Archive

Haradinaj: Ushtria e Kosovës po përdoret për çështje zgjedhore

Gjithë këto vite ka munguar një qasje e kujdesshme e serioze lidhur me politikat e mbrojtjes dhe përgjegjësit e Ushtrisë së Kosovës. E Ushtria e Kosovës është kthyer në një

Campbell po planifikon të publikojë 3 libra dhe linjën e modës

Supermodelja britanike Naomi Campbell ka një vit mjaft të ngarkuar para vetes duke përfshirë edhe angazhimin e saj filantropik në Afrikë, pastaj në fushatën për barazinë racore në modë dhe

Së shpejti me album të ri legjenda Michael Jackson

Michael Jackson së shpejti pritet të vijnë me një album të ri. Ky do të jetë një koleksion me këngë të inçizuara nga mbreti i popit para vdekjes së tij,

Mariana & Camila, fanse të çmendura të Messit

Motrat binjake Davalos janë dy modele shumë të njohura në Kolumbi dhe jo vetëm në sajë të reklamimit disavjeçar që i kanë bërë veshjeve intime më të njohura në botë.

Rita Ora e ka nisur furishëm

Këtë javë këngëtarja kosovare, Rita Ora e ka nisur furishëm.Gjatë ditës në Londër është promovuar kënga e saj e shumëpritur I Will Never let you down, derisa bashkë me adhuruesit

Pa asnjë marrëveshje takimi Thaçi-Daçiç-Ashton

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit të Kosovës Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Ivica Daçiç. Takimi, i cili u zhvillua në Bruksel, nuk solli asnjë të re dhe asnjë marrëveshje

Njihuni me funksionin më të ri të Botoksit

Funksioni më i ri i Botoksit (i cili është provuar tek shumë të reja gjatë kohëve të fundit), përveç mbulimit të rrudhave, është edhe lehtësimi i pacientëve që vuajnë nga

“Dr.House” tallet me futbollistët e Barçës (FOTO LAJM)

Plot sarkazëm, njësoj si personazhi që e bëri të famshëm në të gjithë botën! Hugh Laurie, aktori që për shumë vite ka interpretuar “Dr.House”, ka lëshuar në Twitter një batutë

Pakistan, Musharraf akuzohet për tradhëti

Një gjykatë në Pakistan ka akuzuar ish-udhëheqësin ushtarak Pervez Musharraf për tradhëti, duke e kthyer kështu në komandantin e parë të forcave të armatosura që përballet me një akuzë të

Ushqimet me yndyrë çojnë në përkeqësimin e humorit

Një rreth i mbyllur që duhet ndalur, ngrënia e ushqimeve me yndyrë çon në përkeqësim të humorit dhe lehtëson prekjen nga depresioni, por për më tepër kush është tip depresiv

Sondazhi: Atletico Madrid pranë titullit në La Liga

Në një sondazh të së përditshmes AS, votuesit mendojnë se Atletico Madrid është kandidate ashtu si Real Madrid dhe Barcelona për titull. Fitorja në tokën baske bën që colchoneros të

Në internet po bën xhiron e botës ylli i ri i fitnesit (Foto + Video)

Mosha nuk do të thotë apsolutisht asgjë kur bëhet fjalë për stërvitje dhe fitness. Një yll i ri i fitnesit po bën xhiron e botës në internet.Quhet Edna dhe është

Meta nis vizitën zyrtare në Danimarkë

Me ftese te Kryetarit te Parlamentit te Danimarkës Mogens Lykketoft, Kryetari i Kuvendit te Shqipërisë Ilir Meta nisi sot nje vizite zyrtare ne Mbreterine e Danimarkës. Në këtë vizitë, Meta

Pirja e qumështit mban larg diabetin

Pirja e rregullt e qumështit mund të ju mbajë larg diabetit. Në këtë përfundim kanë arritur disa studiues amerikan të Universitetit të Harvardit. Studimi është pubilkuar në revistën “American Jurnal

Erdogan “sulmon” armiqtë pas triumfit në zgjedhje

Kryeministri turk Recep Tayyip Erdogan, e ka shpallur fitoren e partisë së tij, në zgjedhjet lokale që janë zhvilluar të dielen në Turqi. Partia për Drejtësi dhe Zhvillim që udhëhiqet

