Archive

Kapen 45 klandestinë sirianë në doganën e Hanit të Hotit

45 klandestinë sirianë që tentonin të kalonin ilegalisht kufirin janë ndaluar sot nga policia në pikën kufitare të Hanit të Hotit, në Shkodër. Operacioni është kryer nga Policia Kufitare e

25 militantë të ISIS mbeten të vrarë nga një shpërthim në një depo armësh

Një depo armësh ka shpërthyer në Dier Ezzor, provincë në Siri, duke vrarë rreth 25 militantë, ndërkohë që ende nuk dihet nëse shpërthimi ishte aksidental apo manovër e forcave anti-ISIS.

Napoli mundet nga Empoli

Napoli është mundur me rezultat 4-1 nga skuadra Empoli e shqiptarit Elseid Hysaj Ishte Massimo Maccarone ai që hapi serinë e golave për vendasit që në minutën e tetë të

10 shenja që meshkujt nuk duhet ti injorojnë lidhur me kancerin

Studiuesit britanikë në një studim ku kanë pyetur nëse ndjenin persona të prekur nga kanceri, një nga simptomat që gjeni më poshtë, gjysma e tyre kanë thënë se nuk kishin

Arbana Osmani do t’i rikthehet televizionit

Moderatorja Arbana Osmani do t’i rikthehet punës në televizion. Ajo ka njoftuar ndjekësit në Instagram, se së shpejti do ta shohin sërish në ekran, por nuk ka dhënë detaje për

Ndiqni këto rregulla për të pasur një bel të hollë

Duke bërë disa ndryshime në mënyrën e të ushqyerit ju mund të shikoni ndryshime përsa i përket pjesës së belit.Sezoni i dimrit është i pasur me ushqime të shijshme dhe

Sulmi ndaj Malalës, burgim të përjetshëm për 10 persona

Me 9 tetor të 2012-ës, fituesja e çmimit Nobel, Malala Yousafzai, i shpëtoi vdekjes pasi u godit nga një plumb në kokë. Ajo u godit nga një komando i talebanëve

Dhunuan një person, në pranga 4 punonjës të INUV

Katër punonjës të Inspektoriatit Ndërtimor Urbanistik Vendor janë vënë në pranga ditën e sotme pasi akuzohen për dhunimin e një personi. Inspektorët e INUV janë arrestuar në flagrancë pasi në

Kokaina ndryshon përgjithmonë funksionimin e trurit

Të thithesh qoftë edhe një vizë kokainë mund të ndryshojë përgjithmonë funksionimin e turit. Kështu thotë një studim i fundit i kryer nga Universiteti i East Anglia-s. Studimi ka dalë

Shpëtoni nga hajdutët e xhepave

Hajdutët e xhepave kohët e fundit janë shtuar shumë kudo nëpër botë. Të gjithëve ne na ka ndodhur që kur shkojmë me pushime, presim të shohim atraksione interesante në qytetin

Funksionimi i Apple Watch pengohet nga tatuazhet

Dëshironi të bleni një Apple Watch? Duhet të siguroheni se nuk keni tatuazhe pranë orës.Një video tregon se tatuazhi mund të ndërhyjë tek sensorët e orës. Kompania e pranon në

Vdes futbollisti belg 3 ditë pasi pësoi kolaps në fushë

Futbollisti belg, Gregory Mertens, ka vdekur tre ditë pas problemeve me zemrën që pësoi në fushën e futbollit. Mertens, ish-lojtar i ekipit U21 të Belgjikës, pësoi kolaps në fushë pas

Pronat, shqyrtimi i dosjeve të pronarëve shtyhet me 6 muaj

Kuvendi miratoi me 86 vota pro dhe 6 kundër projektvendimin për shqyrtimin me procedure të përshpejtuar të nismës ligjore të Ministrisë së Drejtësisë, për shtyrjen edhe me 6 muaj të

Një anije kozmike ka dalë nga kontrolli dhe pritet të bjerë në Tokë

Anija hapsinore ruse pa astronaut u nis nga Kazakistani të martën, por humbi shpejt kontaktin. Anija do dërgonte furnizime në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar. Sipas zyrtarëve kjo anije ka dalë nga

Videoskandali, ministria pezullon mjekun dhe infermierin

Ministria e shëndetësisë ka reaguar pas publikimit në rrjetet sociale të një videoje amatore të regjistruar në Korçë ku një mjek dhe një infermier pasi zbresin nga ambulanca për t’i

“Ju lutem më poshtëroni pasi kam tradhëtuar partneren”

