Archive

Kalaja e Gjirokastrës do të shndërrohet në qebaptore për dasmën e Ministrit Veliaj

Afro 100.000 euro do shpenzohen në dasmën e Erion Veliajt në Kala të Gjirokastës. Kalaja historike do shndërrohet në qebaptore dhe vend reklame për kandidatin për kryetar bashkie ne Tiranë.

Franca arreston një “xhihadiste” të mitur

Një vajzë 16-vjeçe, e cila dyshohet se ka bërë përpjekje për të arritur në Siri për t’iu bashkuar rebelëve islamikë, është arrestuar në qytetin Nice të Francës, ka bërë të

Chelsea Clinton braktis punën në televizion

Chelsea Clinton ka vendosur të heqë dorë nga puna në televizion pasi së shpejti pritet të bëhet nënë dhe ka vendosur që t’i dedikohet me kohë të plotë familjes së

Xhemaili në Galatasaray

Mesfushori shqiptar, Blerim Xhemaili, nuk shkon tek Milan por në ekipin e mirënjohur Galatasaray nga Stambolli, raporton tabloidi zviceran, Blick. Xhemaili së fundi luajti për Napolin dhe tashmë firmosi për

Shuhet në moshën 88- vjeçare ‘Artistja e Merituar’ Liza Laska

Shuhet aktorja e njohur shqiptare, ‘Artistja e Merituar’, Liza Laska. Aktorja u nda jeta sot në moshën 88-vjecare duke lënë pas një përvojë të gjatë me filmin e teatrin. Kush

ISIS formon “Brigadën e Ballkanit” 20 luftëtarë të gatshëm për luftë

20 xhihadistë të ISIS ndodhen në Ballkan dhe janë të gatshëm për të vepruar sipas urdhrave. Sipas mediave serbe që i referohen një letër kërcënuese në adresë të ambasadës serbe

Berisha: Samit historik i BE-së!

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar samitin e djeshëm të mbajtur si historik për Bashkimin Evropian. Berisha shkruan se liderët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian zgjodhën një vendim historik,

Itali, kapet në Brindisi gomonia me 500 kg drogë, arrestohen 2 shqiptarë

Policia italiane dhe forcat e Guardia di Financës kanë sekuestruar në brigjet e Brindizit një sasi të madhe marijuane prej 507 kg në vlerë 5 milion euro. Droga ishte ngarkuar

Vuçiç premton libra në gjuhën shqipe për nxënësit e Luginës së Preshevës

Kryeministri serb Aleksandër Vuçic, ka premtuar libra shqip për shqiptarët e Luginës së Preshevës. Këtë e ka raportuar shërbimi ballkanik i radios Evropa e Lirë, ndërkohë shqiptarët e Preshevës kanë

Nesër nisin regjistrimet, Veliaj: Bursa për nxënësit që zgjedhin shkollat e mesme bujqësore

Studentët që këtë vit do të zgjedhin të studiojnë në degët e bujqësisë dhe blegtorisë në shkollat profesionale, do të përfitojnë bursa nga qeveria shqiptare. Kështu është shprehur sot Ministri

I shmanget paparacëve, Beckham rrëzohet nga motori

Në tentativë për t’ju larguar paparacëve, David Beckham i ka shpëtuar një aksidenti. Beckham ka shpëtuar pa dëmtime gjatë një aksidenti me motoçikletë në Los Angeles. Ai ka qënë duke

Masa për 7 punonjësit e BSH-së

Gjykata e Tiranës dha masën e sigurisë për 7 punonjësit inventarit të Bankës së Shqipërisë të arrestuar dy ditë më parë në kryeqytet. Prokuroria kërkoi gjatë shpjegimeve të saj në

Grabovci: Kryeparlamentari dhe Qeveria i takojnë PDK-së

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Adem Grabovci e ka pergenjeshtruar lajmin që disa portale kanë shkruar se PDK heqë dorë nga pozita e kryetarit të Kuvendit. Grabovci është shprehur

Rama: Nuk ka ndryshime në qeveri, një minister ikën vetëm në rast skandali

Kryeministri Edi Rama mbledh grupin e Partisë Socialiste, mbledhje e cila këtë herë organizohet në qytetin e Durrësit. Lajmi konfirmohet nga burime brenda selisë rozë, sipas të cilave bëhet fjalë

PD: Edi Rama është kryeministri me skandale të paprecedenta

Partia Demokratike e konsideron qesharake deklaratën e Edi Ramës mbi ndryshimet në qeveri, se një ministër largohet nga detyra vetëm në raste skandalesh. Me një deklaratë për shtyp, selia blu

