Archive

Rama: Votimi i emigrantëve, PD kundër

Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama, i shoqëruar nga një grup bashkëpunëtorësh të ngushtë, ka zhvilluar një takim me shqiptarë që jetojnë në Milano. Votimi i emigrantëve dhe krijimi i

Dënime të ashpra për gjyqtarët e korruptuar

Duhen dënime më të ashpra për gjyqtarët e korruptuar. I këtij mendimi është Sër Henry Brooke, ish-zëvendëskryetar i gjykatës së Apelit në Angli, që sugjeron forcimin e masave ndëshkuese në

1.5 kg heroinë në doganë e Muriqanit

Sekuestrohen 1.5 kilogramë heroinë në pikën e kalimit kufitar të Muriqanit në Shkodër. Kanë qenë oficerët e policisë kufitare ata që kanë bërë të mundur sekuestrimin sasisë së lëndës narkotike,

Chelsea, me Mourinho-n vjen dhe Ronaldo

Tabloidi britanik “Sunday Express” publikoi të dielën lajmin e bujshëm se pronari i Chelsea-t, Roman Abramovich po mendon që Jose Mourinho të marrë me vete edhe Cristiano Ronaldon për t’iu

Ndalohet në kufi kosovari

Policia maqedonase mbrëmjen e djeshme ka ndaluar një qytetar kosovar, në vendkalimin kufitar Tabanoc me Serbinë për mbajtje të dokumenteve të falsifikuara. Policia kufitare gjatë kontrollit të dokumentacionit të 28-vjeçarit

Shtatëzania mister e Florie Pecit

Misteri rrethon ende shtatëzaninë e Florie Pecit, studentes nga Librazhdi e cila u kurua në Austri për disa muaj, pasi aksidentit tragjik të ndodhur në Himarë në 22 maj të

Panariti takim me Presidentin e Egjiptit

Në kuadrin e vizitës zyrtare në Republikën Arabe të Egjiptit, Ministrit të Punëve të Jashtme, Edmond Panariti iu rezervua një pritje e veçantë nga Presidenti egjiptian, Mohamed Morsi. Duke shprehur

Durrës –Sarandë, pedofilët në qeli

Dy persona të arrestuar për ngacmime ndaj të miturve janë paraqitur në gjykatë, ku janë njohur me masën e sigurisë, “arrest me burg”. Ngjarjet kanë ndodhur në Durrës dhe Sarandë.

Policia greke në kërkim të shqiptarit Kola

Policia greke është vënë në kërkim të shqiptarit Marjan Kola, i arratisur nga burgu i Trikalas, një javë më parë. Kola akuzohet se është autori i vrasjes së një vajze

Sherr banal, plagoset me armë i riu

Debati mes dy personave ka përfunduar me një të plagosur dhe një tjetër person ka rënë në pranga. Burime nga policia kanë bërë të ditur se, ngjarja ka ndodhur në

FBI: Përparësi lufta ndaj krimeve me fëmijët

Shoqëria shqiptare u trondit nga rasti i Ardian Prrenjasit, i cili akuzohet për dhunë seksuale ndaj një të mituri dhe është i dyshuar për vrasjen e një fëmije tjetër. Krimet

SHBA: Reforma e imigracionit

Zyrtarët e Shteteve të Bashkuara thonë se biznesi dhe sindikatat kanë arritur një marrëveshje për programet e punëtorëve të huaj me pak kualifikime, duke i hapur rrugën e marrjes së

Të hyjë në fuqi paketa e re fiskale

Konfindustria, duke marrë shkak nga kërkesat e e industrive vendore për kryerjen e investimeve të parashikuara, i ka kërkuar qeverisë shqiptare, që të përgatisë dhe të miratojë në një kohë

NYT reportazh për Shqipërinë turistike

New York Times ka publikuar një album me foto dhe një reportazh të gjatë, ku tregohet për bukurinë e Shqipërisë, të përshkruar nga një gurp turistësh në vendin tonë, kryesisht

Vrasja e Prengës, lihen në qeli të rinjtë

Kanë dalë para gjykatës tre të rinjtë të cilët akuzohen për vrasjen me mjete të forta të Gjergj Prengës. Gjatë ditës së sotme Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e

