Archive

Derbi torinez përfundon me fitoren e Juventusit

Derbi torinez mes Juventusit dhe Torinos, i vlefshëm për javën e 13-të të Serie A ka përfunduar me fitore 2-1 të Juventusit. Në derbin lokal nuk ka munguar asgjë. Ka

‘Biseda publike’, Viber sjell veçorinë e re

Viber tani është bërë një aplikacion shumë i përdorur në botë, duke u futur kështu në listën e “aplikacioneve më të suksesshme”. Viber ka prezantuar veçorinë e re, që është

19 mln të rinj, Turqia ka popullsinë më të re në Evropë

Në raportin e Kombeve të Bashkuara te publikuar te marten thuhet se në botë sot ka më shumë të rinj, të regjistruar se ndonjëherë tjetër. Shumica e tyre jetojnë në

Wi-Fi, rrit mundësinë për t’u prekur nga sëmundjet

Njerëzit përballen me shumë sëmundje, nga tumoret e trurit dhe leuçemisë deri në dëmtime të kujtesës dhe të përqëndrimit për shkak të rritjes së të ashtuquajturës “elektronditje”, siç është në

Iku koha e refleksioneve,Rama kundër vetes: Lanç luftë çlirimtare

Nga Luljeta Progni Ne librin Refleksione ku Edi Rama eshte bashkautor me Ardian Klosin, shkruan: “Për ata që mund ta kenë harruar historinë e Shqipërisë, kujtojmë se në Konferencën e

Pema lundruese e Krishtlindjeve ndriçon Rion

Pema e këtij viti eshte dekoruar me mbi 3 milionë poça, mbi 2 000 shirita dhe 120 000 metra kordonë ndriçues. Ne Rio de Janeiro u perurua pema me e

Gashi i jep fitoren Baselit

Sulmuesi i Kombetares Shqiptare Shkelzen Gashi i kane dhene fitoren Baselit ne nje perballje me Zyrihun. Futbollisti shqiptar i dha skuadres se tij fitoren me nje gol ne minuten e

Vlorë, arrestohet në flagrancë hajduti

Arjan Hysenaj, 31 vjeç, eshte kapur ne flagrance nga policia teksa po tentonte te grabiste nje shtepi ne Vlore. Nderkohe qe, në momentin e arrestimit, iu gjetën me vete edhe

Berisha: Arrestimi i qytetarit nga Lezha, hakmarrje primitive Edviniane!

Ne nje postim ne rrjetin social Facebook , ish-Kryeministri Sali Berisha e ka konsideruar arrestimin e Kol Geges, qytetarit nga Lezha i cili kuzoi policine se i kishte vjedhur parate

Ja si e pëson një grabitës (FOTO LAJM)

Tentoi te grabisë një të moshuar nën kërcënimin e thikës por qytetaret te cilen e pane ngjarjen e ndeshkuan. 30 vjecari u kap nga kalimtarët dhe ata e lidhën, duke

Ja 10 ushqimet për të mos u sëmurur kurrë

Ruajtja e shëndetit të mirë nuk është një gjë e lehtë! Një dietë e rregullt dhe e ekuilibruar është sekreti për t’u thënë lamtumirë shqetësimeve të vogla të stinëve, por

Mirditë, disa fshatra bllokohen nga rrëshqitja e dherave

Disa fshatra ne Mirdite jane pothuajse te pakalueshme pasi reshjet e fundit te shiut kane demtuar rruget. Kol Bardhoku, nënprefekti i Mirditës, sqaron se problemet pasojnë pezullimin e punëtorëve që

Hoxhaj vazhdon lobimin, kërkon njohje nga Armenia dhe Ukraina

Pas anëtarësimit në Organizatën e Frankofonisë, aktiviteti i Ministrit te Jashtëm te Kosovës, është fokusuar në takimet bilaterale me homologët e tij nga Ukraina dhe Armenia, duke kërkuar njohjen e

Edhe Marcelo kundër Platinisë: Topin e Artë e meriton Ronaldo

Ne nje interviste 26-vjeçari i lindur në Rio De Janeiro Marcelo, theksoi se Topin e Arte e meriton Cristiano Ronaldo. Ai ka dale gjithashtu kunder deklaratave te Platise se cmimin

SHBA, në korsinë e autobuzëve ulet një avion

Avioni i modelit Çesna humbi fuqi teksa po fluturonte nga Plainvil në Hartford brenda shtetit të Konektikatit dhe u përplas në korsinë e autobuzëve në mes të qytetit. Sipas mediave

