Archive

‘Love me’ për vetëm 1 muaj 10 milionë klikime

Pati një sukses të paparashikuar hiti i fundit që Elvana Gjata solli në bashkëpunim me Brunon ‘Love. Pas një muaj nga publikimi i klipit, ai ka arritur ti mbledhë mbi

Pas disa dekadave polemika Obama i ndryshon emrin malit

Emri i malit McKinely, që është maja më e lartë në Amerikën e Veriut pas disa dekadave polemika është ndryshuar në versionin origjinal Denali. Ky i fundit do të thotë

Emigranti zbulohet në motorin e makinës

Kanë arritur kulmin tentativat e emigrantëve për t’iu larguar tmerrit të luftrave dhe varfërisë. Ndoshta kjo nuk ishte dëgjuar më parë dhe as mendja nuk jua merr. Policët spanjollë në

Çfarë tregojnë sytë lidhur me gjendjen e shëndetit tonë?

Sytë mund të thonë shumë lidhur me gjendjen e shëndetit tonë. Çdo ngjyrë është e lidhur me një lloj sëmundje, ndaj së cilës jemi të ekspozuar. Më poshtë sjellim gjërat

Duken sikur vijnë nga Star Wars anijet luftarake britanike

Kështu mund të duken anijet luftarake britanike brenda më pak se 35 vjetësh. Duken sikur vijnë nga Star Wars. Me helikopterët apo avionët të zëvendësuar nga dronët të polotuar nga

Zjarr në zonën pyjore në Karaburun, shkrumbohen dhjetëra hektarë

Një zjarr i fuqishëm ka rënë mbremjen e sotme në zonën turistike të Karaburunit në Vlorë. Zjarri është krijuar në formë unaze në zonën pyjore dhe mësohet se po depërton

Gjendet një 5-vjeçar i humbur në Durrës

Një fëmijë i humbur është gjetur nga forcat e Policisë të Komisariatit Durrës. Policia i bën apel prindërve dhe familjarëve të vogëlushit 5 vjeç që të kontaktojnë me autoritetet e

Aksident në Fier, humb jetën një person

Një aksident tragjik ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Fieri, ku ka mbetur i vdekur një person. Sipas të dhënave nga vendi i ngjarjes, aksidenti ndodhi tek “Qafa e Koshovicës”,

Rrëzohet nga shkallët, vdes aktori 21 vjeçar i “Les Miserables”

Është ndarë nga jeta në moshën 21 vjeçare aktori i Broadway, Kyle Jean-Baptiste, pasi është rrëzuar nga shkallët e emergjencës në shtëpinë e nënës së tij. 21 vjeçari nga Brooklyn

Kryeministri Mustafa me automjet të blinduar

Policia e Kosovës është mobilizuar së fundi në rritjen e nivelit të sigurisë pranë ndërtesës së Qeverisë. Behet me dije se edhe makina e kryeministrit është zëvendësuar tashmë me një

Peticion për futjen e gjuhës shqipe në menunë e iPhone

iPhone ka një menu gjuhësh shumë të pasura por shqipja mungon në të.Një i ri shqiptar në Shtetet e Bashkuara ka nisur një peticion ku kërkon që në menunë e

Bolshevizmi – praktikë e këtij pushteti. “Luftë borgjezisë”. Nga Flamur TAJARI

“Diktatura e proletaritatit është shtypja e pakicës nga shumica” – është teoria Leniniste e luftës së klasave përshtatur bukur për Shqipërinë nga Enver Hoxha. Si në formë ashtu edhe në

Proceset kryesore që ndodhin në trupin tuaj gjatë natës

Proceset kryesore që ndodhin në trupin tuaj gjatë natës sipas ëebsite-it Cosmopolitan janë të shumtë. Supozohet se duhet të bëni tetë orë gjumë gjatë natës, por çfarë ndodh vërtet me

Sfida ndaj Danimarkës, Kombëtarja nis grumbullimin

Kombëtarja ka nisur grumbullimin në Itali ku do të përgatitet për sfidën e së premtes ndaj Danimarkës në Kopenhagen. Grupi po plotësohet dhe vetëm të martën trajneri Gianni De Biasi

Zyrtare: Cana rikthehet në Francë

Pas gjashtë vitesh, Lorik Cana rikthehet në kampionatin francez. Kapiteni i kombëtares shqiptare do të jetë pjesë e Nantës, ekip ku pak ditë më parë u zyrtarizua mbrojtësi tjetër kuqezi,

Brazil, kryebashkiakja drejtonte qytetin me Whatsapp

Korrupsioni nuk është asgjë e re në Brazil, në çdo nivel të qeverisjes, por një kryebashkiake në shtetin e Maranahos ka vendosur një standard të ri për injorimin e detyrës.

