Archive

Komentuesit tallen me këpucët e Ramës

Gjatë aktivitetit “Të Pastrojmë më tej Shqipërinë”, kryeministri i vendit vizitojë sot Beratin. Gjatë këtij aktiviteti ai ka publikuar disa foto në profilin e tij në Facebook, ku një prej

78 vjeçari bën dashnoren yll popi me lekët e gruas

Tradhëtija bashkëshortore përfunon keq për një burr 78-vjeçar i cili u përzu nga shtëpia nga bashkëshortja e moshuar për shkak se shpenzoi 160,000 sterlinat që kishte kursyer gjatë gjithë jetësj

Një kalimtar shpëton një foshnje pasi ishte varrosur e gjallë

Një foshnjë është shpëtuar për mrekulli pasi ishte varrosur e gjallë në Los Anxhelos, në bregun e lumit Compton. Foshnja ishte varrosur pranë një piste biçikletash, ku një kalimtar i

15-vjeçarja vuante nga alergjia e Wi-Fi, vendos të vetëvritet

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Britaninë e Madhe ku një 15-vjeçare është vetëvrarë pasi vuante nga një alergji e pazakontë. Jenny Fry kishte disa vite që vuante nga elektro-ndjeshmëria

“Rrno vetëm për me tregue”/ Nga Shkëlzen Berisha

Nuk eshte thjeshte titulli i nje libri te jashtezakonshem, qe percjell vuajtjet e klerit dhe te persekutuarve ne hetuesine dhe burgjet e diktatures. Para se gjithash ka qene nje aresye,

Rita Ora nuk di kë të zgjedhë. Del me tre meshkuj brenda pak ditëve (Foto)

Këngëtarja me origjinë shqipëtare Rita Ora vazhdonë të ngelet në qendër të vëmëndjes së revistave rozë me çdo veprim që ajo bën. Rita është fotografuar nën shoqërinë e tre meshkujve

Maskë me portokall për një fytyrë të re dhe të shëndetshme

Kjo maskë nuk është për lëkura delikate dhe veçanërisht të ndjeshme. Kjo maskë është një përbërje antirrudhë dhe është e përshtatshme për t’i dhënë vitalitet lëkurës së thatë. Përbërësit: 1

Eduart Ndocaj me makinë mbretërore në seancën e rradhës në Kuvend

Deputeti Eduard Ndocaj ndjehet si “mbret”, do shkojë në kuvend me “Rolls Royce” Mesa duket deputeti kauboj i Lezhës Eduart Ndocaj, ka vendosur që të tërheqë vemendjen përmes makinave të

John Newman flet për mikpritjen e shqiptarëve: Rakia si karburant avionësh

Këngëtari me famë botërore John Newman i cili përformoi mbrëmë në Tiranë ka dhënë një intervistë ekskluzive për emisionin “Select” ku ka rrëfyer pritjen që i është bërë në Shqipëri.

E pabesueshme. Të pikturosh Mona Lisën në më pak se një sekondë (Video)

Dy shkencëtarë mjaft të njohur, Jamie Hyneman dhe Adam Savage, të njohur për programin e tyre “Myth Busters”, kanë treguar sesi do të vizatonin dy makineri të pajisura me CPU

Maska natyrale me drithëra dhe limon që ju pastron fytyrën për 7 ditë

Harrojini metodat e kushtueshme për të pastruar lëkurën, me këtë maskë të përbërë nga drithëra dhe limon, do të shihni rezultate pozitive në vetëm 7 ditë. Ka shumë faktorë që

Ja si ti fshini gjërat e kërkuara në Facebook

Facebook i ruan të gjitha lëvizjet që ne mund të bëjmë gjatë përdorimit të tij, duke përfshirë edhe kërkimin e personave, grupeve apo faqeve të ndryshme. Me fjalë të tjera,

Kosovë, arrestohet deputeti Ismaili, autori i New Born

Deputeti i Vetëvendosjes në Kosovë Albin Kurti u arrestua në ditën e Pavarësisë së Shqipërsisë me 28 nëntor. Edhe pse atë ditë festohej në të gjitha trevat shqiptare për 103

Lori Hoxha: Ja çfarë nuk do të bëja kurrë në jetë

Lori Hoxha shpesh here ndyshon look-un e saj. Ajo njihet për ndryshimin e ngjyrës dhe modelit të flokëve, veshjet dhe kombinimet në jetën e saj të përditshme, por ka diçka

Aleksis Tsipras ironizon homologun turk për avionin rus, por më pas pendohet

Duke përkrahur aleatin më të madh Rusinë, kryeministri grek Aleksis Tsipras ka ironizuar homologun e tij turk Ahmet Davutoglu, për rrëzimin e avionit rus dhe kujtoi shkeljet e hapësirës ajrore

