Archive

Brazili i dhunshëm në prag të Botërorit

Protestat e dhunshme që kanë përfshirë Rio de Janeiron, qytetin e dytë më të madh të Brazilit, kanë shkaktuar panik në mbarëvajtjen e Kampionatit Botëror. Në ditën e dytë të

Imazhi i Chanel do të jetë Kristen Stewart

Imazhi i ri i veshjeje të Chanel Metiers d’Art, në Dallas do të jetë Kristen Stewart. Gjatë setit fotografik ajo është ndihmuar nga vetë Karl Lagerfeld për këtë fushatë e

Terrorizmi, DASH: Korrupsioni pengoi përpjekjet për ta luftuar

Ndryshimet në qeveri nuk kanë ndikuar në përpjekjet kundër terrorizmit në Shqipëri. Konstatimi bëhet nga Departamenti Amerikan i Shtetit në raportin vjetor për terrorizmin. Sipas këtij raporti qeveria shqiptare i

Trendi i këpucëve me majë

Këpucët e famshme me majë janë tendencë e shumë viteve më përpara, por stilistët i kanë rikthyer këtë vit më shumë se kurrë. Moda e këpucëve është një trend që

Calvin Harris ka krijuar një dhomë për trofetë e Ritës

Për të vendosur mirënjohjet e të dashurës së tij Rita Ora Calvin Harris ka krijuar një dhomë të veçantë në shtëpinë e tij në SHBA. DJ skocez duket aq i

Dështon ekzekutimi në Oklahoma

Një ekzekutim i dështuar me injeksion në shtetin amerikan të Oklahomës la një të burgosur të lidhur në shtrat për dyzet minuta, para se ai të vdiste përfundimisht nga një

SHBA, republikanët “sulmojnë” Obamën

19 senatorë republikanë kanë prezantuar një projektligj të mërkurën, që propozon masa më të thella dhe më të ashpra për ndëshkimin e Rusisë për krizën e shkaktuar në Ukrainë, përfshi

E dashura e re e Shpat Kasapit

Shpat Kasapi prej disa muajsh është ndarë nga e fejuara e tij Afërdita Dreshaj. Derisa Dreshaj ka krijuar tashmë një lidhje të re, Shpati nuk ka zbuluar shumë nga jeta

Këshilli Bashkiak, miratohet dhënia e banesave sociale me qera

Me një minute heshtje për keshilltarin Ferdinand Poni ka nisur mbledhja e Këshillit Bashkiak. Gjatë fjalës së tij, Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Enno Bozdo, vuri në dukje se bashkia

Dashurohen duke folur në rrjetet sociale pa e ditur që janë motër e vëlla

Përmes rrjeteve sociale janë njohur dy të rinj nga Londra. Ata kanë biseduar në chat dhe më pas janë dashuruar. Deri në këtë moment nuk ka asgje të çuditshme, por

Elementët e çmuar kundër plakjes

Substancat antioksidante gjenden ne mënyrë natyrale ne ushqime te ndryshme dhe kontribuojnë për një diete kundër moshës. Këto janë aleatet e mëdhenj kundër procesit te plakjes se indeve. Antioksidantet natyral

Akuzat e PD, INUK: Alket Hyseni nuk është punonjësi ynë

Akuzave të Partisë Demokratike, në lidhje me pretendimet e heqjes nga puna të shtetasit Alket Hyseni, INUK është kundërpërgjigjur. Kështu, me anë të një deklarate drejtuar mediave, është konfirmuar se

Sërisht Mariah Carey i befason të gjithë

Nuk është për t’u habitur që Mariah Carey pozoi vetëm me të brendshme në një set fotografik për revistën ‘Wonderland’. Gjatë një interviste 45-vjeçarja është shprehur se, frymëzimin për albumin

Rreziku për shfaqjen e kancerit të mushkërive

Faktorët kryesorë të rrezikut për shfaqjen e kancerit të mushkërive janë: Duhani: është një nga faktorët e vetëm të rrezikut për shfaqjen e kancerit që mund të evitohet dhe është

Sulm nga ajri në Siri, vriten fëmijë

Të paktën 18 persona u vranë, 10 prej tyre fëmijë, dhe shumë të tjerë u plagosën, pas një sulmi ajror, në shenjestër të të cilit ishte shkolla Ein Jalout, në

