Archive

Çokollatat, sekreti i linjave të Jennifer Lopez

Ndonëse mban 44 vite mbi supe, Jennifer Lopez njihet për format e saj trupore. Cili është sekreti i linjave të saj? E ndërsa shumë ferma sakrifikojnë për hir të linjave

Sa orë gjumë në ditë duhet të bëjnë të vegjëlit?

Udhëzime të përgjithshme se për sa orë gjumë në ditë duhet të insistoni për të vegjlit tuaj derisa të arrijnë moshën madhore, kur janë vetë përgjegjës për veten dhe shëndetin

Dy të rinj grabisin një dyqan celularësh në rrugën e Dibrës

Mbrëmjen e sotme dy të rinj nën kërcënimin e thikës kanë grabitur një dyqan celularësh në “Rrugën e Dibrës”. Grabitësit kanë arritur të marrin disa celularë nga dyqani dhe janë

Ja çfarë gabimesh bën dhëndri në dasëm?

Në organizimin dhe planifikimin e dasmës duhet që të qëndroni në krah të nuses dhe lutuni të mos bini në gabimet e zakonshme që të gjithë dhëndurët bëjnë. E gjithë

Diego Costa grumbullohet me Spanjën

Diego Costa sulmuesi i Atletico Madrid që zgjodhi kampionët e botës në vend të Seleçaos, ka marrë ftesën e parë zyrtare nga Vincente del Bosque duke mbyllur kështu ndoshta një

Fejohet Mila Kunis me Ashton Kutcher

Mila Kunis dhe Ashton Kutcher duket se po drejtohen drejt altarit. Aktorja me origjinë ukrainase u fotografua ditën e enjte me një unazë fejesë në dorë. Unaza, në dukje e

Disa mënyra natyrale për të rritur energjinë e trupit

Ekspertët rekomandojnë disa mënyra natyrale për të rritur energjinë e trupit tuaj.56% e femrave mbështeten te kafeja për t’u zgjuar dhe fituar energji. Zgjohuni menjëherë pas alarmit Mos flini më

Jolie, një nënë e përkushtuar

Angelina Jolie ka hedhur poshtë deklaratat shokuese të truprojës së saj të bëra pak ditë më parë ku thoshte se: ”Angelina i keqtrajton fëmijët, ajo shtiret si nje nënë e

Zgjedhja e produkteve për fytyrën tuaj

Për të pasur një lëkurë të shëndetshme duhet të keni shumë kujdes me produktet që zgjidhni.Në momentin që zgjidhni produktet për fytyrën tuaj të shtrenjtë, lexoni mirë përmbajtjen e tyre

Pellegrini dënohet me dy ndeshje pezullim

Uefa ka dënuar me dy ndeshje pezullim, trajnerin e Manchester City, Manuell Pellegrini, dhe një takim tjetër shtesë nëse tekniku Kilian përsërit kritikat e tij ndaj arbitrave. Dënimi i Pellegrinit

Skandali i “Datagate”, përgjohen 1.8 milionë përdoruesit e Yahoo

Shërbimet sekrete britanike GCHQ kanë përgjuar imazhe të marra nga ëebcam e miliona përdoruesve në mbarë botën, ndonëse mund të ishin persona të dyshuar ose jo. Raportimi i këtij skandali

Ekonomia e Ukrainës, FMN: S’ka arsye për panik

Shefja e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Christine Lagarde, tha se nuk ka arsye për panik lidhur me situatën ekonomike në Ukrainë. Autoritetet e reja të Ukrainës kanë thënë se ky vend

Volvo sjell në treg një makinë të re (Foto)

Një makinë me tre dyer e cila është pasardhës i V60 dhe XC70 ndërsa dizajni i saj është marrë nga modelet e vjetra përfshirë atë 1800 ES nga vitet e

PSG rrezikon të ndëshkohet nga Uefa

Paris Saint Germain rrezikon seriozisht të ndëshkohet rëndë nga UEFA për shkak të moszbatimit të rregullave të Fair – Playt financiar. Skuadra franceze ka një bilanc negativ, që mund ta

Samaras referendum për kontekstin e emrit

Kryeministri grek, Andonis Samaras, planifikon referendum për një emër të pranueshëm për kontekstin e emrit të Maqedonisë. Javorja greke “Parapolitika” zbulon se Samaras është i vendosur për të shpallur referendumin

