Archive

Paris Hilton ka nevojë për parukiere, nuk dukej aspak bukur

Paris Hilton është një prej atyre femrave, e cila është e fiksuar pas pamjes së saj dhe sidomos kur bëhet fjalë për flokët e saj. Të qenurit një personazh i

Katie Holmes, një nënë për tu patur zili

Që kur vajza e saj Suri, theu krahun e djathtë gjatë muajit gusht, një ndër synimet kryesore të Katie Holmes ka qenë ta bëjë 7-vjeçaren të ndihet sa më mirë,

Jehona e ‘Voice of Albania’ ka kapluar çdo qelizë shqiptare

Pritet të triumfoi edicioni i tretë shqiptar i ‘The Voice’. Këngëtarja Alma Bektashi mezi pret fillimin e këtij edicionit. Ajo deklaron: “Vazhdoj gjithmonë të pres zëra shumë të bukur, interpretime

Modeli Luan Qerkinaj synon të kalojë kufijtë

Në mesin e shumë kosovarëve të suksesshëm që kanë thyer kufijtë e imagjinatës, është 17-vjeçari nga Peja, Luan Qerkinaj, i cili është një model që jeton dhe vepron në Goteborg

“Nëpunësi civil”, Qeveria miraton aktin normativ: Shtyhet 6 muaj zbatimi i ligjit

Qeveria miratoi sot aktin normativ për disa ndryshime në ligjin “Për nëpunësin civil”, të cilat parashikojnë zbatimin e ligjit pas 6 muajsh, me pretendimin se ligji është i pazbatueshëm në

Qëndrimi Oerd Bylykbashit në Asamblenë Parlamentare të KiE

Qëndrimi i deputetit të Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës në lidhje me zgjedhjet e 23 qershorit, në cilësinë e anëtarit të delegacionit të Kuvendit

Përdorni rozmarinë nëse iu bien flokët

Rënia e flokëve theksohet më shumë në këtë periudhë të vitit. Por këtë problem mund ta zgjidhim në mënyrë natyrale. Mjafton të fusni në një tenxhere me ujë të vluar,

Hagel në Korenë e Jugut për bisedime ushtarake

Sekretari amerikan i Mbrojtjes Chuck Hagel vizitoi sot zonën e çmilitarizuar që ndan Korenë e Jugut me atë të Veriut. I shoqëruar nga homologu i tij jugkorean Kim Kwan-jin, zoti

Ndërtimet pa leje në Elbasan, procedohen 4 inspektorë urbanistikë

Policia e Elbasanit ka nisur sot procedimin penal për katër punonjës të Inspektoriatit Urbanistik në bashkitë e Elbasanit, Përrenjasit dhe Gramshit, të cilët akuzohen se duke mos kryer detyrën, kanë

Kivi është i pasur me fibra dietike

Kivi është i njohur si një furnizues shumë i mirë i dy vitaminave C dhe K, që parandalon astmën dhe kancerin e zorrës së trashë. Kivi është i pasur me

Berisha: Kokëdhima mori naftën e vendit

“Ditë e zezë në historinë e kleptokracisë! Kokëdhima mori naftën e vendit”. Kështu e nis komentin e tij ish-Kryeministri Sali Berisha, referuar emërimeve dhe shkarkimeve të bëra nga Ministri i

Si ti eleminojmë problemet e shumta me venat

Shumë femra vuajnë nga problemet e shumta me venat, po çfarë duhet të bëjnë në këto raste. Shkaku i venave të dobëta dhe qarkullimit të dobët të gjakut nga këmbët

Zubizarreta: Askush nuk mund ta zëvendësojë Messi-n në fushë

Drejtori sportiv i Barcelonës, Andoni Zubizarreta deklaroi se është shumë e vështirë ta zëvendësosh Messin kur ai nuk është në fushë dhe mungesa e tij ndikon shumë në formën e

Gjosha takon ambasadorin turk: Vlerësim për marrëdhënien mes 2 vendeve

Ministrja e Integrimit Evropian, Klajda Gjosha, priti Ambasadorin turk në Tiranë, Hasan S. Asan. Zonja Gjosha falenderoi ambasadorin për vizitën dhe i shprehu atij vlerësimin për marrdhënien e mirë që

Vjen në jetë Joeli, djali i Amit dhe Ermalit

Prezantuesja e njohur, Amarda Toska dhe partneri i saj aktori dhe këngëtari, Ermal Mamaqi, kanë pritur në jetë fëmijën e tyre të parë. Sipas një postimi në rrjetet sociale, foshnja

