Archive

Simon Cowell do të bëhet baba

Producenti britanik, Simon Cowell, pret fëmijë me Lauren Silverman, gruan e mikut të tij më të mirë. 53-vjeçari u afrua me Lauren kur martesa e saj me Andrew Silverman ishte

Ja pse dukeni 10 vjet më të plakura

Të gjtihë femrat kërkojnë dhe luftojnë të jenë më të reja seç janë në moshë. Në këtë përfundim ka dalë një studim i realizuar me 585 femra në Mbretërinë e

Ellen Rocche i rrëmben zemrën Patos

Historia me Barbara Berlusconin është tashmë e lënë plotësisht pas krahëve. Dashuria e re e Alexandre Pato është një prej aktoreve më të famshme të telenovelave braziliane. Ai që e

Viber është një platformë cilësore, më argëtuese se kurrë

Më argëtues se kurrë vjen Viber, një prej aplikacioneve më të përdorura për dërgimin e mesazheve dhe realizimin e thirrjeve ka prezantuar një opsion të ri. Ky i fundit lejon

Kosovë-EULEX, bashkëpunim i frytshëm

Agjencitë e zbatimit të ligjit të Kosovës kanë punuar me EULEX-in në raste ku përfshihet krimi i organizuar e korrupsioni, teksa misioni ndihmon institucionet e vendit të bëhen të pavarura.

Kafeina ul ndjeshëm instiktin për vetëvrasje

Sipas studiuesve universitar ndryshe nga sa mund të mendohet, pirja e 2 deri në 4 filxhanëve kafe në ditë redukton me 50% mundësinë për tu vetëvrarë. Harvard School of Public

Irani mund të njohë Kosovën

Njohja e Kosovës nga shteti i Iranit është gati dhe ajo që duhet bërë, është që një delegacion kosovar të shkojë në Teheran dhe të marrë notën verbale. Të paktën

Fëmijët janë të rrezikuar rëndë nga Aspirina

Ekspertët kanë bërë thirrje se Aspirina është e rrizikshme për fëmijët, prindërit duhet të kenë kujdes. Sipas ekspertëve të fushës së mjekësisë, Aspirina është njëra ndër ato që shkakton çrregullime

Korçë, 2 të plagosur pas një sherri për motive banale

Një konflikt për një vijë uji mes dy familjeve në fshatin Mbroje të Korçës, ka degjeneruar sot deri në përdorimin e armëve të zjarrit. Burime nga policia e Korçës bëjnë

Moshat më të lumtura të jetës janë 23 dhe 69 vjeç

Në këtë jetë që jetojmë të gjithë kërkojmë dhe dëshirojmë të jemi të lumtur. Po në cilën moshë njeriu është më i lumtur? Ne të gjithë jemi vazhdimisht në kërkim

Damon: Po përpiqem të bëhem si Brad Pitt

Matt Damon ka bërë shaka duke thënë se ai po e kalon jetën duke u përpjekur ta kopjojë shokun e tij të ngushtë, Brad Pitt. Aktori me shaka ka thënë

Itali, ministrja e Emigracionit denoncon sulmet raciste ndaj saj

Ministrja italiane e Emigracionit, e para ministre me ngjyrë në historinë e vendit, kërkoi sot në Romë ndalimin e menjëhershëm të sulmeve raciste ndaj saj që prej emërimit, veçanërisht nga

Temperaturat e larta pushtojnë Romën dhe Berlinin

Qytetet europiane që frekuentohen edhe nga një numër i madh turistësh çdo vit, janë përfshirë nga një valë i nxehti që ka detyruar mjekët të japin këshilla të rrepta për

Frutat dhe perimet janë antioksidantë të fuqishëm

Çdo ditë duhet të konsumoni fruta dhe perime se këto janë të shëndetshme për organizmin tuaj. Shpeshherë konsumimi i drithërave, brumërave dhe sheqerit sjell një mbingopje të organizmit me karbohidrate.