PD: Kriminalizimi, i vetmi bilanc i sigurtë i Ramës

Partia Demokratike ka akuzuar Kryeministrin Edi Rama se nje vit pas ardhjes ne pushtet ka te sigurte vetem bilancin e kriminalizimit te administratës dhe Parlamentit. “Një bilanc ka të sigurtë

Guardiola: Humbëm kontrollin

Trajneri i Bayern Munichut, Pep Guardiola, ka këmbëngulur se ekipi i tij së shpejti do të gjejë formën më të mirë, pas barazimit 1-1 te Schalke. Duke dashur të adaptojë

Pritje të gjata në kufi me Serbinë

Në pikat kufitare të Merdarës dhe të Dheut të Bardhë, që lidhin Republikën e Kosovës me atë të Serbisë, janë krijuar sërish rradhë të gjata automjetesh. Departamenti i Policisë Kufitare

BE zgjedh udhëheqësit e rinj

Udhëheqësit e vendeve anëtare të Bashkimit Europian zgjodhën Federica Mogherini si pasuese të Catherine Ashton dhe Donald Tusk si pasues të Herman Van Rompuy. Vendimet e këtij samiti u publikuan

Liverpool shkatërron Tottenham në White Hart Lane

Liverpool ka arritur të fitoje me lehtësi ndaj Tottenham me rezultatin e thellë 3-0. The Reds triumfuan në White Hart Lane duke konfirmuar se edhe këtë vit janë skuadër kandidate

Vizita e Papës, vazhdon mbjellja e pemëve për në rrugën e Rinasit

Edhe të djelën, firmat kontraktuese për mbjelljen e pemëve në rrugën që të çon në aeroportin e Rinasit po punon intesivisht. U desh vizita e Atit të Shenjtë që qytetarët

Ndërtimet pa leje, procedohen penalisht 345 persona

345 persona janë proceduar penalisht nga policia nën akuzën e ndërtimeve pa leje. Burime nga policia bëjnë me dije se 32 nga të proceduarit penalisht janë kapur në kushtet e

Ndihmoi një person të arratisej, arrestohet oficeri i policisë

Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm ka arrestuar ditën e sotme një oficer të policisë së Komisariatit 3. Burime nga SHKB bëjnë me dije se në pranga është vënë Eduart Laçi,

Sesioni i ri parlamentar, Rama mbledh grupin e PS-së në Durrës

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur grupin parlamentar të PS-së. Mbledhja e grupit po zhvillohet në qytetin e Durrësit nje dite para hapjes se sesionit te ri parlamentar. Burime nga PS

Kasami shënon golin e dytë me Olympiacos (Video)

Pas eurogolit të javës së kaluar, Pajtim Kasami ka shënuar një tjetër gol të bukur me Olympiacos. Futbollisti shqiptar, Pajtim Kasami, ka shënuar një tjetër gol të bukur në fanellën

SHBA dërgon ndihma në Amerli, qytetin e rrethuar nga ISIS

SHBA-ja ka dërguar avionë me ndihma në qytetin e rrethuar të Irakut, në Amerli, ka bërë të ditur Pentagoni. Avionë nga Britania e Madhe, Australia dhe Fraca i janë bashkuar

Gërmonte gurë në një shpat mali, humb jetën 40-vjeçari

Një 40-vjeçar ka humbur jetën teksa ishte duke punuar. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Pogradec. Burime nga policia bëjnë me dije se 40-vjeçari me iniciale N.B ka qenë duke

Kina “kufizon” zgjedhjet në Hong Kong

Parlamenti i Kinës ka kundërshtuar nominimet e hapura për zgjedhjen e udhëheqësit të Hong Kongut. Autoritetet kanë thënë dy ose tre kandidatë do të emërohen nga një “komitet i veçantë”

PD: Policia e Shtetit gjymtyrë propagande e Ramës, merr urdhëra politik

Partia Demokratike ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se e ka kthyer policinë në mjet propagande. Në një deklaratë për mediat deputeti i PD-së Gent Strazimiri u shpreh se policia është

Ndarja nga jeta e akademikut Demiraj, Nishani: Vepra e tij do të mbetet pasuri e përjetshme

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të akademikut dhe gjuhëtarit të shquar, Shaban Demiraj. Në mesazhin e tij Presidenti ngushëllon familjen dhe vlerëson kontributin e