Selanik, persona të maskuar sulmojnë konsullatën turke

Agjensia e lajmeve Anadolu raporton se disa persona te maskuar kane sulmuar konsullaten turke ne Selanik. Personat me maska hodhen koktejl molotovi ne rajonin e policise para nderteses. Konsullata turke

Tiranë, 60 vjeçari tenton të hidhet nga kati i 5-të i një pallati

Sipas burimeve te policise Ardjan Fetiu , 60 vjec, kercenoi se do te hidhej nga kati i peste i nje pallati, prane shkolles se baletit. Behet fjale per ceshtje pronesie,

Moldavia mes BE-së dhe Rusisë

Moldavia, është thellësisht e ndarë: disa mbështesin fuqishëm integrimin evropian, ndërsa të tjerët favorizojnë lidhjet e afërta me Rusinë. Sondazhet e fundit u kanë dhënë përparësi partive pro-perëndimore, por, pas

Ramos, nuk e di kush është Mourinho

Vetëm ditë më parë Mourinho theksoi se Ramos nuk është një doktor dhe as nuk ka shkollë për mjekësi. E i pyetur për këtë deklaratë të portugezit, Ramos pas takimit

Stresi ikën nga Shqipëria: Regjimi i Ramës i padurushëm

Në një intervistë televizive, këngëtari është shprehur se kishte vendosur që të braktiste Shqipërinë, pasi nuk pajtohet me qeverisjen e kryeministrit aktual. Prej tre muajsh këngëtari i njohur Arkimed Lushaj,

Ristani: Falenderoj Berishën që më bëri pjese të politikës

Sekretari i ri i PD-së, Arben Ristani në prononcimin e tij të parë pas zgjedhjes u shpreh se kjo ishte “Një garë e lirë midis njerëzish me kontribute dhe figura

Basha në FB: Proces transparent dhe demokratik

Menjëherë pas shpalljes së rezultatit  për sekretarin e përgjithshëm të PD-së, kryetari i saj Lulzim Basha përmes një statusi në rrjetin e tij social e vlerësoi procesin si transparent dhe

Shkodër, banesa përfshihet nga zjarri, shkak një shkëndijë elektrike

Si pasojë e një shkëndije elektrike kati i dytë i një banese në lagjen “Perlat Rexhepi” të Shkodrës është shkrumbuar nga flakët. Në momentin e rënies së zjarrit fatmirësisht në

Kryesia e PD, Ristani zgjidhet sekretar i përgjithshëm

Ka përfunduar numërimi i votave për kryesinë e re të PD-së, ku sipas rezultateve Arben Ristani u zgjodh sekretar i përgjithshëm i kësaj partie. Për këtë post kandidonin deputeti Arben

Nishani uron Presidentin e Këshillit Europian Donald Tusk për detyren e re

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani uroi nëpërmjet, Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk me rastin e marrjes së detyrës së lartë. Presidenti Nishani ka shprehur besimin se marrëdhëniet mes Shqipërisë

Fasonet akuzojnë Ramën: Rriti taksat dhe nuk mbajti premtimet

Miratimi i buxhetin 2015 si dhe mos mbajtja e premtimeve nga qeveria Rama ka sjellë reagimin e biznesit fason. Përfaqësuesit e biznesit fason kanë akuzuar kryeministrin e vendit ku sipas

Dule sulmon Ramën, reforma pa fillim dhe pa fund

Shtohen pakënaqësitë ndaj qeverisë brenda maxhorancës. Kesaj herë nënkryetari i parlamentit, njëherësh kreu i PBDNJ-së Vangjel Dule ka sulmuar  qeverinë Rama në lidhje me reformat e fundit, duke i cilësuar

Mijëra emigrante presin Kreshin Spahiun në Hamburg, nënshkruajnë: “Pasaportë për çdo shqiptar” “Vota enigrantëve online”

Mijëra emigrantë dhe aktivistë kanë pritur në mënyrë madhështore liderin e Aleancës KuqeZi Kreshnik Spahiu me duart lart si shqiponjë. Pas tubimeve në Vienë, Baden, Bruksel, Berlin Aleanca KuqeZi ka

Korçë, arrestohet egjiptiani i dënuar për akte terroriste

Në pikën kufitare te Kapshticës në Korçë është bërë e mundur arrestimi i një shtetas egjiptian, i shpallur në kërkim ndërkombëtar, i dënuar për akte terroriste. Burime nga policia bëjnë

Kim e vesh Northin si të ishte e rritur

Padiskutim që vëmendja e Kim Kardashian është tek vajza e saj e vogël, e cila edhe më herët ka shokuar paparacët për shkak të veshjeve jo të përshtatshme për moshën