Archive

‘The Shining’, filmi më i frikshëm i historisë

Filmi ‘The Shining’ i vitit 1980 është konsideruar si filmi më i frikshëm në një vëzhgim të organizuar nga faqja play.com. Filmi i Stanley Kubrick i bazuar në romanin e

Geri Halliwell i rikthehet muzikës

Këngëtarja britanike Geri Halliwell provon sërish në muzikë. Ish-pjesëtarja e grupit Spice Girls ka prezantuar këngën e re “Half of Me” në videon e së cilës ajo shfaqet mes trupave

Shkendija: Ka shumë që duan të më kopjojnë, por s’janë si unë

Shkendija duket e përkryer në format e saja, madje ua kalon edhe shumë femrave të njohura të skenës botërore me vithet seksi që i ka. Këngëtarja seksi gjithmonë lë gojëhapur

Sarandë, nën pranga 37-vjeçari i dënuar për trafik droge

Një person i shpallur në kërkim për trafik të lëndëve narkotike është arrestuar ditën e sotme nga policia e qytetit të Sarandës. Sipas policisë Alket Guri është vënë në pranga

Humb kontrollin e motorrit, plagoset rëndë 40-vjeçari

Një aksident me pasojë një të plagosur ka ndodhur rreth orës 21:20 të mbrëmjes së sotme në Durrës. Një 40-vjeçar që po udhëtonte me motorr ka humbur drejtimin e tij

Izraeli bombardon edhe në Damask, Siri

Një burim zyrtar amerikan sonte në mbrëmje, konfirmoi raportimet që po qarkulloni gjithë ditën në mediat arabe në veçanti të TV Al Arabia, sipas së cilave pak para mesnatës së

Imazh të xhinseve LTB, çifti perfekt Miriami dhe Albani

Miriam Cani ka gjetur një angazhim tjetër të radhës, duke u bërë imazh i firmës turke të xhinseve “LTB”. Sipas lajmeve të fundit, ajo nuk do të jetë më në

Ja cilët janë shkaktarët e dhimbjes së kokës

Sipas një studimi nga Centro Cefalee ne Padova, te realizuar nga 1000 persona, në 75% te rasteve shkaktari kryesor i dhimbjeve të kokës ishte stresi, qëndrimi jo korrekt në karrige,

Zonat e trupit që duhen privilegjuar kur parfumohemi

Ekzistojnë disa zona të trupit që duhen privilegjuar gjatë kohës që parfumohemi. Për të ndier sa më gjatë aromën e parfumit gjatë ditës po ju paraqesim disa këshilla. Duhen parfumosur

Shkarkohen shefat e komisariateve të Durrësit dhe Shijakut

“Furtuna” Tahiri ka zbarkuar mbrëmjen e sotme në policinë e qarkut të Durrësit, ku janë zbatuar 10 urdhra shkarkimesh. Burime nga policia e qytetit bregdetar bëjnë me dije se në

Ruani produktet tuaja kozmetike

Si mund ti ruani produktet tuaja kozmetike? Ekspertët kanë dhënë disa këshilla në lidhje me mbrojtjen e produkteve kozmetike. Këto të fundit duhet të ruhen në një vend të freskët,

Në Shqipëri mund të shkatërrohen armët kimike të Sirisë

Zyrtarët amerikanë po shqyrtojnë mundësinë për të shkatërruar armët kimike siriane në territorin shqiptar. Lajmi është publikuar në “National Journal” dhe e rendit Shqipërinë mes 8 vendeve të mundshme për

IPad-i është cilësuar si mbreti i arsimit

Kompania gjigante Apple ka bërë me dije se pjesa më e rëndësishme e këtij suksesi i atribuohet iPad-ëve. Apple tha se ato përbënin 90% të aktivizimeve të tremujorit të fundit,

David Beckham tashmë një pronar në futboll

Jeta e re për David Beckham. Anglezi është gati të fillojë një aventurë të re në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Këtë herë jo si futbollist, por si pronar i

Intel po investon miliarda dollarë për teknologjinë

Në teknologjinë “litografia ekstreme ultraviolet” Intel po investon miliarda dollarë. Në mesin e kërcënimeve me të cilat Intel ballafaqohet sot, nuk është më i madh se fundi i mundshëm i