Poshtërohet publikisht në një stacion treni një burrë nga Sidnei i Australisë pasi kishte tradhtuar partneren. Me një tabelë të varur fillimisht në qafë, ai ftonte njerëzit që ta godisnin

Marrëveshja Greqinë-BE, javën e ardhshme

Greqia dhe partnerët e eurozonës do t’i përshpejtojnë bisedimet javën e ardhshme, edhe pse qeveria greke po dërgon sinjale kontradiktore përsa u përket reformave. Sipas “Bloomberg”, një faktor kyç në

Kuvendi miraton me 84 vota projektligjin për hapjen e dosjeve

Parlamenti miratoi me 84 vota pro dhe 22 vota kundër projektligjin “për hapjen e dosjeve të ish-Sigurimit të Shtetit”, që i garanton të drejtën çdo individi për t’u njohur me

Miratohet me 83 vota ligji për energjinë, hiqet barra hipotekore për familjarët

Kuvendi ka miratuar me 83 vota pro, 25 kundër, në tërësi ndryshimet në ligjin për energjinë, ndërsa neni 92, ka kaluar sipas propozimit të Gramoz Ruçit. Sipas ndryshimeve të nenit

Drafti për dekriminalizimin, Balla: ‘jo’ kandidimit të personave të inkriminuar

Deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka prezantuar në seancën e sotme parlamentare draftin e mazhorancës për dekriminalizimin, por deputeti demokrat Oerd Bylykbashi e ka cilësuar atë një farsë dhe

Ku i gjeti Ajola Xoxa paratë për të blerë një vilë 200 mijë euro???

Pas dasmës luksoze e cila mbeti në mendjet e shqiptarëve për një kohë të gjatë, aq shumë sa u krahasua me atë të mbretit Zog, çifti Veliaj-Xoxa trondisin sërish në

Familjet shqiptare në krizë, të mbytur në borxh për konsum të përditshëm

Ekspertë të Bankës së Shqipërisë në 16 zona të ndryshme të vendit kanë bërë një vrojtim, ku ka rezultuar se familjet shqiptare kanë paraqitur një përkeqësim të gjendjes së tyre

Nikolla vlerëson kampionion e boksit Qato: Model suksesi për të rinjtë

Ministrja e Arsimit dhe Sportit Lindita Nikolla ka vlerësuar si një model suksesi që duhet ndjekur nga të rinjtë, kampionin e boksit Kreshnik Qato. E pranishme në ceremoninë e mbylljes

Alarm, 70 përqind e të rinjve janë të papunë

Rinia shqiptare është në krizë dhe reformat e qeverisë dhe ministrit së mirëqënjes Sociale dhe Rinisë kanë dështuar. Të paktën kështu dëshmojnë të dhënat e një studimi i cili tregon

Berisha: Rama një i sëmurë psiqik

Ish kryeministri i vendit Sali Berisha ka sulmuar kryeministrin Edi Rama, i cili sipas tij gënjen kur mohon investimet e qeverisë së kaluar. Përmes rrjetit të tij social, Berisha shkruan

Veliaj: Takim lamtumire, ekipi ynë ka funksionuar si “Formula 1”

Erion Veliaj është përshëndetur me stafin e Ministrisë së Mirëqenies Sociale dhe Rinisë para dorëheqjes nga detyra e ministrit. Ai ka vlerësuar punën e bërë deri më tani në këtë

Takim lamtumire . Veliaj: Në ministri pati ndryshime të mëdha në kohë rekord

Para dorëheqjes nga detyra e ministrit, Erion Veliaj është përshëndetur me stafin e Ministrisë së Mirëqenies Sociale dhe Rinisë. Duke vlerësuar punën e bërë deri më tani në këtë ministri,

Olta Xhaçka ministre e Mirëqënjes Sociale? Zëvëndëson Erjon Veliajn

Pas largimit të Erion Veliajt nga ministria e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, pritet që ky i fundit t’i përkushtohet betejës së tij politike për t’u shpallur kryetari i ri i

Mediu pështyn Yllin e partisë

Pas largimit të deputetit Ylli Shehu ngas PR drejt LSI-së ka ardhur dhe reagimi i kreut të reublikanëve Fatmir Mediu. Sipas Mediut, LSI është kthyer në një vend ku mblidhen

Drejtuesi i mjeti tip “Lamborghini” ofendon rëndë punonjësit e policisë

Vazhdojnë të jenë të shumta kundërshtimet ndaj punonjësve të policisë edhe pse janë një veprim i dënueshëm pas të cilit rrezikoni të ndaloheni ose te procedoheni penalisht. Në një video