Archive

Makina përplaset me një shpejtësi prej 190km/h (Video)

Aksidentet me makinë janë të tmerrshme, qoftë vetëm duke i shikuar apo edhe duke i përjetuar. Automjetet e reja janë më të sigurta me disa pajisje shtesë, senzorë dhe çanta

Tetova renditet si qyteti më i ndotur në botë (Foto)

Tetova mban vendin e parë si qyteti më i ndotur në botë. Sipas faqes së internetit “Numbeo”, Tetova është e para në listë, ku ka një indeks prej 101.35 mikrogramë

Motobot, roboti i cili drejton motoçikletën (Video)

Yamaha së fundmi ka krijuar një robot që mund të ngasë motoçikletën. I quajtur Motobot, roboti është në gjendje të drejtojë me shpejtësi 200 km/h motoçikletën në pistat e garës.

Kjo është arsyeja pse mungon në ekrane Alban Skënderaj

Kantautori Alban Skënderaj ka kohë që mungon në ekranet televizive. Duke se ka qenë një dramë familjare ajo që e ka penguar artistin të merret me muzikë. Mësohet se vëllai

Të pasmet më të nxehta për halloween (Foto)

Ylli i reality Show “Bad Girls Club” Natalie Nunn, nuk shquhet edhe aq shumë për të pasmet e saj. Por kësaj here që ajo i shpalosi më së miri në

Ky është traktoristi 10 vjeçar i cili po mahnit botën (Video)

Ratanjith Patil është një 10 vjeçar indian i cili me manovrat e tij që bën me traktor , ai po bëhet shumë i famshëm. Nxënësi thotë se i pëlqen të

Dështimi me “formalizimin”. Rama pranoi “iluzionet e humbura”. Nga Belind KËLLIÇI

Tradita bolshevike e do që disfata të shitet për triumf, por nuk ia doli dot sot kryeministri i vendit. Pa klas e pa argument Edi Rama sot hoqi publikisht dorë

Del në ankand diamati pink

Një diamant i rrallë ngjyrë rozë, pritet të shitet në një ankandi që do të organizohet në muajin nëntor në Gjenevë, ky wshtw një nga diamantet më të shtrenjtë në

Vazhdon seriali i rimbursimeve. Arrestohen 14 të tjerë

Ditën e sotme 14 persona të dyshuar për evazion fiskal janë shoqëruar nga Policia e Tiranës. Në mes personave të shoqëruar ka edhe pronarë e administratorë farmacish. Sipas burimeve policore

Stresi në punë? Kjo është zgjidhja

Nëse jeni të stresuar në punë dhe si pasoj e kësaj ju shtohet dëshirë për të ngrënë. Zgjidhja më e mirë është që në vend se të konsumoni ushqime me

Eduard Ndocajt “i hanë duart”. Nis mandatin me inspektimin e punimeve në Lezhë (Foto)

Eduard Ndocaj, deputeti më i ri i Kuvendit të Shqipërisë, nuk ka nguruar të nisë punën në terren e të gjendet pranë popullit. Sot ai ka inspektuar nga afër punimet

iPhone 7 vjen me ekranin OLED

Apple është duke menduar të sjellë ekranin OLED për iPhone 7, i cili do të lansohet vitin e ardhshëm. ETNews, raporton se gjiganti amerikan është duke menduar që iPhonët e

Mos luaj me “zjarrin” se ngel shtatzënë. Prej vërteti!

Ka mbërritur në treg një lodër seksi që nuk është parë më parë. Lodra seksuale është e aftë të lërë shtatzënë një grua dhe ideja ka qenë për të ndihmuar

Fiton kauza shqiptare. Radika nuk do të devijohet

Projektit i devijimint të lumit Radika për të furnizuar me ujë një hidrocentral të planifikuar për t’u ndërtuar nga qeveria Maqedonase në zonën e Mavrovës duket se i ka ardhur

Halloween: ja disa ide për shaka të frikshme. (Video)

Kjo është përmbledhje videosh, ku mund të shihni disa nga rregjet më të frikshme që mund t’i bëhen dikujt. Në të vërtetë, në raste të tilla njeriu shumë lehtë mund

