Archive

Burg përjetë për Arben Frrokun? Nesër vendimi i gjykatës

Pas 48 seancave Gjykata e Krimeve të Rënda pritet të vendosë këtë të mërkurë nëse do të pranojë apo jo kërkesën e prokurorisë për dënim me burg përjetë ndaj Arben

Për të pasur një zemër të shëndetshme

Ekzistojnë disa këshilla që do ju mbajnë larg problemeve të zemrës. Kujdes se zemra është organi më delikat në trupin tonë, është ajo që nuk duron ndjenja të shumta qofshin

Ku e kanë mendjen deputeti dhe gruaja e tij seksi?

Në qendër të Londrës deputeti dhe gruaja e tij seksi e kanë mendjen tek celulari. Ai është deputet laburist, i njohur për fiksimin e tij pas llogarisë në Twitter. Ajo

Tiranë. Policia në aksion për kapjen e personave me precedentë penalë

Një plan masash ka nisur të zbatohet mbrëmjen e sotme në Tiranë. Nën drejtimin e krerëve të policisë së kryeqytetit, ka nisur një aksion për të identifikuar, kapur dhe arrestuar

Listimi nga CNN Money dhe The Guardian, ja 10 liderët më të paguar

Mes kryeministrit të Singaporit, Lee Hsien Loong dhe Matteo Renzi është një diferencë prej 1.4 mln euro. Kjo është distanca e rrogës së vendit të parë dhe të dhjetë, në

Shqiptari godet stjuardesën se i vonoi sanduiçin. Avioni bën ulje të detyruar

Nuk ka përfunduar në orarin e duhur fluturimi nga Gjeneva në Prishtinë. Kjo pasi një prej pasagjerëve, shqiptar i Kosovës ka shkaktuar një incident në bordin e avionit. Sipas dëshmitareve

Tepelenë, kanosin çiftin e moshuar dhe i marrin 5 mijë euro

Një grabitje me dhunë ka ndodhur në Tepelenë, ku janë grabitur çifti i moshuar Naim Çiça dhe bashkëshortja e tij, A.Ç. Sipas burimeve policore, ndaj çiftit të moshuar është ushtruar

Kuroni infeksionet urinare me këtë recetë natyrale

Shqetësime që vijnë si pasojë e ekzistencës së bakterit “E-Coli” shpesh janë infeksionet e rrugës urinare. Shpesh herë ne për këtë marrim medikadentë të ndryshëm dhe harrojmmë se ka antibiotikë

Avokatja e Frrokut në Belgjikë: U arrestua në 2004, u lirua pa kusht

Avokatja e deputetit mark Frroku në Belgjikë, Carine Couquelet, zbardh fakte të reja në lidhje me vrasjen e ndodhur në vitin 1999 në Bruksel, për të cilën akuzohet deputeti Frroku.

Rama bën karshillëk, Shëtit me Arben Ndokën

Edhe pse Edi Rama sfidon dekriminalizimin, ai shfaqet në Lezhë me Arben Ndokën, një person që është bërë subjekt i dikriminalizimit. Akuza vjen nga selia blu e cila përmes një

Mediu: PD nuk na ktheu përgjigje për Dukën, na takon 20%

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka deklaruar se PR nuk ka imponuar kandidat për zgjedhjet lokale, por ka ofruar Agron Dukën si kandidat për Kryetar në Bashkinë e Durrësit.

Turqi. Qëllohen për vdekje 3 pengmarrësit, plagoset prokurori

Një faqe webi e afërt me grupin turk të së majtës ekstreme, që po mbante peng prokurorin në Stamboll, ka thënë në Twitter para pak çastesh se pengu është plagosur,

Tiranë, godet dhe kërcënon me automatik të riun

Në zonën e Bathores në Tiranë ka ndodhur një përplasje fizike mes dy personave. Shtetasi Avni Ferati ka gjuajtur dhe ka kanosur me tytën e armës së tij të zjarrit

Deputeti i PS: Didi e pësoi nga politika

Për deputetët e maxhorancës, politika është ajo që detyroi Didin të japë dorëheqjen. Deputeti socialist Pjerin Ndreu në një koment në rrejtin e tij social pohon se “Arta Didi e

Kërkesat e njerëzve të pasur janë nga më të çuditshmet

Sipas një dokumentari të bërë së fundmi në Britaninë e Madhe kërkesat e njerëzve të pasur janë nga më të çuditshmet. Kërkesat e tyre në raport me vite më parë

