Archive

Mielli, ilaçi perfekt kundra djegieve

Ndoshta nuk e dinit, por mielli është një ilaç që njerëzit e kanë përdorur në rastet kur digjnin duart, për të lehtësuar dhimbjen, ku e fusnin dorën në thesin e

Shikoni se kush këngëtar i hip-hopit do të fitoi më shumë para në natën e vitit të ri

Për këngëtarët e rrymës hip-hop duket se fundi i vitit 2015 do të jetë i ngarkuar, por gjithashtu edhe sumë fitim prurës. “Future” në qytetin e New York, “Fetty Wap”

Masa të reja kundër terrorizmit nga ana e Twitter

Janë marë disa masa të reja nga rrjeti social Twitter mbi përmbajtjet e dhunshme, urrejtje apo thirrje për terrorizmin. Përdoruesit e platformës nuk mund “të promovojnë dhunën kundër një personi

Galatasaray hidhet në sulm për Milot Rashicën

Paraqitjet e mira të Milot Rashicës me Vitessen kanë rënë në sytë e gjigantëve europian ku thuhet se nuk kanë munguar edhe ofertat për të. Sipas “GazetaOlle”, ai kërkohet nga

Këto janë statujat më të shëmtuara në botë (Foto)

Skulptuart ndërtohen për të përkujtuar pesonazhe historik ose ngjarje të veçanta, por ndërtimi i tyre është i vështirë dhe ka raste kur nuk dalin ashtu siç parashikohen. Më poshtë do

Këto janë ish të dashurat e Justin Bieber (Video)

Për yllin e muzikës nga qyteti Ontario, Kanada, Justin Bieber, është përfolur shumë shpesh për lidhjet e tij me vajzat bukuroshe. Një video e publikuar në Youtube ka renditur 10

Ja si ta kaloni vitin e ri me alkool dhe të mos ndiheni keq

Festat e fundvitit për shumë persona nuk mendohen dot pa konsumuar alkool. Dhe për ata që kanë vendosut ta kalojnë këtë vit të ri nën shoqërinë e alkoolit, studiuesit britanikë

Ky është momenti më i lumtur i vitit për Sara Hoxhën (Foto)

Për Sara Hoxhën viti 2015 duket se në vetëm një moment ta arritur kulmin e lumturisë ku ka postuar një foto duke shkruar poshtë saj “Highlights 2015”. Ëhstë një foto

Shikoni se çfarë makinash prodhon Korea e Veriut (Foto)

Edhe Korea e Veriut prodhon automjete, por përdorimi i tyre është kryesisht ushtarak dhe mjeteve industriale por me një numër shumë më të kufizuar në krahasim me Korenë e Jugut.

Barcelona e mbyll 2015-ën me rekorde të reja

Barcelona në ndeshjen e fundit të vitit 2015 ka vendosur disa rekorde. Katër golat e shënuara ndaj Betis e kanë lejuar Barçën ta mbyllë 2015-ën me 180 gola të shënuar

Njihuni me vajzën që shetit botën pa asnjë kacidhe në xhep

Një vajvë rreth të 25 vjeç e quajtur Monica Lynn zoti i ka dhënë bukurinë që ajo të shëtisë botën pa pasur nevojë që të paguaj para nga xhepi. Ajo

Ja si të dobësoheni përmes masazhit

Masazhi ka efekte nxitëse për sistemin qarkullues të gjakut, atë limfatik dhe atë nervor, një rritje e fluksit të gjakut të venave, përmirësim i shkëmbimit të lëndëve dhe pastrim i

Qendra e Trianës për më shumë se 20 minuta në errësirë

Pikërisht në natën e ndërrimit të viteve qendra e Tiranës ka qendruar për më shumë se 20 minuta pa energji elektrike. E gjithë zona e pallateve në mes të Rr.

Anglia tmerrohet nga gropa gjigande të cilat janë hapur në rrugë dhe oborre

Hapja e gropave ka shkaktuar tmerr tek banorët në shumë qytete të Anglisë. Moti i keq dhe shirat e dendura kanë ndihmuar krijimin e këtyre gropave të cilat janë relativisht

Kënga “Bonbon” e Era Istrefit rekord klikimesh

I janë dashur vetëm 24 që këngëtarja Era Istrefi të marrë mbi 300 mijë klikime. Kënga e saj titullohet “Bonbon”, ajo është pritur me kuriozitet nga publiku. Madje shpesh ndodh

Barak Obama shofer në një makinë të vjetër të pa blinduar (Foto)

