Archive

Përfundon autostrada Tiranë-Elbasan, Haxhinasto: Mos prekni sinjalistikën

Segmenti i tretë i autostradës Tiranë-Elbasan ka përfunduar plotësisht. Përfundimin e punimeve e inspektoi vetë ministri i Transporteve, Edmond Haxhinasto, i cili shfrytëzoi rastin të lëshonte një apel për banorët

Behrami drejt Hamburgut

Mesfushori i Napolit, Valon Behrami, është pranë nënshkrimit me Hamburgun – raporton Bild. Sipas gazetës gjermane, futbollisti shqiptar do të kushtojë 4.5 milionë euro. Bild bën të ditur se marrëveshja

Renzi shënon humbjen e parë në Senat

Qeveria e kryeministrit italian, Matteo Renzi pësoi humbjen e saj të parë sot mbi një projektligj për ristrukturimin e Senatit, kur Dhoma e Lartë votoi për të miratuar një amendament

Genta Ismajli ka ndezur atmosferën në Pejë

Një lajm i mirë na vjen nga Genta, ndërsa ka rifilluar sërish nga koncertet, për të qënë sa më pranë fansave me këngët e saj. Pak ditë më parë, këngëtarja

Mihrija në plazh vjen me poza atraktive

Mihrije Braha ka publikuar në rrjetet sociale disa fotografi të realizuara në plazh. Ajo ka pozuar me kostum të larjes para aparatit të Blerdi Malushit, ndërsa për trupin e saj

Motra e Drew Barrymore mendohet të jetë vetëvrarë

Motra e aktores së famshme hollivudiane Drew Barrymore, Jessica, është gjetur e vdekur brenda veturës së saj në një parking në San Diego. Ajo ishte 47 vjeçare. Pranë saj është

Thyhet rekordi, sanduiçi më i madh peshon 650 kg

Disa shefa meksikanë kanë përgatitur sanduiçin më të madh, duke thyer një tjetër rekord, ndërsa koha ishte me të vërtetë e limituar. Në më pak se katër minuta, shefat bënë

Topalli: Rama, kryeministri i parë që shqipton të pavërteta për Himarën

Deklarata e kryeministrit Edi Rama, se në Himarë jeton minoritet grek, është një e pavërtetë historike. Kështu deklaroi deputetja Jozefina Topalli me anë të një mesazhi në rrjetin social ‘Facebook”.

Sherr masiv për një ëmbëlsirë, përleshen shqiptarët me italianët

Ka qenë vetëm një ëmbëlsirë që ka shkaktuar një sherr masiv në një lokal në Ragusa të Italisë mes disa italianëve dhe shqiptarëve. Si pasojë kanë mbetur të plagosur tre

Laura Pausini: Mjaft më, ishte vetëm një incident

Këngëtarja italiane Laura Pausini, ka reaguar nëpërmjet një postimi për videon ku gjatë një koncerti në Peru aksidentalisht ekspozon pjesët intime. Nëpërmjet këtij postimi mes të tjerash shkruan “Para së

Edona Llalloshi: Së shpejti me projekte të reja

Këngëtarja Edona Llalloshi është shprehur shumë e kënaqur pas lançimit të këngës së saj më të re. Bëhet fjalë për këngën “Na, na, na…”, e cila eshtë e shoqëruar me

Irina Shayk, e artë për “Vogue”

Ajo është padyshim një nga femrat më të bukura dhe modelet më të suksesshme të momentit ndërsa kohët fundit ka qenë protagoniste edhe në filmin ‘Herkuli’. Supermodelja ruse Irina Shayk

Justin Bieber me tjetër modele të “Victoria’s Secret”

S’ka pezmatim për Justin Bieber. Vetëm disa orë pasi u përfshi në një sherr me aktorin Orlando Bloom, si pasojë e një inati të vjetër në lidhje me ish-gruan e

Arrestohen 2 grekë në Përmet, dyshime për trafik armësh

Dy grekë janë ndaluar nga policia kufitare e ‘Tre Urave’ në Përmet, pasi gjatë kontrollit në mjetin me të cilin ata po udhëtonin, u është gjetur një armë zjarri tip

Konsumoni shalqirin për uljen e tensionit

Konsumimi i shalqirit sjell si pasojë uljen e presionit që ushtrohet në aortë dhe zemër. Ky veprim vërehet edhe kur është ftohtë. I ftohti lidhet me komplikime të shumta të