Facebook ka bërë një përditësim të rrjetit social

Kompania Facebook ka bërë një përditësim të rrjetit social duke i dhënë fund shërbimit të adresave të mesazheve elektronike me prapashtesën @facebook.com. Kjo për shkak se numri i përdoruesve të

Ligjet kalojnë paketën antikorrupsion, nga 21 vepra penale të rënda mbeten 4

Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut u mblodh sot dhe shqyrtoi ndryshimet e propozuara nga Ministria e Drejtësisë në ligjin “Për disa shtesa dhe ndryshime

Eksploziv makinës së 42-vjeçares, dyshohet të jetë ngatërruar objektiv

Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar mbrëmjen e sotme në Fushë Krujë. Burime nga policia lokale bëjnë të ditur se një automjet, tip “Fiat Punto” me targë AA052FD, ka shpërthyer

Elbasan, 25-vjeçarja tërheq mijëra euro në bankë, policia heton burimin

Një 25-vjeçare me inicialet A.K, banuese në lagjen “11 Nëntori” të qytetit të Elbasanit, në harkun kohor të një viti, ka tërhequr nga një bankë e nivelit të dytë një

Sekuestrohen 2 ton marijuanë drejt Italisë, arrestohen 3 shqiptarë

Sekuestrohen në Rimini të Italisë 2 ton marijuanë dhe vihen në pranga 3 shqiptarë dhe një rumun. Bllokimi i kësaj sasie të madhe lënde narktotike ka ardhur në kuadër të

Ekonomia amerikane pësoi rritje më të ngadaltë nga sa pritej

Ekonomia amerikane u rrit më ngadalë nga ç’ishte parashikuar gjatë muajve të fundit të vitit 2013. Raporti i sotëm nga Departamenti i Tregëtisë thotë se ekonomia më e madhe e

Aeroportet në Krime merren nën kontroll nga Ukraina

Autoritet ukrainase kanë deklarurar se kanë vënë nën kontroll dy aeroportet e Krimesë, që ishin marrë nga forcat ruse. Një gjë e tillë shkaktoi edhe reagimin e menjëherëshëm të Perëndimit

Limaj e Krasniqi me parti të re: Guxim i ri për të ndryshuar qeverisjen

Ashtu siç ishte paralajmëruar më herët, zyrtarisht të premten është bërë hapja e Nismës për Kosovën, subjekti më i ri politik në Kosovë, i themeluar nga dy ish-anëtarë të PDK-së,

Anëtari i Gjykatës së Lartë, Nishani fton krerët e grupeve në këshillime

Presidenti Nishani fton krerët e grupeve parlamentare në këshillime për përcaktimin e kritereve konkrete për emërimin e një anëtari të Gjykatës së Lartë “Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në përmbushje

Përkeqësohet bilanci, INSTAT: Në janar, deficiti tregtar 17 mld lekë

Instituti i Statistikave konstaton se bilanci tregtar i vendit është përkeqësuar. Kështu që Shqipëria po del me humbje në tregtinë e jashtme. Në janar, deficiti tregtar arriti në 17 miliardë

Ja me çfarë punësh merren robotët shërbëtorë Oro, Doro dhe Coro?

Instituti i Robotikës në Universitetin Sant’Anna, në Piza të Italisë kanë krijuar tre robotë të quajtur Oro, Doro dhe Coro. Këta robotë mund të bëjnë pazarin, ndihmojnë të moshuarit, dhe

Reforma territoriale, Meta: Ne duam të arrijmë konsensusin edhe pse i kemi votat

Sot në takim kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ka pritur disa përfaqësues nga gjashtë komuna të Kosovës, të cilët ndodheshin në Tiranë në një vizitë të organizuar nga Instituti për

Kujdes, stetoskopi përçon viruse vdekjeprurëse

Ekspertët shpesh kanë deklaruar se stetoskopi, që mjekët zakonisht e mbajnë gjithë ditën me vete, përmban më shumë baktere se edhe duart e tyre.Nuk janë të padëgjuara rastet ku shumë

Lidhet me problemet shëndetësore të fëmijës mosha e babait

Disa studiues të Indiana University në bashkëpunim me Institutin Karolinksa në Stokholm kanë arritur në një konstatim: Fëmijët e lindur nga baballarë në moshë të madhe janë me të rrezikuar

Si ndikon tek fëmijët ushqyerja me qumësh gjiri?

Një studim i publikuar në revistën Shkenca Sociale dhe Medicina nxjerr në pah se qumështi i gjirit mund të mos jetë i shëndetshëm për foshnjat. Cynthia Colen, profesoreshë e sociologjisë