200 lokale prostitucioni në Kosovë

Sipas burimeve të Amnesty International vetëm në Kosovë numri i lokaleve, në të cilat femrat detyrohen me dhunë të ushtrojnë profesionin e prostituatës është mbi 200. Këtë shifër e konfirmon

Big D, sekreti i ndryshimit të Linda Halimit

Ndryshimi drastik që ka ndodhur tek këngëtarja Linda Halimi këto vitet e fundit, ka një përgjigje: Big D! Mesa duket, hyrja e këtij mashkulli në jetën e këngëtares ka pasur

Snoop Dogg: Ende jam ‘top reper’

Reperi amerikan, Snoop Dogg, thotë se ende është ‘top reper’, edhe pse ia ka kthyer shpinën gjinisë me të cilën njihet. Snoop Dogg që është kthyer në Snoop Lion, për

Rita Ora shkëlqen në Las Vegas

Rita Ora është dukur “Hot Right Now”, ndërsa po shijonte jetën e natës. Këngëtarja me prejardhje nga Kosova gjendet në Las Vegas e shoqëruar nga motra e saj, Elena, dhe

“Agimi i Artë”: Dënim kapital për të huajt

Partia “Agimi i Artë” në Greqi shpreh nevojën e menjëhershme për të pajisur me armë luftarake forcat e sigurisë, në mënyrë që të përballen me bandat e huaja kriminale të

PS, akuza qeverisë për emigrantët

Partia Socialiste ka akuzuar qeverinë, se ka braktisur emigrantët. Në një deklaratë nga PS-ja, anëtarja e grupit të punës për programin, Milena Harito thotë: “Braktisja e emigrantëve shqiptarë është një

Basha uron festën e Pashkëve

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, ka uruar sot besimtarët katolikë për festën e pashkës. Urimin e tij Basha, dhe në emër të qytetarëve të Tiranës gjithashtu, e ka

Mediu: Rama ka bllokuar integrimin

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu ka marrë pjesë në aktivin e degës së Fierit, të Partisë Republikane. Gjatë këtij takimi, ku merrnin pjesë qindra simpatizantë dhe anëtarë të kësaj

Femra që futi në kurth ish-ministrin

Zbulohet femra që ka futur në kurth ish-ministrin e Financave të Malit të Zi, Miroslav Ivanisheviç. Ky i fundit u filmua duke bërë seks në zyrën e tij. Pas publikimit

Rrëmbimi i 8-vjeçarit, reagon familja

Pas arrestimit të 20-vjeçarit, Begzim Isa, ka reaguar edhe familja e djalit 8-vjeçar. Duke folur për median, Avni Serani, babai i fëmijës së rrëmbyer ka deklaruar se falënderon Zotin që

Përplasen makinat, vdes i mituri

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbi urën e lumit Mat në afërsi të qytetit të Milotit, kur një makinë e tipit “Ford”, u përplas me një “Porsche”, duke shkaktuar

Francë, 5 fëmijë të vdekur nga zjarri

Burime zyrtare franceze bëjnë të ditur se pesë fëmijë të moshave nga dy deri në 10 vjeç humbën jetën mbrëmjen e djeshme nga një zjarr në një banesë në “Saint-Quentin”,

Goditet me vezë Kreshnik Spahiu

Incident gjatë një takimi të kryetarit të Aleancës Kuqezi, Kreshnik Spahiu, në qytetin e Elbasanit. Siç bëhet e ditur, në fund të një tubimi të zhvilluar në këtë qytet, një

Pitella: Të bashkohen PS dhe LSI

Zëvendëspresidenti i Parë i Parlamentit Evropian, Gianni Pitella, ka bërë thirrje që Shqipëria të mbajë zgjedhje të lira e të ndershme në 23 qershor, si dhe u ka bërë thirrje

Misioni i LSI-së, afrimi me qytetarin

Zv/kryeministri dhe ministri i METE, njëherazi Sekretar Politik i LSI-së për qarkun e Elbasanit, Edmond Haxhinasto, ka zhvilluar një sërë takimesh entuziaste më qindra të rinj dhe të reja në