Archive

Mediu: Projekti i autostradës Beograd-Prishtinë-Durrës nuk sjell përfitime

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka dalë sot kundër kryeministrit Edi Rama për projektin e autostradës Beograd-Nish-Prishtinë-Merdare-Durrës. Mediu deklaron se ky projekt nuk ka asnjë përfitim për Shqipërinë, por

PD i kërkon KQZ-së çregjistrimin e kandidatit të Këlcyrës

Partia Demokratike ka dërguar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve një kërkesë ku kërkon çregjistrimin e kandidatit për kryetar të Bashkisë së Këlcyrës, Gentian Muhameti. Por nga ana tjetër, vetë kandidati

Doshi akuzon Metën nga Vau i dejës: Kreu i një bande kriminale

Deputeti i qarkut të Shkodrës, Tom Doshi ka marrë pjesë sot në një takim të kandidatit të ASHE-së për Bashkinë e Vaut të Dejës, në fshatin Hajmel. Ai ka kërkuar

Gjergj Leka: Floriana Garo të japë motin e jo të kritikojë Elhaidën

Elhaida Dani është rikthyer sërish në fokus, e për të një debat i madh është krijuar mes shumë palëve. Në rastin konkret, në kryefjalë të ditës është kthyer Gjergj Leka,

Meta takim me banorët e Shëngjinit: Së shpejti nis ndërtimi i portit të Jahteve

Bashkë me kandidatin e majtë për bashkinë e Lezhës, Viktor Tushaj, kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta ka takuar banorët e Ishull-Shëngjinit. Kreu i LSI tha se mazhoranca

Gjyshja “pushton” botën me performancën e saj (Video)

Ky është një rast i veçantë, i cili do të na bëjë të harrojmë reperat e famshëm në botë. Në spektaklin amerikan “Unë kam talent”, është paraqitur një gjyshe, e

Elbasan. 48-vjeçari tentoi t’i japë fund jetës me fotoksinë

Një 48-vjeçar në Elbasan tentoi t’i japë fund jetës duke pirë fotoksinë. Ngjarja ndodhi në banesën e tij, në Bixellë të komunës Funar, ku shtetasi B.H., u gjet nga familjarët

Rama: Ndiqeni finalen e Ligës së Kampionëve në fushën e Kryeministrisë

Kryeministri Edi Rama fton të gjithë tifozët por edhe këdo që dëshiron të shohë ndeshjen finale të Ligës së Kampionëve, Juventus-Barcelona, në fushën e blertë pranë Kryeministrisë. Përmes një fotoje

PD denoncon: U dëmtuan çadrat elektorale në Vlorë, të mos përsëriten

Partia Demokratike ka denoncuar dëmtimin e çadrave elektorale në Vlorë. Në një njoftim për mediat PD bën të ditur se janë dëmtuar 4 çadra elektorale të kandidatit të Aleanca Popullore

11 vjeçarja nga Arizona pjesë e auditorëve të Harvard

Ria Cheruvu është vetëm 11 vjeç dhe këtë vit do të jetë pjesë në auditorët e Universitetit të Harvardit. 11 vjeçarja nga Arizona, SHBA, është cilësuar si një fëmijë gjeni,

Rusia u ndalon hyrjen 81 zyrtarëve europianë. BE e zemëruar

Lista e zezë sekrete e Kremlinit kundër 89 personaliteteve politike dhe ushtarake evropiane është e hartuar në përgjigje të sanksioneve perëndimore për krizën ukrahinase. Por ka polemika edhe për vendimin

Rama: Fatos Nano dha me koncesion aeroportin e Rinasit

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga Vlora se ish-kreu i Partisë Socialiste, Fatos Nano, ka bërë një marrëveshje antikombëtare, me dhënien me koncesion të aeroportit të Rinasit, në kohën kur

Mbikalimet e reja, miliona të hedhura në rrugë për fasadë

Ajo çka shihni në foton kryesore është një urë e re mbikalimi për këmbësorët në rrugën Tiranë – Durrës. E re, e bukur, e fuqishme…veçse është e vendosur as dhjetë

33 vjeçari në kërkim për vjedhje ekstradohet drejt Italisë

Është kryer sot nga Zyra Qendrore Interpol Tirana ekstradimi nga aeroporti i Rinasit, drejt Italisë, i shtetasit Arben Përbibaj, 33 vjeç, banues në Lukovë, Sarandë. Ky shtetas, ishte i shpallur

Klaudia Pepa në finalen e Amici-t (Foto)

Klaudia Pepa, balerina shqiptare ka kaluar në finalen e emisionit “Amici” të Maria de Filipit në Itali. Klaudia ka arritur që të kalojë në finale falë performancës së saj të

“Ia arritem dites qe nje parti shqiptare (LSI) te bleje Kryqin e Kuq!”

