Archive

Schumacher në koma, miqtë: Forca kampion, fito edhe këtë sfidë (FOTO)

Sebastian Vettel dhe Giancarlo Fisichella. Alonso dhe Rubens Barrichello. Max Biaggi, Alessandro Del Piero, Adrian Sutil dhe Boris Becker. Është një kor I njëzëshëm në mbështetje të kampionit Michael Schumacher,

Shkeljet, policia e Tiranës vendos 851 masa administrative për 24 orë

Policia e Tiranës gjatë 24 orëve të fundit ka vendosur 851 masa administrative për shkelje të Kodit Rrugor. Në një njoftim të saj, policia e Tiranës thekson se është e

Olli Rehn: Eurozona do të dalë nga recesioni në 2014-ën

Shumë samite, pak fonde dhe fjalë të mençura. Në vitin 2013, BE pati të vështirë për të luftuar papunësinë, sidomos tek të rinjtë nën moshën 25 vjeç. Viti 2013 ka

Belen Rodriguez, dëshiron edhe një fëmijë

Një prej vajzave më të njohura të “showbizz”-it italian, Belen Rodriguez, dëshiron të provojë për herë të dytë kënaqësinë e të qënit nënë. Ndërsa ndodhet në Argjentinë, duke kaluar pushimet

Lezhë, operacioni “Komisioneri”, arrestohen 4 persona

Katër persona, banues të fshatin Dragushë, komuna Dajç, Lezhë, u arrestuan në orët e para të së martës me akuzën e falsifikimit të dokumentave dhe rezultateve zgjedhore. Sektori Kundër Krimit

Putin lavdëron marrëdhëniet Rusi-SHBA

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, i ka dërguar urim për Vitin e Ri homologut të tij amerikan, Barack Obama, duke thënë se Moska është e vendosur që të ndjekë marrëdhëniet

Kroacia vlerëson Marrëveshjen Kosovë – Serbi

Presidenti i Kroacisë Ivo Josipoviq ka vlerësuar se Serbia me marrëveshjen me Kosovën ka treguar se në ç’drejtim do të ecën politika e saj. “Serbia ka bërë një hap të

Samaras: 2014, fundi i recesionit

Duke buzëqeshur me optimizëm, kryeministri grek, Antonis Samaras në mesazhin e tij drejtuar popullit grek me rastin e Vitit te Ri ka theksuar se viti 2014 do te shenoje fundin

Vlorë, tentohet të grabitet supermarketi

Një prej supermarketeve më të mëdhenj në qytetin e Vlorës, është tentuar të grabitet gjatë mbrëmjes së djeshme nga disa persona të maskuar dhe të pajisur me armë, por që

Mjekët: Schumacher, përmirësim i lehtë

Mjekët që po kujdesen për shëndetin e kampionit të Formula 1 Michael Schumacher, kanë dalë sërish sot në një konferencë për mediat. Sipas informacioneve të para, mjekët kanë deklaruar se

Lady Gaga: Kam gjetur dashurinë e vërtetë

Lady Gaga është shprehur se ka gjetur “dashurinë e vërtetë”. “Është shumë e vështirë që njerëzit e famshëm të gjejnë dashurinë e vërtetë, dhe kjo për shkak të suksesit dhe

SHBA, treni me naftë del nga shinat

Një tren që transportone naftë të papërpunuar ka marrë flakë pasi ka dalë nga shinat dhe është përplasur, në shtetin amerikan të Dakotës së Veriut. Për momentin nuk raportohet për

Keira Knightley: Nuk më pëlqejnë rrjetet sociale

Personazhet e njohur i përdorin mjaft rrjetet sociale për të qenë në kontakt me fansat e tyre. Por disa prej tyre nuk i preferojnë ato, madje ende nuk kanë adresa

Selena Gomez e sëmurë me lupus

Selena Gomez kishte deklaruar që kishte anuluar datën e turit të saj australian për ti kushtuar pak kohë vetes. Portali PopDust thotë në fakt që këngëtarja ka qenë e detyruar

Hashim Thaçi uron Vitin e Ri

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një mesazhi në rrjetin social Facebook, ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës me rastin e festës së Vitit të Ri. “Uroj që ky