Skandali i INTERPOL, të mërkurën përpara gjykatës

Shefi i Interpol Tiranës, Artan Bajraktari dhe shefja e sektorit Loreta Alla pritet të dalin të mërkurën përpara gjykatës për tu njohur me vlerësimin e masës së arrestit. Arrestimi i

Stuhia atlantike shkakton dëme të mëdha në Mbretërinë e Bashkuar

Shpërthimi i një stuhie Atlantike solli motin e ashpër që shkaktoi dëme të mëdha përgjatë Mbretërisë së Bashkuar. Shtrëngatat mbërthyen rajonin e Snownodias, i ndjekur nga Komuna Bradfield në qytetin

Vetëkonsiderohej si njeriu më i keq në planet

Në vitin 1999 Mike Tyson u detyrua të shiste shtëpinë në fotot më poshtë për shumën e 1.3 milion dollarëve për shkak të arrestimit për përdhunim.Dikur Tyson vetëkonsiderohej si njeriu

“Nderi i Kombit”, Nishani nderon pas vdekjes Imzot Prend Doçin

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani vlerësoi gjatë një ceremonie të zhvilluar sot në Rrëshen, Imzot Prend Doçin, Abatin e Mirditës (Pas vdekjes) me Dekoratën “Nderi i Kombit” me motivacionin “Në

Përgjysmohen investimet e huaja në Shqipëri

Investimet e huaja direkte në vendin tonë kanë ardhur në rënie, edhe pse të dhënat për vitin 2015 nuk janë ende të qarta. Sipas statistikave të publikuara nga Banka e

Kodheli nga Italia: Shqipëria e vendosur në luftën kundër terrorizmit

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli, tha nga Italia se terrorizmi përbën sot një rrezik real për qytetërimin modern dhe Shqipëria sipas saj po jep kontributin e saj për ndaljen e

Mos konsumoni këto ushqime ju që vuani nga tiroidet

Ekzistojnë disa ushqime të cilët cilësohen shumë të dëmshme për tiroidet për këtë është e rëndësishme që personat që vuajnë nga tiroidet të mos konsumojnë lakër të bardhë, fasule dhe

Deputetët çam kundër Idrizit: Jo aleancë me PS-në

Një ditë pasi Shpëtim Idrizi zyrtarizoi bashkimin e partisë së tij me maxhorancën, kanë ardhur edhe reagimet e para kundërshtuese nga eksponentë të lartë të Partisë për Drejtësi Integrim dhe

Modelja e Miss BumBum: Besimi dhe lutjet më shpëtuan jetën

Për pak sa nuk humbi jetën pasi operacioni plastik i solli një infeksion, kjo është Andressa Urach, një modele 27- vjeçare nga Brazili, e famshme pasi mori pjesë në konkursin

Vdes në aksident Shefi i Rendit të Delvinës

Një aksident rrugor ka ndodhur sot në Fier ku si pasojë ka gjetur vdekjen shefi i rendit në Delvinë me iniciale P.B. si dhe është plagosur në gjendje të rëndë

Si ti trajtoni puçrat në fytyrë?

Një produkt ideal që mund të përdoret për të kuruar një fytyrë me puçra është uthulla e mollës. Kjo e fundit balancon nivelin e pehashit (pH) të lëkurës dhe shmang

Drama “Arturo Ui” , këtë fundjavë në Teatrin Eksperimental

Drama “Arturo Ui” e Bertolt Brecht, e shkruar me qëllim për të shkatërruar respektin e rrezikshëm, që zakonisht ndihet për vrasësit e mëdhenj vjen në skenën e Teatrit Eksperimental “Kujtim

“Dorëheqja e Didit nuk e mbulon skandalin”

Shoqata e Punonjësve të Policisë në Lirim ka shprehur shqetësimin e saj në lidhje me skandalin e Interpol Tiranës, ku një urdhër arresti i ardhur nga Interpol Brukseli nuk u

Superkontrata për Gareth Bale

Sipas asaj që shkruan tabloidi britanik “Daily Mail”, Chelsea është i gatshëm ti ofrojë Gareth Bale një super-kontratë me qëllim transferimin e tij nga Real Madrid. Bëhet fjalë për një

Durrës, tregtarët po falimentojnë, nuk ka blerje

Tregtarët e Durrësit po shpallin falimentin. Shkak për këtë është bërë ulja e fuqisë blerëse. Shumë prej bizneseve janë mbyllur dhe kanë dorëzuar liçensat se nuk fitojnë dot as për