Ish kryeministri i vendit Sali Berisha ka denoncuar dhe ironizuar sot në profilin e tij social se “LSI per bamiresi ka blere edhe Kryqin e Kuq ne Berat”. Sipas Berishës

Deputeti brazilian sheh porno në Parlament (Video)

Një videoskandal është publikuar së fundmi, që bën fjalë për një deputet në Parlamentin e Brazilit, i cili është kapur duke parë porno në celular gjatë një seance parlamentare. Në

Kërkohej për vrasje, arrestohet në irlandë shqiptari

Një shqiptar është arrestuar për vrasje tenjë sulmi në Manchester 11 vjet më parë. 31­vjeçari Alfred Kurti u arrestua në Republikën e Irlandës ndërsa pritet të bëhet ekstradimi i tij

John Kerry aksidentohet me biçikletë në Zvicër, pezullon turin diplomatik

Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry ka thyer këmbën në një aksident me biçikletë në Zvicër, duke u detyruar të pezullojë turin e tij diplomatik në katër vende. Sekretari Kerry

Kokëdhima në Ksamil: Ish-pronarët janë falsifikator

Deputeti i PS Koçi Kokëdhima ka lëshuar akuza të forta dje në Ksamil, duke akuzuar qeverisjen e mëparshme si dhe ish-pronarët se kanë bërë falsifikime me titujt e pronësisë. “Në

Elbasan, humb jetën 27 vjeçari, u hodh nga kati i 10-të i një pallati

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në qendër të qytetit të Elbasanit, ku një i ri i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga një pallat 10 katësh.

Rama dhe Kumbaro në Orikum: Parku arkeologjik një destinacion për turistët

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro kanë vizituar sot parkun arkeologjik të Orikut. Gjatë fjalës së saj ministrja Kumbaro theksoi se parku arkeologjik i Orikut tashmë është

Braçe: Shefi policisë rrugore është një rrugaç dhe i korruptuar, të hiqet (Video)

Marrëdhënjet mes deputetit Erjon Braçe dhe shefit të policisë rrugore në Lushnje mesa duket nuk janë aspak të mira. Në një takim me banorët e Lushnjes, deputeti i Partisë Socialiste

Shkoder, partitë shkelin marrëveshjen, nuk hiqen flamujt

Edhe pse deklaruan ndryshe, partitë politike në Shkoder nuk u treguan aspak korrektë në lidhje me heqjen e flamujve që janë vendosur në kuadër të zgjedhjeve vendore. Të majtëve dhe

Basha uron Mustafën për rizgjedhjen në krye të LDK-së

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka uruar sot Isa Mustafën për rizgjedhjen e tij në krye të LDK­së. Basha e konsideron rizgjedhjen e Mustafës si akt besimi. “Urimet më të

Toka e Kishës në “Don Bosko” jepet për pallate, shqetësohet Vatikani

Prona ka përplasur sërish Kishën Katolike me shtetit e cial ka vendosur që toak e blerë nga vetë kisha t’i jepet një private. Konflikti për pronësinë e një sipërfaqe toke

Meta në Durrës: Pas 21 qershorit do të vijojmë me reformat tona

Kreu i LSI-së Ilir Meta ishte i pranishëm në paraqirjet e programit për bujqsisë të kandidatit të majtë për Durrësin Vangjush Dako. Në fjalën e tij, Ilir Meta shprehu mbështetjen

PD: Veliaj mashtroi për 11 mijë vendet e reja të punës në turizëm

Ashtu si çdo ditë, Partia Demokratike ka vijaur me akuzat e saj në lidhje me premtiemt e pambajtura të kandidatit të majtë Erjon Veliaj, gjatë kohës kur ky i fundit

Korrupsioni në FIFA, Zvicra heton Blatter e Platini

Vijojnë hetimet në lidhje me skandalin në FIFA. Sepp Blatter ka gabuar nëse ka menduar se me rizgjedhjen në krye të FIFA-s mund të dalë pa u lagur nga mega

Rritet me 14% çmimi i naftës, kalon mbi 180 lekë

Edhe pse pati një rënje të lehtë, çmimi i naftës është rritur sërish. Kështu nga 160 lekë për litër që kishte zbritur në fillim të janarit, tashmë ai kushton 20-22