Gjashtë mënyra për një jetë më të lumtur

Në artikullin e mposhtën do të ju prezantojmë gjashtë mënyra se si t’i shtoni gjasat për një jetë më të lumtur dhe më të shëndetshme. Jeta e shëndetshme kërkon një

Salihi edhe një sezon tjetër te Hapoel Acre

Mediat izraelite shkruajnë se sulmuesi i kombëtares shqiptare Hamdi Salihi, pritet të jetë lojtari i parë që do të konfirmohet dhe për sezonin e ardhshëm. Salihi mesa duket ka bindur

Iraku në zgjedhje, vendi “i blinduar”

Masa të larta sigurie janë vendosur në mbarë Irakun, teksa vendi voton për zgjedhjet e para parlamentare që nga tërheqja e trupave amerikane tre vjet më parë. Qendrat e votimit

Kur mund të filloni me ushtrimet pas lindjes?

Nëse keni lindur me operim cezarian, prisni kontrollin e parë pas gjashtë javësh, ku do të mund të konsultoheni me mjekun tuaj nëse mund të filloni me ushtrime dhe cilat

Rregulla të reja për regjistrimin e pronave

Zbardhen vendimet e Këshillit të Ministrave, pas mbledhjes së zhvilluar sot. Një ndër vendimet më të rëndësishme të miratuar në mbledhjen e radhës së kabinetit qeveritar ka qenë përcaktimi kushteve

Mënyrat për ta përshpejtuar metabolizmin

Për të shpejtuar metabolizmin tuaj ju sugjerojmë disa mënyra të thjeshta, pa pasur nevojë për ushtrime apo dietë. Më poshtë do njiheni me disa prej tyre: Dush me ujë të

Nikolla: Arsimimi për një të ardhme të sigurtë

Ministrja e Arsimit nga gjimnazi “Arben Broci” në Tiranë deklaroi se shkollat qendra komunitare do të mbështeten fuqishëm dhe do të shtrihen në të gjithë Shqipërinë. E pranishme në aktivitetin

Kërkoni të dini nëse ai është mashkulli i jetës suaj

Të gjithë duam të dimë shenjat që tregojnë se ai është mashkulli i jetës tuaj.Ka disa gjeste shume te thjeshte ne dukje, por qe mund te thonë shume për atë

Rama: Shkëmbim i frytshëm me misionin e FMN-së

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar një shkëmbim të frytshëm bashkëpunimin me misionin e Fondit Monetar Ndërkombëtar. Me anë të një mesazhi në rrjetin social “Twitter”, Rama ka bërë me

Ngjyrat që do tju ndihmojnë për tu “dobësuar”

Dëshironi te dukeni me te holla? Ja ngjyrat qe do tju ndihmojnë për tu “dobësuar” me një shikim. Fal gamës se gjere te nuancave është e mundur te dukeni me

Elbasan, vritet me armë zjarri Arben Çeta

Një person ëshë vrarë me armë zjarri rreth orës 17:40 të ditës së sotme në lagjen “11Nëntori” në Elbasan. Sipas policisë viktima është Arben Çeta një person me precedente të

Njihuni me vlerat që përmban domatja

Domatja është cilësuar si stimuluese për stomakun. Prania e acidit malik dhe acid laktik ndihmon stomakun kur ka mungesë aciditeti; stimulojnë gjëndrat e pështymës dhe hap oreksin. Domatja është një

Luis Enrique do të drejtojë Barcelonën?

Skuadra e Barcelonës ka vendosur që trajner të skuadrës ta emëroje Luis Enrique-n, i cili aktualisht drejton ekipin e Celta Vigos. Ernesto Valverde, Roberto Martinez, Rudi Garcia, Jurgen Klopp dhe

Dibër, një i vrarë dhe 1 i plagosur pas një sherri

Një person është vrarë me armë zjarri dhe një tjetër ka mbetur i plagosur pasditen e sotme në Dibër. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:15 në fshatin Lurë të Dibrës.

Nënat e reja vuajnë depresionin e paslindjes

Ndjenja për fëmijën nuk lindin bashkë me fëmijën e vogël, ajo zhvillohet gradualisht.Shumë nëna të reja pas lindjes së fëmijës, nuk janë në gjendje të duan fëmijën e tyre si