Mësoni 12 të mirat e martesës në moshë të re

Dikur ka qënë normale që të martohesh i ri, ndërsa sot çiftet preferojnë të martohen në moshë të madhe. Por edhe martesa në moshtë të vogël ka të mirat e

Rama shkel ligjin. Shkresa e dokumenta krimbur në gabime

Mediat sot denoncuan një gafë gjuhësore në një takim të kryeministrit ku fjala “çfarë” qe shkruar me apostrofë “ç’farë”. Por kjo gafë hapi një debat shumë të madh. Sepse në

Ilir Beqaj sheh televizor dhe shkarkon shoferin e ambulancës

Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj ka shkarkuar sot shoferin e ambulancës në Pukë. Shkarkimi i tij vjen pas incidentit që ndodhi në stadiumin e qytetit, ku ambulance nuk u ndez

Mashtrimet kino – shqiptare me rrugën e Arbrit dhe bashkëpunimin.

Marrëdhënia me Kinën në një farë mënyre është bërë qesharake. Në prag të ndonjë aktiviteti a vizite të Ramës në Pekin del ose vet ose ministra dhe të parën gjë

Shkërmoqet Parlamenti i Kosovës, pas arrestimeve vijnë dorëheqjet

Shpërbëhet parlamenti i Kosovës, pas dhunës së ushtruar ndaj deputetëve të opozitës kanë filluar dorëheqjet e deputetëve të parlamentit. Rasti i parë ishte ku një anëtar i partisë në pushtet

Këto janë vendet më të lira dhe më të shtrenjta në botë

Faqja “MoveHub” ka bërë një klasifikim të vendeve ku jetesa është më e shtrenjtë dhe më e lirë. Të dhënat janë marrë nga raportit i indeksit të çmimeve të konsumit.

Shkencëtarët: Ja si po komunikojnë alienët me ne përmes valëve të radios

Shkencëtarët vijojnë të na shokojnë duke na treguar elemente të reja në lidhje me ekzistencën e alienëve dhe komunikimit me planetin tonë. Sipas shkencëtarëve valët misterioze të radiove të regjistruara

Fillojnë dorëheqjet e anëtarëve të partisë në pushtet LDK në Kosovë

Një nga personat më me influencë në LDK në qytetin e Gjilanit Naser Arifi sot ka dhënë dorëheqjen e tij, duke thënë se ndihet i tradhëtuar nga veprimet e kryetarit

Bulqizë, fshatit i rikthehen dritat pas 16 vitesh, banorët: Nuk dinim kë kemi kryeministër

Mund të duket e pabesueshme por është e vertetë. Jemi në vitin 2015 dhe një fshat në Bulqizë, ka plot 16 vite që është në errësirë. Bëhet fjalë pikërisht për

Zbuloni se çfarë u pelqen meshkujve pas seksit që të keni më shumë kënaqësi

Gjithmonë pas seskit duhet të tregoni të kujdes për ato që ka qejf partneri juaj të bëni, edhe pse ai nuk jua kërkon. Mos kujtoni se pas seksit, meshkujt kanëqëjf

Shpallen tre kandidatët për “topin e artë”

Vetë tre emra ngelen nga lista paraprake prej 23 lojtarësh të cilët kandidojnë për “Topin e artë”, ku fituesi do të shpallet në ceremoninë e cila do të mbahet në

Çfarë tha sot Basha për të rinjtë e Forumit jashtë kamerave.

Sot kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ishte në Elbasan, në konventën e të rinjve të Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Në pjesën mediatike kryetari i PD foli për situatën

Fare e keqe! Përçarësit e kombit, bijtë e etërve mizor/ Nga Sali Berisha

Te dashur miq, 28 nentori, ditelindja e Shqiperise dhe dita e çlirimit te vendit, u perdor nga neo-bllokmeni Edi Rama dhe neo-bllokmenet e tjere, per nje akt te ri te

Vallja e Tropojës “pushton” arenën e basketbollit në SHBA (Video)

Gjatë një ndeshje basketbolli në SHBA, u shpalos  vallja e Tropojës. Arena e “Air Canada Centre”, u përfshi nga tingujt e muzikës shqiptare si një vlerësim për 103-vjetorin e pavarësisë

10 këngëtaret shqiptare me gjoksin më seksi (Foto)

Tashmë këngëtaret shqiptare nuk konkurojnë njëra tjetren nga zëri por nga gjoksi, këmbët apo të pasmet. Gjoksi është kthyer në një aset për t’u bërë lajm dhe për të dalë