Produkti i domosdoshëm për femrat shtatzëna

Frika e përmbajtjes së mërkurit, në sasi të mëdha te disa peshq, në asnjë mënyrë nuk duhet të privojë gruan shtatzënë nga konsumi i peshkut, i cili është thelbësor për

Pushimet e Flaka Krelanit

Këngëtarja Flaka Krelani vendos të ndajë me fansat në rrjetet sociale, fotot gjatë pushimeve të saj të cilat ka preferuar t’i kalojë në Mal të Zi. E njohur për zërin

Tokë për gaz/ Plani sekret i Rusisë dhe Gjermanisë

Merkel dhe Putin po negociojnë tregtimin e sovranitetit të Krimesë për të fituar garanci për sigurinë e energjisë dhe tregtisë. Gjermania dhe Rusia janë duke punuar për një plan sekret

Dule: Një njeri i afërt i kryeministrit kërkon si dhuratë Himarën

“Një njeri i afërt i kryeministrit kërkon dhuratë Himarën”. Kështu është shprehur kreu i PBDNJ-së Vangjel Dule nga foltorja e Kuvendit. Nënkryetari i Kuvendit i ka quajtur “monstruoze” ndërtimet në

Një mënyrë e thjeshtë për ta hequr erën e keqe të gojës

Era e gojës bëhet e padurueshme për veten por edhe për personat e tjerë që na rrethojnë. Për të shmangur erën e keqe të gojës, kur ajo vjen nga goja,

Reforma Territoriale, Arvizu: Të respektohen të drejtat e minoriteteve

Fill pas përmbylljes së seancës maratonë të Kuvendit, në të cilën u miratuan dhe disa projektvendim të rëndësishme, ambasadori amerikan Aleksandër Arvizu ka dhënë një mesazh shumë të fortë. Sipas

Liverpuli fiton “Derbin e Anglisë”

Liverpuli fitoi pas goditjeve të 11-metërshave ndaj Mançester Sitit në turneun miqësor të Kupës Ndërkombëtare të Kampioneve që po zhvillohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Koha e rregullt e

Ja disa fakte interesante për qepën

Qepa është një produkt i pazëvendësueshëm në menunë tonë, ku e përdorim si ushqim bazë në gjellë. Qepa është e njohur për efektet e saj të shumta në shëndetin tonë,

Republikanët duan të çojnë në gjyq presidentin Obama

Dhoma e Përfaqësuesve e SHBA do ta çojë në gjyq presidentin Barack Obama për shkak të reformës shëndetësore. 225 republikanë votuan për një rezolutë, që e bën të mundur padinë

Pirja e kanabisit shton rrezikun për tu prekur nga depresioni

Në bazë të një studimi të fundit anglez është arritur në përfundimin se përdorimi i lëndëve narkotike, sjell depresionin. Kërkuesit morën në studim 48 persona, ku u vu re se

Di Maria i mirëpritur te PSG

Sulmuesi i Paris Saint Germainit, Edinson Cavani, thotë se Angel Di Maria do të ishte i mirëpritur në Parc de Princes. Spekulohet se argjentinasi do të largohet nga Real Madridi

Reforma në drejtësi/ Kuvendi miraton me 84 vota disa pr/ligje

Kuvendi miraton disa projektligje me shumicë të cilësuar, të cilat lidhen edhe me reformën në drejtësi. Më 84 vota pro të mazhorancës është miratuar pr/ligji për disa ndryshime në Kodine

Oraret e gjumit për secilën grupmoshë

Për të pasur një gjumë sa më të qetë, mjekët këshillojnë që të caktojmë një orar, sikundër shpesh të merremi me ushtrime fizike. Shpesh parashtrojmë pyetjen se për sa orë

Për 5 ditë, 57 afrikanë vdesin nga sëmundja ebola

Masa të jashtëzakonshme për sigurinë e mjekëve dhe infermierëve, të cilët mund të infektrohen shumë lehtë nga të sëmurët me këtë virus. Plot 729 persona kanë vdekur deri tani nga

Kafsha që ne na mban 10 vjet më të rinj

Mjafton që ju të keni një qen në shtëpitë tuaja për tu dukur dhjetë vjet më të rinj. Sipas studimeve të fundit është arritur në rezultatin se pasja e një