Rëndësia e gjuhëve të programit për zhvilluesit e Android-it

Inxhinieri Ernest Holloway në videon që do paraqesim më poshtë theksohet rëndësia e gjuhëve të programit si diçka shumë të dobishme për zhvilluesit e Android-it. Edhe pse Java është një

Berlusconi do Seedorf në pankinë

Endrra e presidentit Berlusconi është të shikojë Seedorf në pankinën e Milanit. Vajza e tij, Barbara nuk i përgënjeshtroi zërat që lidhen me një rikthim të holandezit në të ardhmen,

Pengmarrja në Kukës, burg pa afat për të arrestuarit

Gjykata e Krimeve të Rënda lë në burg pa afat tre personat e arrestuar pak ditë më parë nga forcat speciale RENEA për mbajtjen peng në Kukës të një shqiptari

Aplikacioni që iu mundëson një lexim të shpejtë të artikujve

Nëse dëshironi të keni më të lehtë dhe më të shpejtë leximin e artikujve atëhere do të përdorni një aplikacion për iPhone, Velocity mund t’ju hyjë në punë. Vetëm ruajeni

Mbledhja e qeverisë, mund të shtyhet ligji për statusin e nënpunësit civil

Qeveria është mbledhur sot në orën 18:00 nën drejtimin e kryeministrit Edi Rama, tashmë i kthyer nga vizita disaditore në SHBA. Deri tani njoftohet se kanë mbërritur në Kryeministri pjesa

Uli Hoennes: Ibrahimoviç një princeshë e plagosur

Presidenti i Bayern Munich, Uli Hoennes, doli në mbrojtje të trajnerit të tij Pep Guardiola, i sulmuar ashpërsisht një ditë më parë prej Zlatan Ibrahimovic. Në një intervistë, suedezi etiketoi

Facebook vjen me një risi tjetër për konsumatorët

Rrjeti social Facebook ka vendosur të ofrojë raportin e të dhënave për kompanitë trasmetuese. Wall Street Journal raporton: Mendohet që kjo është një përpjekje për të konkurruar Twitter-in dhe për

Veliaj: Mbështetje bizneseve që punësojnë të rinjtë dhe gratë

Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj, vizitoi sot një nga kompanitë më të mëdha të fasonerisë në vend. Pasi ndoqi nga afër procesin në një ditë të zakonshme

Njihuni me kaloritë e frutave që konsumoni

Vitaminat që përmbajnë frutat janë të shumta, në dietën tonë ushqimore është e domosdoshme që të konsumojmë sa më shumë të jetë e mundur frutat. Por ka shumë persona që

Ushqimet çudibërëse që luftojnë impotencën

Ekzistojnë disa ushqime të cilat janë çudibërëse për të luftuar impotencën. Ashtu siç mund të mendohet ushqimet janë një ilaç shumë i mirë për një sërë patologjish dhe kjo vlen

Meta takon ambasadorin rus: Zgjerim marrëdhënieve ndërparlamentare

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta priti sot Ambasadorin e Federatës Ruse në Shqipëri, Leonid Abramov. Ambasadori Abramov shprehu urimet zyrtare dhe përcolli letrën e urimit të Kryetarit të Dumës së

Bogdani: Rama “zero probleme me fqinjët” në kurriz të shqiptarëve

Deputeti demokrat, Gerti Bogdani ka reaguar për incidentin diplomatik të Ministrisë së Jashtme, ku qytetin e Manastirit e ngatërroi me emrin sllav ‘Bitola’. Në rrjetin social “Facebook”, deputeti Bogdani shkruan

Asambleja e KiE miraton raportin për zgjedhjet e 23 qershorit

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës miratoi me konsensus raportin për zgjedhjet e 23 Qershorit në Shqipëri. Asambleja Parlamentare i vlerësoi zgjedhjet konkurruese, me pjesëmarrje të gjerë të qytetarëve e

Fëmijët autik ndihmohen shumë nga gjumi

Studiuesit nga Universiteti i Kolorados dhe Torontos kanë kryer një studim me 80 fëmijë autik nga mosha 2- 10 vjeç. Nga ky studim u nxorrë në konluzion se gjumi është

Telefoni i parë inteligjent i tregtisë së ndershme

Së shpejti prezantohet telefoni i parë inteligjent i tregtisë së ndershme, ai është Fairphone. Ky i fundit pretendohet të jetë produkti i fushatës së kompanisë për paga të drejta, si