Alarmi i ekspertëve: Përdorim i madh i pesticideve në prodhimet bujqësore

Përdorimi i pesticideve dhe hormoneve në produktet bujqësore pa kriter vijon të mbetet jashtë kontrollit dhe vëmendjes së autoriteteve përkatëse. Nisur nga bllokimi i një sasie të madhe kastraveci në

NSA ka aksesuar në fshehtësi qendrat e të dhënave të Yahoo dhe Google

Edward Snowden ka zbuluar disa dokumenta ku ekziston një plan i fshehtë i njohur me emrin e koduar MUSCULAR. Informacioni është konfirmuar edhe nga burimet e The Washington Post. Ky

Bashkëpunimi PS-FRD, Peleshi: Në politikë po fryn erë e re

Zëvendës Kryeministri Niko Peleshi dhe Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Fryma e Re Demokrartike Gazmend Oketa kanë dalë sot në një deklaratë të përbashkët për shtyp nga qyteti i Korçës

Nata finale e TIFF, Rama dhe Basha shmangin takimin me njëri-tjetrin

Kryeminstri Edi Rama dhe Kryeari i Partisë Demokratike, njëherësh Kryetari i Bashkisë, Lulzim Basha kanë shmangur takimin me njëri-tjetrin, në edicionin e 11-të të çmimeve ‘Tirana International Film Festival’, që

Lista e 10 personave më të fuqishëm në botë

Revista “Forbes” ka publikuar listën me 10 personat më të fuqishëm në botë. Vladimir Putin. 61-vjeçari konsolidoi pushtetin e tij absolut në Kremlin. Pavarësisht nga pretendimet se Rusia është një

Maska kundër rrudhave që ka si element kryesor shegën

Femrat po kërkojnë gjithnjë e më shumë mënyrat natyrale për të trajtuar fytyrën e tyre, kryesisht rrudhat. Kjo maskë kundër rrudhave ka si element kryesor shegën. Për realizimin e kësaj

Kutcher-Moore firmosin divorcin

Ashton Kutcher dhe Demi Moore tashmë janë zyrtarisht të ndarë, pasi firmosën këtë të enjte divorcin, dy vjet pas ndarjes së tyre. Moore dhe Kutcher i dhanë fund praktikisht martesës

Monaco hedh sytë nga Walcott

Monaco kërkon të jetë sërish protagoniste në merkato. Klubi i Principates që gjatë verës shpenzoi shifra marramendëse për lojtarë si Falcao, James Rodríguez e Joaso Moutinho ka piketuar objektivin e

Kujdes, gjumi i parregullt ndikon në sjelljen e fëmijëve

Studjuesit nga University College London kanë deklaruar se gjumi me orar është shumë i rëndësishëm për fëmijët. Dërgimi i fëmijëve në shtrat në një kohë të caktuar i jep prindërve

Itali, arrestohet shqiptari me 7.5 kg heroinë

Policia italiane ka arrestuar në portin e Barit një shtetas shqiptar, pasi u kap me 7.5 kilogramë drogë e llojit heroinë. Guarda di Financa bën me dije se, droga ishte

Formohet “Aleanca e grave” në Parlament

Është formuar sot “Aleanca e grave”, që ka në përbërje të saj deputetet gra që vijnë nga Partia Socialiste, Partia Demokratike dhe nga Lëvizja Socialiste për Integrim. Deputetet e Partisë

KLD: Gjatë vitit 2013 ka pasur 636 ankesa për gjyqtarët

Këshilli i Lartë i Drejtësisë nëpërmjet një deklarate për mediat ka sqaruar se gjatë vitit 2013 ka pasur 636 ankesa për gjyqtarët, nga ku në 12 prej tyre ka pasur

Konsumimi i rregullt i qumështit na mbron nga kanceri

Studiuesit amerikanë kanë deklaruar se qumështi na mbron nga kanceri. Konsumimi i rregullt i qumështit të mbron nga rreziku për të zhvilluar kancer të zorrës së trashë. Ky studim është

Platformë e përbashkët për “shtëpitë inteligjente”

Për të krijuar një platformë të përbashkët për “shtëpitë inteligjente” janë bashkuar ABB, Bosch, Cisco dhe LG. Shumica e njerëzve janë ende duke u mësuar për idenë e mrekullueshme që

Dalin në treg tre telefona inteligjentë të serisë ‘Blade Q’

Janë prezantuar për tregun evropian tre telefona inteligjentë të serisë Blade Q. Me këto telefona kompania shpreson të rrisë pjesën e tregut të saj në kontinentin e vjetër. Tre futjet