Japonia do të hapë Ambasadë në Shqipëri

Për herë të parë, Qeveria Japoneze do të çelë një ambasadë në Tiranë. Ministria japoneze e Punëve të Jashtme ka bërë një kërkesë për të rritur buxhetin me 10.4% gjatë

Ja si ta kuptoni nëse dikush ju largon nga lista e miqve

Ndodh t’ju ketë fshirë dikush nga Facebook-u dhe ju ta keni kuptuar shumë vonë, ose se keni kuptuar ende. Kjo për shkak se kur dikush ju largon nga lista e

Kujdes me konsumimin e hudhrës

Disa persona reagojnë keq në disa përbërës të hudhrës, prandaj tek ata pas konsumimit mund të shfaqen vështirësi të caktuara – djegiet apo urthi dhe dhimbja në stomak, fryrja, gazrat,

LSI bojkoton Ramën?

Pas pushimeve Edi Rama zgjidhi disa tema delikate për të nisur punën e qeverisë së tij. Një nga punët e Ramës gjatë ktyre ditëve ishte takimi i tij në Vlorë,

Markat që sfidojnë Facebook-un

Facebook ka arritur një moment historik me 1.49 miliardë përdorues aktiv çdo muaj e megjithatë ka ende disa marka që e sfidojnë e prekin jetët e më shumë njerëzve në

Rruga “Edi Rama” në Surrel, reagon bashkia.

Sot civitas.al botoi të fotografuar hartën e google, në të cilën paraqitet rruga “Edi Rama” në Surrel të Tiranës. Ky informacion është i verifikueshëm nga çdo njeri në botë. Mjafton

Konferencë për paqen/ 450 personalitete fetare vijnë në Tiranë

“Paqja është gjithmonë e mundur” është konferenca ndërkombëtare që Komuniteti i Sant Exhidios, një nga komunitetet katolike më me influencë në botë, do të sjellë nga data 6 deri në

ISHSH inspekton shkollat dhe kopshtet: Kanë probleme me higjienën

Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor ka inspektuar të gjitha shkollat, kopshtet, çerdhet, universitetet, konviktet dhe bibliotekat, ku ka konstatuar shkelje për sa i përket kushteve higjienosanitare. Këto inspektime janë bërë pasi po

Krijohet akullorja që shkrin ngadalë, ja formula e re

Brënda 3-5 viteve, shkencëtarët do të sjellin në treg një akullore e cila nuk shkrin, duke na dhënë mundësinë për të mos u bërë pis. Duket se së shpejti ne

Ja çfarë duhet të bëni për të pasur Wi-Fi të shpejtë

Ka shumë mënyra për ta bërë internetin sa më të shpejtë pa pasur nevojë që të paguani më shumë. Si ta shpejtojmë sa më shumë rrjetin Wi-Fi? Fillimisht ju duhet

Merkel: Vendet europiane duhet ta ndajnë barrën e emigrantëve

Kancelarja gjermane, Angela Merkel thotë se, “Evropa, si e tërë duhet të lëvizë” për të gjetur zgjidhje për refugjatët dhe emigrantët që mbërrijnë në BE. “Nëse Evropa dështon në çështjen

Çfarë ndodh nëse konsumoni 12 kumbulla në ditë!

A e dini se kumbulla është e pasur me fibra, 2 g për 100 g, dhe me gjithë këtë është një fryt me pak kalori.Kumbulla është një zgjedhje e pashmangshme

Mrekullia e shkencës ju mundëson të merrni frymë nën ujë

Shkencëtarët e Universitetit të Danimarkës Jugore në bashkëpunim me Universitetin e Sydney në Australi, kanë zbuluar një metodë të absorbimit të oksigjenit në kristal. Sasia e madhe e këtij obserbimi

Leku zhvlerësohet lehtë ndaj euros dhe dollarit

Në tregun e këmbimit valutor vendas, në javën e fundit të muajit gusht, leku është zhvlerësuar lehtë kundrejt valutave kryesore Euro dhe Dollar, ndryshe nga sa e karakterizion pozitën e