Katy Perry do të martohet së shpejti

Këngëtarja amerikane Katy Perry shumë shpejt do të martohet me të dashurin e saj John Mayer pasi ajo i ka treguar shoqërisë se ai do t’i propozojë. Krijuesja e hitit

Flokët, ja modelet e duhura për mbrëmjen e Vitit të Ri (Foto)

Keni vendosur që mbrëmjen e ndërrimit të viteve ta kaloni jashtë? Ende nuk keni vendosur se si dëshironi ti mbani flokët? Nuk e dini cili është moedeli I duhur për

Shqiptarët në shtëpi, bien prenotimet në lokale e udhëtime

Shumica e shqiptarëve do të kalojnë natën e Vitit të Ri në shtëpitë e tyre, në një tryezë të ngrohtë familjare. Më pak, do të frekuentojnë lokalet apo udhëtimet jashtë

Beyonce: Më pëlqejnë gjërat e paplanifikuara

Krijuesja e hitit “Pretty Hurts”, albumi më i ri i së cilës kryesoi top listat amerikane me 500 mijë kopje të shitura vetëm gjatë javës së parë të publikimit, mendon

Lazarati, ndër historitë më të lexuara gjatë ‘13

Lazarati ka qenë në qendër të vëmendjes gjatë vitit 2013-të nga shumë media botërore, dhe duket se jo pa qëllim. Ai përbën interes për lëxuesin botëror. Global Post ka publikuar

Kosova arrin 104 njohje, 8 në vitin 2013

Gjatë vitit 2013 Kosova është njohur nga 8 shtete anëtare të OKB-së, duke e çuar numrin e njohjeve për Republikën e Kosovës në 104. Këtë e bëri të ditur në

Gjirokastër, kapen sërish klandestinë

Sektori kundër trafiqeve pranë Drejtorisë së policisë së qarkut Gjirokastër ka bërë të mundur ndalimin e 11 klandestinëve të cilët kishin kaluar ilegalisht kufirin. Burime zyrtare nga policia rajonale bëjnë

Genc Pollo: Rama po sulmon Europën

Edhe deputeti demokrat Genc Pollo ka komentuar përmes një mesazhi të gjatë në facebook konferencën e fundvitit të kryeministrit Rama. Pollo shkruan se me analizën që Rama i bëri vendimit

Surprizë! Ja mashkulli i veshur më mirë gjatë vitit 2013…

Mashkulli i veshur më mirë gjatë vitit 2013, është Papa Francesco, i cili pak javë më parë u vlerësua gjithashtu nga revista “Time” si njeriu i vitit. Por së fundmi

Messi: Sfida kryesore e 2014? Të shmang dëmtimet

Pavarësisht vapës përvëluese të verës argjentinase, Lionel Messi e mbylli me sukses programin e riaftësismit në qytetin e tij të lindjes Rosario. Të mërkurën e ardhshme, 26-vjecari do të kthehet

Kosova duhet ta përmirësojë imazhin në Evropë

Daniel Serwer, profesor në Shkollën e Studimeve të avancuara ndërkombëtare “Johns Hopkins” dhe është bashkëpunëtor i lartë në Qendrën e saj për Marrëdhënie transatlantike ka thënë Kosova duhet ta përmirësojë

Shikoni Horoskopin për çdo shenjë për vitin 2014-n

DASHI (21/3 – 20/4) Shëndeti Gjysma e parë e vitit 2014 do të jetë në favor të konsolidimit të karakterit tuaj. Asgjë nuk do të ndryshojë humorin dhe shëndetin tuaj

Haradinaj: Hashim Thaçin e mbështeta për tema nacionale

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, thotë se ka pritur që zgjedhjet lokale të 2013-s të kenë rezultat tjetër për partinë e tij, dhuke theksuar se nuk është aspak i kënaqur

Schumacher, ja vendi ku u aksidentua kampioni (Foto)

Mjekët pritet të japin sot informacione të reja në lidhje me gjendjen e vozitësit të Formulës 1, Michael Schumacher, i cili ka pësuar lëndime të rënda në kokë në një

Guarin: Mourinho është trajneri më i mirë në botë

Fredy Guarin i “shkel syrin” Jose Mourinho. Mesfushori kolumbian i cili ka përfunduar në orbitën e drejtuesve të Chelsea si objektiv primar për merkaton e Janarit ka dhënë një intervistë