Bresidenti amerikan Barak Obama ka pranuar të bëhet pjesë e një emisioni i cili prezantohet nga Jery Seinfeld. Emisioni i Seinfeld titullohet “Comedians in Cars Getting Coffee” dhe transmetohet në

Kaledari 2016 zhvesh Miss BoomBoom (Foto +18)

Si çdo vit në Barazil bëhëet një eveniment për të zgjedhur të pasmet më të bukura të cilat duhet të jenë natyrale, dmth pa silikon. Për vitin 2015 është përzgjedhur

Ja si ndikon të bërit seks një herë në ditë

Një studim i bërë kohët e fundi ka nxjerrë një rezultat që meshkujt të cilët përjetojnë një orgazëm në ditë janë më pak të rrezikuar nga kanceri i prostates. Edhe

Dhurata e Vitit të Ri? Papunësi! Sot 400 punonjës të UKT u pushuan nga puna.

Sot në ditën e fundit të vitit 400 punonjës të Ujësjellës Kanalizimeve të Tiranës kanë marrë si dhuratë pushimin nga puna. Sot, si përditë , punonjësit kanë shkuar në ndërmarrje.

Bestytnia të shqiptarët, ja një listë që e hasim më shpesh

Shpeshherë i kemi dëgjuar nënat tona duke thënë që kur të hyjmë në ndonjë vend të caktuar, duhet që fillimisht me këmbë të djathtë për shkak se sjellë fat etj

Deutsche Welle: Çfarë do të sjellë për Europën viti 2016?

Evropa po lë pas një vit emocionues. Dhe një vit jo më pak emocionues e pret kontinentin. Më shumë se një milion të ardhur vetëm në Gjermani në vitin 2015.

Shikoni sa është rradha në burgun për dënimin me vdekje (Foto)

Burgu shtetëror i San Quentin në Kontewn e Marin të Amerikës mbi 700 burra të dënuar, presin dënim me vdekje. Deri më tani në këtë burg nuk është ekzekutuar vendimi

Falemnderit Erion Veliaj që rrite çmimin! Leksion i përkryer lal’! Nga Llesh P.Gjeta

Na dha një leksion të madh kryetari i Bashkisë së Tiranës mbrëmë: me protestë, këmbëngulje presion dhe vendosmëri pushteti thyhet dhe kauza fiton. As një muaj nuk kanë sipërmarrësit e

Granit Xhakën e duan të gjithë

Menaxheri i mesfushorit të njohur Granit Xhaka, Ragip Xhaka, ka treguar se shumë klube janë të interesuara për shërbimet e lojtarit. Mesfushori i Borussia Monchengladbachut është i lidhur me një

Ufo në Bolivi? Filmohet objekti i panjohur fluturues (Video)

Një objekt fluturues i paidentifikuar është shfaqur mbi malet pranë qytetit të El Alto, në veri­perëndim të Bolivisë. Videoja e publikuar tregon objektin me formë rrethore, i cila zhduket dhe

Korrupsioni i Veliaj me biletat do i kushtojë qytetarëve 5.5 mln dollarë më shumë

Rritja e çmimit të biletave të urbanëve do ti kushtojë qytetarëve plot 5.5 milionë dollarë në vit. Rritja e biletës në 40 lekë nga kryebashkiaku Veliaj është një veprim korruptiv

“Ministri” komenton virgjërinë e Encës: E dija që nuk është më e virgjër

Këngëtarja Enca Haxhia ka tërhequr sërish vemendjne e fansave të saj duke deklaruar se nuk është më e virgjër. Kjo deklaratë u komentua me batuta dhe tallje në rrjetet sociale.

Pandeli Majko i uron shqiptarët me një foto të veçantë

Ish-kryeministri shqiptar Pandeli Majko, ka zgjedhur një foto të veçantë për t’ua uruar shqiptarëve Vitin e Ri 2016. Ai ka shpërndarë në faqen e tij në Facebook një foto të

Papa Françesku tjetër vizitë në trevat shqiptare. Viziton Kosovën në 2016?

Ndërkohë që Vatikani nuk e ka njohur ende Kosovën si shtet, Papa Françesku pritet të bëjë një vizitë në këtë shtet gjatë vitit 2016. Sipas portaleve kosovare, duke iu referuar

Arsyet pse ballkanasit janë në “luftë” mes tyre? Kjo video e shpjegon thjesht

Popujt e Ballkanit historikisht kanë pasur mosmarrëveshje dhe konflikte me njëri-tjetrin. Nacionalizmi i tyre, përzier me interesat e Fuqive të Mëdha, e kanë shndërruar këtë pjesë të Evropës në arenë