

11 fakte që nuk i dini për Egjiptin e lashtë

Egjipti i lashtë ka qëndruar si një nga qytetërimet më të përparuara të botës për gati 3000 vjet dhe ka krijuar një kulturë të pasur dhe fushën e vet. Por