Si të mbroheni nga mushkonjat? Ja receta

Dihet qe mushkonjat janë të neveritshme, shumë njerëz janë edhe alergjik ndaj tyre. Njerëzit që më shumë i tërheqin mushkonjat janë gjinia femërore, pasi ato kanë lëkur më të hollë

Bud Spencer sot feston 86 vjetorin

Aktori, skenaristi dhe producenti i filmit “Ish­notari italian” Bud Spencer, sot feston ditëlindjen e tij të 86­të. Emri i tij i vërtetë është Carlo Pedersoli dhe ka lindur në Napoli më

Një grua..lakuriq! Për 4 orë, mbi çati!

Një grua është zhveshur lakuriq dhe ka hypur në çatin e një ndërtese e cila është e rrethuar nga shumë biznese. Gruaja rreth të 40-tave ka ndenjur rreth 4 orë

Idea e ushqimeve për natën e Halloween-it (Foto)

Këto janë disa ide për gatimet që mund të bëni për t’u përshtatur sa më mirë natës së famshme të Halloween¬it. Mollë, kunguj por edhe vezë e sallam shndërrohen në

Jo më ftesa për lojra në Facebook

Ndodh shpesh që në telefonin tuaj këni një njoftim të ri, por kur e hapni atë shikoni se në Facebook është një ftesë për të luajtur. Ky fakt ka bërë

Aladini modern me qilimin e tij në Nju Jork (Video)

E mbani mend filmin e animuar për Aladinin dhe aventurat e tij? Padyshim se shumë prej nesh në një moment kemi dëshiruar që së paku për një herë të vetme

Nuk kanë frikë nga maska, por nga fytyra (Video)

Meqenë se jemi në festën e Halloween, ka nga ata që nuk i trembën maskës, por ati që e mban maskën. Ndiqni videon:

Një motoçikletë që lë mbrapa Lamborghinin (Video)

Supermakinat sportive, siç është Lamborghini Huracan mund të jenë më të shpejtat që qarkullojnë në rrugë, por është një motoçikletë që kushton më lirë se Lamborghini dhe lëviz shumë më

Shqiptarja nga Prishtina përfaqësuese për Zvicrën në Eurvizion

Shqiptarja Dafina Esherefi me origjinë nga Prishtina do të jetë përfaqësuesja e Zvicrës në “Erosvision Song Conest 2016” Ajo do të performojë me këngën e sajë të titulluar “RED”. Nga

Ja sekreti i jetëgjatësisë. Problemi janë meshkujt

Jessie Gallan Një 109 vjeçare nga Skocia në janar të këtij viti ishte shprehur se sekreti për jetëgjatësinë është: të hash qull dhe t’i shmangësh meshkujt. Gallan 109 vjet më

Uji tani edhe mund të hahet!

Një grup shkencëtarësh të rinjë kanë projektuar një formë ndryshe të paketimit të ujit. Ata kanë bërë të mundur që me anë të këti paketimi uji edhe mundë të hahet,

Në treg Marlboro me hashash

Kompania e cigareve “Philip Morris” tani do të prodhojë edhe cigare të cilat janë me hashash. Ky lloj cigaresh do të shitet nën logon e njohur të “Marlboro”. Paketa e

“Papa” përsëri e viziton Shtëpinë e Bardhë në SHBA

Një numër i madh fëmijësh janë dyndur në oborrin e Shtëpisë së Bardhë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për të festuar “Halloweenin”. Fëmijët janë veshur me Kostume të ndryshme,

Policia e shtetit me dy standarte

Po të ndodh që një qytetar ti jetë prishur makina ose të kalojë më makinë në korsinë e autobusit dhe konstatohet nga policia ai gjobitet direkt. Ndërsa për punonjësit e

10 gjëra që amerikanët kanë më shumë frikë

Njihen si njerëz me humor, praktikë dhe krenarë, por kur vjen puna te frika që lidhet me jetën e përditshme, duket se amerikanët shfaqen irracionalë. Këtë e tregon një studim