Parcela me kanabis në Mirditë , 4 të arrestuar

Policia e Mirditës ka vënë në pranga kryeplakun e fshatit Munaz dhe 3 banorë të këtij fshati, të cilët akuzohen për kultivim të lëndëve narkotike. Kryeplaku Ndrec Buba u arrestua

Të zgjatësh jetën edhe për 20 vjet

Në dukje e frikshme por shkencëtarët kanë arritur të bëjnë eksperiment në lidhje me rritjen e jetëgjatësisë. Të zgjatësh jetën edhe për 20 vjet. Ky është mendimi dhe çështja që

Berisha: Qeveria e re, me hajdutë dhe trafikantë

Përbërja e qeverisë së re është cilësuar nga Kryeministri në detyrë Sali Berisha, si kabinet personal i Edi Ramës. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook” , Berisha hodhi akuza

Beckham dhe djemtë në stërvitjen e Realit

Real Madrid ndodhet në Los Angeles në kuadër të turneut amerikan që do të zhvillojë atje dhe një shans i tillë nuk mund ti shpëtonte nga duart një ish-madrileni. Anglezi

Cilët shtete kanë internet më të shpejtë në botë?

Statistikat e fundit kanë publikuar një listë me 10 shtetet që kanë internet më të shpejtë në botë. Raporti tremujor, i cili është i bazuar në informacionet nga janari deri

Vesa Luma së shpejti me album të ri

Vesa Luma ka paralajmëruar se brenda disa ditësh ajo do të lançojë albumin e saj më të ri. Albumi, ende i patitulluar, do të përmbajë njëmbëdhjetë këngë, prej të cilave

Elbasan, 2 të rinj konfliktohen me armë

Dy persona janë plagosur me armë zjarri pasditen e sotme në qendër të qytetit të Elbasanit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në zonën e Namazgjasë, ku dy persona janë konfliktuar

Ja çfarë ndodh online çdo minutë në kohën që jetojmë sot

Me shpejtësinë e dritës mund të rrjedhin edhe gjërat në internet. Brenda vetëm një minute, mund të lexoni “cicërima” dhe të shkruani disa të tilla, si dhe të shikoni disa

Denzel Washington, një vegjetarian

Denzel Washington është tërhequr nga konsumimi i mishit, megjithëse e ka të vështirë që në raste të caktuara t’i rezistojë mishit të pulës. Fituesi i çmimit Oskar ka thënë se

OMONIA: Asnjë ministër minoritar në kabinetin e ri

Organizata OMONIA ngre dyshime nëse qeveria e re do të mbrojë minoritetin, pasi në përbërjen e saj nuk ka asnjë ministër minoritar. Pas publikimit të emrave të ministrave të rinj,

Nuk duhet të jeni në dilemë për të blerë një iPad

Teknologjia ka përparuar dhe po përparon me hapa galopand. Një pjesë e madhe e njerëzve janë të fiksuar pas pajisjeve elektronike më të fundit. Shumë njerëz janë në dilemë nëse

Një 19-vjeçar mbytet në zonën e plazhit të ri në Vlorë

Një 19-vjeçar është mbytur pasditen e sotme në zonën e plazhit të ri në Vlorë. Burime nga policia lokale bëjnë të ditur se 19-vjeçari është nxjerrë nga uji nga qytetarë

Ja deputetët e rinj që do të hyjnë në Parlament

Pas publikimit të listës së qeverisë së re nga ana e Kryeministrit të ardhshëm Edi Rama dhe deklaratës së tij se ministrat nuk do të mbajnë mandatin e deputetit, 16

Antibiotikët që zëvendësohen nga vitamina B3

Antibiotikët tani po zëvendësohen nga vitamina B3. Në fakt, nikotinamida, e njohur edhe si vitamina B3, nxit sistemin mbrojtës të organizmit për të krijuar antitrupa, të cilët janë të aftë

14-vjeçarja italiane kërcënohej nga 2 të rinj shqiptarë, i kërkonin video erotike

Një vajzë e mitur italiane është kërcënuar me jetë, nëse nuk realizonte video erotike. Kërcënimet ndaj 14-vjeçares, janë bërë në adresën e saj të e-mailit dhe kanë qenë aq shqetësuese,

Ja si duhet ta trajtojmë fytyrën me puçrra

Në sezonin e verës ekspertët kanë paraqitur një maskë natyrale për personat që kanë probleme me fytyrën. Puçrrat janë të vështira për t’u hequr. Por me anë të trajtimeve natyrore