Zbulimet e fundit më të pabesueshme rreth fetusit

Frojdi, i njohur si babai i psikoanalizës, ka hedhur hipotezën se nëntë muajt e shtatëzanisë influencojnë në mënyra të ndryshme në sjelljen e ardhshme të fëmijës. Jeta embrionale rrethohet nga

16 sekrete alarmuese që duhet të dini kur udhëtoni me avion

Dritat e zbehta janë menduar për tu përgatitur për evakuim, nuk duhet të fleni “Kur një aeroplan është në ulje gjatë natës, zbehen dritat e brendshme, kështu që sytë tuaj

Francë, Kryeministri jep dorëheqjen

Presidenti francez Francois Hollande do të caktojë Ministrin e Brendshëm Manuel Vals si kryeminister. Partia Socialiste është goditur rëndë në zgjedhjet lokale, shifrat e të cilave treguan fitore të konservatorëve

Berisha: Rama u nis për tek fototeka Marubi, por zbulon Plavë e Guci

Ish-kryeministri Sali Berisha vazhdon të vërë në qëndër të akuzave pasardhësin e tij se po shet punën e qeverisë demokratike si sukses të tij. Rasti më i fundit i referohet

Vlorë, asgjësohen dy parcela me 500 rrënjë kanabis

Zbulohen dhe asgjesohen në periferi të Vlorës dy parcela të mbjella me bimë narkotike kanabis sativa. Sipas policisë, bëhet fjalë për një sipërfaqe të mbjellë me 500 rrënjë kanabis në

OKB: Japonia të ndalë gjuetinë e balenave

Japonia humb betejën e saj me Australinë në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë dhe tashmë do t’i duhet të ndalojë krejtësisht gjuetinë e balenave në Antarktikë. Vendimi i marrë nga gjykata

Arrestohet punonjësi i policisë, aksidentoi në gjendje të dehur 2 persona

Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm arrestoi në flagrancë punonjësin e policisë të rolit bazë, Ramadan Zeqo, me detyrë specialist i Hetimit dhe Parandalimit të Krimeve në Stacionin e Policisë Rrogozhinë.

Iran, Ali Khamenei fal 920 të burgosur

Në Iran është njoftuar zyrtarisht se lideri suprem, Ajatollah Ali Khamenei, ka rënë dakord t’i amnistojë ose t’i reduktojë dënimet për 920 të burgosur. Ky veprim u bë para shënimit

Njerëzit e shoqërueshëm janë më të lumtur

Shkencëtarët kanë deklaruar se njerëzit më të lumtur janë personat “e hapur” dhe të shoqërueshëm. Ky rezultat erdhi nga një studim i kryer me 4.600 britanikë. Studiuesit kanë përfshirë persona

Ukraina proteston vizitën e Medvedev në Krime

Kryeministri i Rusisë Dmitry Medvedev ka zhvilluar një vizitë në Krime. Gjatë vizitës në qytetin Simferopol, në krye të një delegacioni të zyrtarëve më të lartë rusë, Medvedev tha se

Çfarë sjell kalimi i fëmijërisë në fermë?

Një studim i ri i kryer nga Universiteti i Shkencave Veterinare në Bristol, ka gjetur se kalimi i fëmijërisë në fermë rrit numrin e qelizave që fuqizojnë sistemin imunitar. Prindërit

Ataku në zemër mund të ndodh në 6.30 të mëngjesit

Shumë shkencëtarë në bazë të një studimi që ata kanë kryer deklarojnë: Ataku në zemër ka më shumë mundësi të ndodhi në 6.30 të mëngjesit. Hulumtuesit kanë zbuluar që nivelet

Akreditimi për menaxhimin e fondeve të BE, Bregu: Qeveria po vonon

Deputejta e Partisë Demokratike Majlinda Bregu ka reaguar në rrjetin social “Facebook” lidhur me deklaratën për shtyp të ministres së Integrimit dhe atij të Financave për menaxhimin e fondeve të

Imazhe të Samsung Galaxy Tab 4 10.1

Samsung Galaxy Tab 4 10.1 ka një ekran 10.1 inç me rezolucion 1280 x 800 pixels, dhe është pasardhësi i Galaxy Tab 3 10.1. Ashtu si modeli 7 inç edhe

Mandati i kryetares së AMA-s, opozita: Të sqarohen 3 memot

Posti i Endira Bushatit sërish është bërë objekt akuzash dhe kundërakuzash mes deputeteve të kampeve të ndryshme. 3 memot e dala nga Kuvendi për Autoritetin e Mediave Audiovizive tensionuan për